У даній статті ми постараємося коротко і об'єктивно розглянути одну з найдавніших технологій будівництва - це будівництво дерев'яних будинків.
Звичайно ж, найдавнішим будовою потрібно вважати який-небудь курінь або печеру древньої людини, але з розвитком будівельних технологій одним з перших з'явилися дерев'яні будинки або зруби, які будувалися з стовбурів дикорослих дерев.
Чи знаєте ви? У країнах Європи існує програма під назвою "ДЕРЕВЯННАЯ ЄВРОПА", завданням якої варто довести обсяг будівництва дерев'яних приватних будинків до 80%.
Наступним етапом розвитку древніх технологій будівництва будуть каркасні будинки, на будівництво яких необхідно меншу кількість дерева, а для утеплення використовувалися різні доступні в той час матеріали: стружка дерев, глина, старі речі, вата, картон та інші.
В Європі такі будинки з'явилися понад півстоліття тому, а з переселенням Європейців до Нового Світу, дерев'яні будинки на основі каркаса стали основою будівництва житла для переселенців. Тепер про технології детально.
Основою цього будинку є дерев'яний каркас, з'єднаний між собою за допомогою різноманітних кріплень, які надають будові стійкість до навантажень, як вітровим, так і сніжним.
утеплення будинку
Утеплювачем для стін каркасного будинку зараз можуть служити різноманітні наповнювачі, але на даний момент, найпопулярнішим залишається мінеральна або базальтова вати.
Про утеплювач потрібно поговорити окремо. Справа в тому, що м'який утеплювач має здатність просідати під власною вагою в процесі експлуатації, що дає освіту термічних мостів (містків холоду) у верхній частині стін, а твердий складно укласти без застосування будь-яких герметизаторів (наприклад, монтажної піни), що просто ускладнює роботу. Тому при будівництво будинків на дерев'яному каркасі потрібно доручати тільки фахівцям, які знають всі особливості каркасною технологією і мають багатий досвід зведення таких будинків.
Основа для будинку
Фундамент під будівництво дерев'яних будинків на основі каркаса, як і для канадських будинків робиться під враховуючи невелику вагу готового будови. Для каркасного будинку підійде мелкозаглубленних стрічковий , шведська плита або свайно-гвинтовий фундаменти . Останнім часом замовники більше схиляються до свайно гвинтовому-фундаменту зважаючи доступної ціни, невеликого терміну будівництва; а головне, можливості виконання робіт в будь-який час року, навіть взимку.
Покрівля каркасного будинку може бути будь-якої конструкції, і захищатися практично будь-яким з існуючих покрівельних матеріалів. Ми б рекомендували робити дах з СИП панелей , А накривати бітумною черепицею .
Чи знаєте ви? ... У Фінляндії обсяг дерев'яних будівель вже становить 40 відсотків, а в Німеччині дерев'яні будівлі становлять 20 відсотків будівельного ринку. В Австрії та Швеції будинку з дерев'яними конструкціями складають 30 відсотків житлового фонду ... (витяг зі статті "Факти з історії будівництва дерев'яних будинків" )
Будинки з СІП панелей - це наступний етап еволюції дерев'яних будинків на новий виток розвитку каркасною технологією. Такі будинки по праву вважаються найбільш енергозберігаючими в світі. Подальший розвиток таких будівельний панелей дозволило зводити будинки з економією енергоресурсів на 90% - пасивні будинки .
Таким чином, найдавніша технологія будівництва дерев'яних будинків об'єднала в собі кілька дуже популярних на сьогоднішній день технологій будівництва, які в свою чергу продовжують розвиватися домівках, в основі яких вже багато тисяч років лежить звичайне ДЕРЕВО!
Чи знаєте ви?Чи знаєте ви?