- З чого починається оформлення прибудинкової ділянки
- Зимова краса навколо заміського будинку
- Деякі прийоми красивого і грамотного оформлення території навколо будинку
Хто з власників садових ділянок не надихався ідеями їх оформлення, гортаючи численні журнали, присвячені ландшафтного дизайну і приватному житловому будівництву. Фото з красиво декорованими будівлями на дачі, виконаними в єдиному стилі з ганком, забором, воротами, садом перед будинком надають готові рішення і ідеї, які можна без труднощів виконати своїми руками. Обдумуючи прикраса дачі, оформлення двору, садівник будить і власну фантазію. І тоді народжуються ідеї незвичайного використання в саду підручних матеріалів і звичайних предметів, які надають звичайному приватному будинку і ділянці індивідуальний характер.
Вхід на ділянку, територія біля ганку і фасаду будинку - ті місця, де народжується перше враження про приватну заміській садибі і її мешканців.
Думаєте як оформити свій заміський будинок? Пропонуємо Вам ознайомитися з наступним відео уроком:
З чого починається оформлення прибудинкової ділянки
Перш, ніж приступити до роботи, необхідно чітко уявити, які прийоми озеленення та ландшафтного дизайну створять єдність стилю приватного будинку і саду. Детальне опрацювання ідеї, побудова композицій, співвіднесення пропорцій і розрахунок матеріалів неможливі без складання хоча б ескізного проекту. Це завдання можна поставити перед фахівцем-ландшафтник або намалювати своїми руками.
Проектуючи ділянку перед будинком, слід починати не з вибору рослин, а з планування елементів благоустрою: вимощення, красиво і зручно розташованих доріжок, мощених майданчиків перед ґанком, перед в'їздом на подвір'я. А вже навколо цих об'єктів проектують деталі оформлення: квітники, вазони, малі архітектурні форми (їх можна зробити своїми руками), місця висадки декоративних дерев і чагарників, живоплоти.
Визначившись з ідеєю стильового вирішення благоустрою і озеленення, слід скласти перелік відповідних рослин і матеріалів:
Приватний будинок і ділянку в класичному садибному стилі передбачають чіткі лінії доріжок, одну або кілька парадних клумб з суворою геометричній висадкою яскравих літників. Повинен бути хоча б невеликий газон партерного типу. Для класичного стилю доречно висадити уздовж доріжки, що веде до парадного ганку, живопліт з хвойних або низький щільний бордюр з чагарників. Головне, постійно підтримувати чітку акуратну стрижку, яку нескладно навчитися робити своїми руками. Мощення доріжок біля будинку виконують кам'яною плиткою або бруківкою.
Англійський стиль приватній садибі надають змішані посадки: композиції з квітучих багаторічників і трав. Підійдуть архітектурні форми у вигляді арок на гаревій доріжці, що ведуть до ганку. Вертикальне озеленення стін, перголи, повиті квітучими ліанами (плетисті троянди, клематиси, жимолость каприфоль). У цьому стилі благоустрою застосовується цегла, клінкерна плитка, кований метал.
Прикрасити ділянку саду біля будинку в східному стилі допоможуть різні ідеї оформлення з використанням каменю, декоративних відсипань, хвойних рослин. Стриманий і лаконічний кам'яний сад, Топіарії (художньо пострижені дерева), відсипання різнобарвною кам'яною крихтою доповнять садові скульптури східних божеств, світильники з дахом-пагодою.
Основу для сільського стилю оформлення території біля будинку можуть скласти квітучі декоративні чагарники - бузок, калина, бузок, шипшина. Рабатки з яскравими однолітниками, пишні кущі півоній і жоржин, декоративні сорти соняшнику і капусти. Мощення доріжок може бути виконано з цегли, дерев'яних спилов, природного каменю. Підтримку квітковому оформленню створять малі архітектурні форми в стилі кантрі: декоративний колодязь, тин з глечиками, садове лякало, зроблене своїми руками. Ганок можна прикрасити кашпо у формі кошиків з ампельними рослинами.
