}); t = d.getElementsByTagName ( "script") [0]; s = d.createElement ( "script"); s.type = "text / javascript"; s.src = "//an.yandex.ru/system/context.js"; s.async = true; t.parentNode.insertBefore (s, t); }) (This, this.document, "yandexContextAsyncCallbacks");
Блок-хаус є облицювальним матеріалом нового покоління, будучи різновидом дерев'яної вагонки. Особливо цінується він там, де пред'являються високі вимоги до натуральності матеріалу, так як складається блок-хаус з якісної і добре просушеної деревини. Для його виготовлення використовують сибірську модрину, а також деякі хвойні дерева, такі як сосна, ялина і кедр. Сам матеріал отримують, зрізаючи верхній напівкруглий шар деревини. Таким чином, при обробці стін блок-хаусом, поверхня за своїм виглядом виглядає як кладка з оциліндрованих колод.
До переваг блок-хауса можна віднести:
- Довговічність, яку забезпечує натуральна деревина. При нанесенні на матеріал відповідної просочення і лаку термін служби панелей складає більше 80 років;
- Надійна тепло- і звукоізоляція. Деревина за цими властивостями перевершує будь-які інші матеріали;
- Блок-хаус з часом не жолобиться, що не всихає, не тріскається. Натуральної деревини не страшні температурні перепади;
- Проста установка. Блок-хаус набирається так само легко, як конструктор. Для його установки не потрібно бути майстром або мати величезний досвід в будівельній сфері, даний вид робіт можна зробити своїми руками. Досить усвідомити деякі особливості при обробці блок-хаусом.
Матеріал відрізняється своєю товщиною, шириною і довжиною погона. Для внутрішніх робіт застосовується вузький і тонкий блок-хаус, який імітує поверхню, викладену з вузьких бревнишек. Зовні приміщення використовується більш масивний матеріал. Кожна панель має паз і шип, завдяки яким відбувається з'єднання панелей між собою. Зараз розглянемо особливості укладання блок-хауса на стіну.
Спочатку перед обробкою стін блок-хаусом, збирається силовий каркас, що виготовляється з дерев'яного бруса. Каркас повинен бути жорстко закріплений до стіни. Вирізані за розміром стіни смуги блок-хауса встановлюють впритул до каркасу, починаючи знизу. Перша панель встановлюється шипом вниз. Для кращого заходу шипа черговий панелі в паз вже встановленої панелі, використовують гумовий молоток, злегка постукуючи їм по верхній панелі.
Якщо є проблеми зі стикуванням, то це свідчить про неякісне виготовлення блок-хауса. Для нормального з'єднання панелей між собою деякі майстри вдаються до невеликої хитрості. Вони знімають фаску з шипа, завдяки чому шип легко входить в паз. На практиці це не займає багато часу, але результат дає відмінний. Кожна панель кріпиться в декількох місцях до каркасу. Для оздоблення стін блок-хаусом передбачені спеціальні кріплення, звані кляймерами. Вони вставляються в шип панелі і кріпляться саморізами або цвяхами до каркасу.
Однак досвід оздоблення стін блок-хаусом показує, що такий спосіб кріплення не є ідеальним. Кляймери виготовлені з тонкого металу, який часто не витримує тиску панелей. Кляймери просто згинаються, а панелі спучуються, так як їх нічого не утримує. Тому кращими кріпленнями є гвоздики або саморізи, якими виробляється кріплення панелей в пазах. Чергова панель закриває паз, забезпечуючи непомітність таких кріплень.
Є одна особливість при кріпленні. Панельні пази мають досить тонкі стінки, тому деревина легко розтріскується при укрученні самореза або прибивании цвяха. Перед цією операцією необхідно просвердлити отвори в пазах саме в тих місцях, де панель буде кріпитися до каркаса.
Так встановлюються всі панелі. Бічні зрізи закриваються декоративними куточками, які наклеюють прямо на деревину.
Блок-хаус може бути використаний для облицювання багатьох житлових і службових приміщень. Їм можна обшити зсередини балкон, зробити стелі в будинку, облицювати сауну. У будь-якому місці такої будматеріал буде чудово виглядати і довго служити.
Відео інструкція: