Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

обрізка смородини

Як домогтися максимального врожаю від смородини

Як домогтися максимального врожаю від смородини? Хочете отримати великі ягоди на смородині? Вам потрібно освоїти правила обрізки смородини!

Якщо смородину давно не обрізали, вона дає дуже слабкі прирости, молоді пагони можуть і зовсім гинути, ледь з'явившись. Ягоди на таких кущах смородини дуже дрібні, а самі рослини, поступово накопичують на собі безліч різних шкідників і збудників хвороб. Саме на таких необрізаних кущах смородини живе і розмножується бруньковий кліщ, який здатний переносити махровість. Щоб відновити «колишню славу» смородини, її треба обрізати. Обрізка вважається одним із самих основних складових в догляді за смородиною.

У рік посадки у смородини обрізають всі гілки на 1-2 нирки. На другий рік після посадки нових кущів смородину можна не обрізати. Обрізають тільки ті гілки, які полягли на землю. Вони будуть заважати в обробці землі під смородиною. Найкраще смородина вдається на вологих суглинках. З весни грунт під кущами смородини ретельно обробіть, приберіть все бур'яни. Найкраще для смородини - чиста перекопана земля. Щоб земля під смородиною весь сезон залишалася чистою замульчируйте пристовбурні кола свіжоскошеної травою, або залишками гички томатів або картоплі. Для мульчування можна використовувати шматки старого картону або руберойду. Мульча дозволить зберегти таку цінну вологу.

З третього року можна робити обрізку смородини. Навесні огляньте кущ смородини, приберіть поламані і хворі гілки смородини. Після того, як проведена санітарна обробка куща, залиште не більш ніж шість-вісім гілок, що ростуть з підстави смородини, інші гілки відріжте. Всі зрізи повинні бути оброблені садовим варом. Якщо залишити у смородини всі наявні гілки, то за літо середина куща загущувальну, нижнє листя не отримують достатньо світла, передчасно обпадають, кінці нижніх гілок починають всихати.

Якщо залишити у смородини всі наявні гілки, то за літо середина куща загущувальну, нижнє листя не отримують достатньо світла, передчасно обпадають, кінці нижніх гілок починають всихати

У серпні, після збору ягід, знову огляньте смородину. Приберіть без жалю все хворі, уражені стеклянницей, пониклі гілки, які мають слабкий приріст. Тепер з решти здорових гілок смородини залишайте чотири-п'ять однорічних гілок, три-чотири дворічних гілок, дві-три трирічних гілок смородини. Звичайно, кількість що залишаються гілок умовне, їх число може змінюватися в залежності від їх здоров'я і сили зростання. Якщо дворічні гілки добре розгалужені, трирічні можна прибрати повністю, або їх кінці вкоротити на чверть втечі, залишаючи на ній сильний вертикальний втечу.

Щоб потім гілки смородини не торкалися землі, бажано зробити опори. Опору під смородину кожен зможе зробити на свій смак. Можна вбити чотири кілочки по кутах, на них покласти рейки. Якщо в господарстві є старі велосипедні покришки або обода, то їх можна сміливо задіяти. В середину смородинового куща вбийте кол. Гілки смородини стягніть мотузкою і надіньте на кущ велосипедну покришку або обід. Після цього покришку прив'яжіть до колу рівномірно по всій її окружності. Висоту цієї опори встановіть на висоті 2/3 висоти куща смородини. Після цього смородину Розв'яжіть і рівномірно розправте гілки.

Після того, як опора встановлена, обріжте з нижніх гілок смородини все маленькі гілочки, намагаючись тим самим знизу оголити основу куща. Завдяки такій обрізці кущ смородини буде краще провітрюватися. Якщо маленькі гілочки знизу залишити, то ягід на них не буде, так як вони все одно виявляться в тіні, зате вони можуть послужити прекрасним матеріалом для розмноження куща. Тепер огляньте середину куща смородини: в середині куща видаліть всі гілки, які перехрещуються, заважають один одному. Тепер ваша смородина не тільки симпатично виглядає, але і буде рівномірно провітрюватися як знизу, так і в середині куща.

Тепер ваша смородина не тільки симпатично виглядає, але і буде рівномірно провітрюватися як знизу, так і в середині куща

Вам не варто лякатися, що після такої обрізки смородина не дасть бажаного врожаю. Звичайно, кількість ягід, яке міг би дати необрізаний кущ, більше. Але в результаті обрізки на що залишилися гілках смородини ягоди досягають дуже великих розмірів. Збирати їх не просто легко і швидко, а й приємно (згадайте, як нелегко збирати смородину в заростях недоглянутого куща). А весь урожай по вазі анітрохи не менше, ніж вага дрібних ягід.

А якщо вам здасться, що ягід все ж замало, то можна просто збільшити кількість кущів смородини, тим більше що такі обрізані рослини набагато компактніше «нестрижений», їх можна посадити щільніше.

Якщо на вашій ділянці росте перспективний сорт смородини, який чомусь перестав плодоносити, можливо через хвороби або шкідників , Не поспішайте викорчовувати його, проведіть радикальну обрізку, тим самим ви зможете омолодити кущ. Восени або рано навесні, поки не почалося сокодвижение, повністю обріжте всі гілки, залишивши тільки пеньки висотою 2-3 см. Важливо, щоб нові пагони смородини були нульові, вони більш врожайні. місця різів замажте садовим варом, щоб не допустити потрапляння шкідників і хвороб в тканини зрізу. Зрізані гілки видаліть з ділянки. А на місці зрізаного куща насипте землю (можна використовувати перегній), так, щоб пеньки смородини виявилися повністю закритими.

Це дуже хороший і безвитратний спосіб оздоровити смородину. Для відновлення смородини нові пагони на ній потрібно унормувати. За один сезон виростає цілком пристойний і розвинений кущ, який вже на наступний рік дасть невеликий урожай. Краще залишитися один сезон без ягід, ніж мати в саду постійне джерело інфекції.

Якщо ви хочете розширити плантацію смородини, при обрізанні залиште у куща 2-3 зайві однорічні гілки. Ці гілочки просто пригни до землі, прішпільте їх. Місця зіткнення гілок з землею присипте землею і не забувайте поливати. На майбутній рік без проблем у вас буде 2-3 повноцінних саджанця смородини.

живоплоту зі смородини або агрусу потрібно також формує обрізка .

Обрізка смородини також підходить і для кущів агрусу. А ви знаєте, чим корисний агрус?

Див. також 20 порад по обрізці плодових дерев і чагарників

Права на зображення належать indianaberry.com, gardening.co.uk, whitejournal.org

Як домогтися максимального врожаю від смородини?
Хочете отримати великі ягоди на смородині?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама