- Переваги та недоліки рішення
- види конструкцій
- декоративний бордюр
- Проволочно-пляшкове
- полотно
- стелажі
- капітальне будова
Повторне використання виробів з полімерів - справа благородна і практичне. Особливо якщо мова йде про пластикових пляшках. В умілих руках ці, здавалося б, відходи набувають найнесподіваніші форми і застосування.
Паркани з пластикових пляшок можуть бути невеликими декоративними бордюрами або цілком собі капітальними спорудами. При належній старанності і винахідливості з них виходять міцні і привабливі споруди. Розглянемо деякі варіанти.
Особливо терплячі створюють барвисті орнаменти з пластикових пробок ПЕТ-пляшок.
Переваги та недоліки рішення
Огорожі та поліетиленових ємностей мають ряд властивостей, які можна розцінювати як позитивні:
- Так, ви платите за кожну купується пляшку, але вартість ПЕТ-ємкостей мізерна. До того ж купуються вони явно не для будівельних робіт. Тому можна вважати, що більша частина будівельного матеріалу дістається безкоштовно.
- Поліетилен володіє надзвичайною стійкістю до природних факторів зовнішнього середовища. З глобальної точки зору вони обумовлюють шкоду екології, з іншого - стійкість до ультрафіолету, перепадів температур і хімічна інертність є прекрасними експлуатаційні властивості. Частини паркану, виготовлені з ПЕТ пляшок, прослужать сотню-другу років.
- Невелика вага і простота обробки забезпечують високу швидкість виконання робіт і простоту транспортування.
- Декоративний потенціал, який досягається за рахунок великої кількості варіантів обробки вихідного матеріалу, також досить непоганий.
Але, при всіх своїх перевагах, огорожі з поліетиленових ємностей не володіють істотною міцністю. Тобто вважати їх захистом від зловмисників не варто, навіть при будівництві конструкцій з пляшок з важким наповнювачем.
Після використання в якості огорожі пляшки все одно в підсумку виявляться в зовнішньому середовищі, де стануть загрозою для екології регіону і світу. Трохи виправити ситуацію допоможе застосування пляшок, вилучених з навколишнього ділянку території.
види конструкцій
Ви можете створити масу варіантів огорож з пластикових пляшок своїми руками. Трохи терпіння і фантазія виллються в приємне прикраса ділянки. Головне - намагатися дотримуватися стилю і знаходити найбільш підходящі для ділянки рішення.
Фарбування внутрішньої поверхні пляшок буде більш довговічним, з огляду на захищеності від зовнішнього середовища шаром пластика.
декоративний бордюр
Найпростіший спосіб застосування ПЕТ тари для огорожі клумб, доріжок та інших куточків підконтрольній території. Полягає в розрізуванні кожної пляшки навпіл з подальшим заповненням грунтом або піском. Підготовлені «половинки» вниз головою впритул один до одного встановлюються по периметру огранивать території.
Для візуальної однорідності огорожі краще використовувати тару з однаковою ємністю і конфігурацією. Або чергувати різні типи для отримання певної послідовності.
Якщо дозволяє конфігурація вихідного матеріалу, то таким способом можна влаштовувати навіть багатоярусні клумби. А урізноманітнити зовнішній вигляд бордюру можна за допомогою фарбування зовні або всередині, або варіюючи наповнювачі аж до дрібної пофарбованої гальки.
Проволочно-пляшкове
Концепція такого огородження полягає в закріпленні на заздалегідь заготовлений каркасі пляшок, попередньо нанизаних на відповідну металеву дріт. В рамках такого підходу ви можете втілити найрізноманітніші ідеї з різним розташуванням «стрічок», кольором, конфігурацією або розташуванням ємностей в кожному ланцюзі.
Примітно, що такі огорожі можуть бути досить високими. З огляду на нікчемного ваги порожніх пляшок висота обмежується тільки несучу здатність каркаса, звичайно, якщо мова не йде про заповнених піском і невідомо чим
Дротяний варіант пляшкової огорожі може зводитися до приміщення в осередку сітки рабиці відповідних по діаметру ємностей. Варіації кольору створять орнамент або повноцінне зображення.
Вельми екстравагантно виглядатимуть проволочно-темно-зелені прольоти в цегляному огорожі. Тільки для підтримки антуражу слід використовувати вторинний цегла, що піддався певною мірою зносу.
полотно
При наявності феноменальною посидючості існує можливість виготовлення огорожі з пластикового полотна. Швидше навіть не огорожі, а доповнення до вже існуючого. Відбувається це в такий спосіб:
- За допомогою ріжучих інструментів позбавити кожну пляшку від верхньої і нижньої частини так, щоб в результаті залишився рівний циліндр.
- Розгорнути циліндр в площину за допомогою геометрично вивіреного вертикального розрізу.
- З'єднати отримані полотна бажаним чином.
- Закріпити виготовлені панелі на існуючому огорожі.
Подібний варіант не тільки трудомісткий, але ще й не є повноцінне огорожу. Зате відмінно справляється з функцією антивандальним захистом. Списати або забруднити поверхню паркану під ним досить складно.
стелажі
Варіант пристрою забору з ПЕТ-тари на базі класичного дерев'яного огородження. Технологія установки опор не відрізняється від монтажу традиційних конструкцій. Цимес в горизонтальних поперечинах.
До них обраним способом і в обраному положенні кріпляться пляшки. Найпростіший варіант - на саморізи за щільно прикручену пробку і дно. Опціонально об'єм ємності заповнюється піском або іншим наповнювачем. Декоративна цінність досягається шляхом фарбування або створення приємних оку послідовностей форм і кольорів.
капітальне будова
Незважаючи на відносно низьку міцність з ПЕТ-ємкостей може бути побудований капітальний паркан. Але в цьому світі є місце всьому. Знайшлося і цього досить міцному спорудження. Для його зведення знадобиться запастися тарою і матеріалами для цементної суміші.
Процес починається з класичної розмітки периметра огорожі з усіма розмірами і кутами. Для цього служить міцний шнур і тимчасові опори (обрізки планок або арматури), між якими він натягнутий.
По розмітці влаштовується траншея з параметрами, відповідними регіональним вимогам до влаштування фундаменту. У траншею по стандарту заливається бетонна основа, фундамент. Для швидкого доступу до твердості до складу суміші вводять підлогу частини плиткового клею - він не тільки докоряє схоплювання, а й збільшує міцність готової конструкції.
Якщо об'єднати «рецепти» бетонної огорожі і дротяної з рабиці, то вийде ще більш міцне огородження.
Коли він остаточно схопився, можна приступати до справи. Кожну пляшку буде необхідно добре вимити і висушити, а потім наповнити сухим піском. З таких підготовлених елементів і складається основна маса забору. Вони укладаються подібно цеглин, тільки донної частиною, як правило, назовні.
При дотриманні технології будівництва такі споруди можуть бути зведені на довгі роки. А міцність все одно недостатньо висока, щоб запобігти злий умисел із застосуванням сили. Механічні навантаження згубні для огорожі такого плану. А декоративне оздоблення лакофарбовими матеріалами або іншими способами-цілком прийнятна.
Таким чином, споруда паркану з поліетиленових пляшок - гранично просте і захоплююче заняття. Спорудою деяких моделей ви могли б зайнятися разом з дитиною.
У плані фізичного навантаження будуть потрібні мінімальні зусилля. Але монотонна робота зі збору сегментів в одну «картинку» може звести з розуму. Тому, перед початком робіт слід провести ретельне планування виконуваних дій і максимально оптимізувати їх.