- види зборів Паркани можна розділити на наступні види, взявши за основу матеріал виготовлення: металеві;...
- Будівництво дерев'яного паркану своїми руками
- Підбір матеріалів для дерев'яного паркану
- Спосіб установки стовпів
- Ями для стовпів
- Установка горизонтальних перекладин
- Варіанти заповнення дерев'яного паркану
види зборів
Паркани можна розділити на наступні види, взявши за основу матеріал виготовлення:
- металеві;
- бетонні;
- дерев'яні.
Переваги дерев'яного паркану
Переваги дерев'яного паркану полягають в екологічно чистих матеріалах, невисокій вартості і великому асортименті. Недоліком є недовговічність і потреба в частому і обтяжний догляді. Однак надійність і довговічність такого огородження залежить від якості установки.
Будівництво дерев'яного паркану своїми руками
Установка дерев'яного паркану своїми руками починається з монтажу стовпів, які є головним несучим елементом зборів. Дуже багато залежить саме від правильної установки.
Підбір матеріалів для дерев'яного паркану
Перше, що необхідно зробити - це підібрати матеріал, який буде використаний для стовпів. Найбільш часто використовують металеві стовпи, так як у дерев'яних стовпів набагато менший термін служби. Саме з цієї причини практично всі зупиняють свій вибір на металевих стовпах. Металеві стовпи мають високу надійність, тривалим терміном безремонтної експлуатації і міцністю, крім цього до них досить легко прикріпити інші елементи огорожі. Трохи рідше використовуються азбоцементні стовпи, тому як кріплення основних деталей, необхідних при установці паркану, стає порівняно проблематичним, а іноді призводить до зниження споживчих властивостей всього огорожі.
Спосіб установки стовпів
Спосіб установки вибирають в залежності від грунту. При піщаному грунті можна обійтися без бетонування стовпів, а в разі «пливе грунту» буде потрібно зміцнення у вигляді щебеню.
Досить часто використовується самий звичайний спосіб. Його принцип полягає на установці опорних стовпів на відстані від двох до п'яти метрів. Це відстань залежить від розміру забору і обраного вами стилю.
Спочатку встановлюють кутові стовпи, між якими досвідчені будівельники натягують мотузку, таким чином, виходить обрис майбутнього огородження.
Ями для стовпів
Визначившись з місцем, де буде знаходитися паркан, можна приступати до викопування ям, глибина яких повинна бути не менше одного метра. Стовпи, на які припадає максимальне навантаження, краще вкопати трохи глибше. В основному стовпи вкопують на третину довжини. Якщо все ж використовуються дерев'яні стовпи, то їх попередньо потрібно обробити, для того, щоб вони не так швидко зіпсувалися в землі. Для надійності стовпи краще бетонувати, а не просто вкопувати.
Установка горизонтальних перекладин
Після того, як встановлені стовпи, потрібна установка горизонтально розташованих несучих перекладин. Існує три способи такої установки. У разі однакової висоти стовпів несучу балку прибивають до верху стовпа.
Найбільш часто можна зустріти установку перекладин за допомогою кріпильних деталей. Третій спосіб установки полягає в вирізання пазів по обидві сторони стовпа.
Варіанти заповнення дерев'яного паркану
І нарешті, завершальний етап установки - безпосереднє спорудження паркану. Дерев'яні паркани сьогодні виготовляють в декількох варіантах:
- паркан з паркану;
- частокіл;
- тин;
- дощата огорожа;
- огорожа пасовищного типу.
Для того щоб вибрати правильний варіант, для початку подумайте про профільної функції забору. Для захисної функції підійде частокіл, а для декорування - огорожа. Можна створювати суцільні паркани, а можна і з зазорами або навіть різьблені.