Найпоширеніший тип сучасної заміської приватної садиби - з невизначеним стилем. Її образ складається з безлічі різнопланових ідей оформлення будинку і ділянки, пропонованих сьогоднішнім ринком товарів і послуг для приватного житлового будівництва. Якщо власник саду керується при впорядкуванні загальними принципами ландшафтного дизайну, власним хорошим смаком і відчуттям міри - все виходить красиво. Цьому аж ніяк не заважає присутність на ділянці типових зборів, облицювальних, покрівельних матеріалів і брущатки. Навіть з класичного набору посадкового матеріалу з польських розплідників - туї, ялівці, спіреї, барбариси і т. П., Можна скласти ефектні і небанальні композиції, які надають неповторність вигляду будинку і саду.
Зимова краса навколо заміського будинку
Якщо дача, найчастіше, експлуатується в теплу пору року, то в приватному заміському будинку власники мешкають цілий рік. Тому вхід і в'їзд у двір, ганок, прилеглі до будинку ділянки саду навіть під снігом повинні виглядати красиво.
Втім, наведені нижче поради та ідеї стануть в нагоді і тим, хто проводить на дачі новорічні канікули:
- обов'язково слід продумати, куди складати сніг, при збиранні його з доріжок своїми руками. Потрібно, щоб снігові купи не зашкодили квіткові композиції та живоплоти перед будинком і навколо ганку;
- великі хвойні рослини, листопадні дерева і чагарники з яскравою декоративною корою (дерен, червонолозу, клен) пожвавлять і прикрасять засніжений сад біля будинку;
- безліч інших ідей зимового прикраси дачі і приватного будинку відомі всім. Це ілюмінація з електричних гірлянд на будівлях, паркані, великих деревах. Створення своїми руками снігових і крижаних фігур і інших прикрас для новорічного саду з підручних матеріалів - захоплююче творчість для дорослих членів сім'ї і дітей.
Деякі прийоми красивого і грамотного оформлення території навколо будинку
- Враховуйте орієнтацію ділянки, який належить декорувати по відношенню до сонця. Перед північною стіною будинку висаджуйте тіньовитривалі холодостійкі рослини. Перед стороною, зверненої на південь, садіть посухостійкі види з невигорающей на яскравому сонці пелюстками.
- Намагайтеся не використовувати на місцях, відкритих для огляду, рослини, які вимагають постійного догляду, укриття на зиму, втрачають декоративність від відсутності турботи і уваги.
- Якщо перед будинком ростуть старі дерева, не поспішайте з ними розлучатися. Присутність на ділянці великих дорослих рослин надає дачі солідності і грунтовності, роблять її не схожою на новобудову з прутиками молодих саджанців. Для оздоровлення та поліпшення зовнішнього вигляду старих дерев можна своїми руками провести омолоджуючу і санітарну обрізку, надати їм необхідну форму і висоту. Під кроною великого дерева затишно розміститься лава для відпочинку або столик з кріслами для літнього чаювання.
- Чи не застосовуйте для декорування доступних для дітей ділянок перед ґанком і входом у двір отруйних рослин.
- Підбираючи посадковий матеріал для створення квітників, слід скласти графік безперервного цвітіння. Одні рослини, відцвітаючи, повинні замінюватися іншими, а вільні місця після відмирання весняних цибулинних - заповнюватися листям розростаються сусідів.
- Не забувайте використовувати в оформленні парадної частини дачі кашпо, переносні горщики і квіткарки. Застосовуйте їх для висадки зацвітають розсади яскравих однорічників. Змінюючи різні квітучі рослини у вазонах протягом літа можна міняти образ саду, регулювати безперервність цвітіння.
Навіть невеликий газон, який використовується в якості фону, приховає дрібні огріхи і помилки декоративного оформлення і додасть закінченість будь-якої композиції. Щоб отримати швидкий результат в перший же рік, краще постелити рулонний газон.
Дорогі оздоблювальні матеріали та ексклюзивні рослини не будуть виглядати красиво, якщо не дотримується головне правило: ділянка повинна бути доглянутий, вільний від бур'янів, дерева і чагарники правильно пострижені і здорові, відцвілі суцвіття на клумбах видалені, а доріжки ретельно виметено.
Можливо вам будуть цікаві такі наші статті:
Думаєте як оформити свій заміський будинок?