- Деякі особливості штукатурки
- Як обштукатурити стіни з газобетону?
- Підготовчі роботи
- Як правильно застосовувати сітку при оштукатурюванні стін?
- Послідовність робіт при обробці газобетонной стіни штукатуркою
- вибір штукатурки
Ремонт всередині або зовні приміщення не обійдеться без штукатурення стін і інших поверхонь. На етапі проектування робіт необхідно ознайомитися з особливостями штукатурки, які поділяються на види, вони відрізняються за характеристиками і ціною. Правильно обраний вид оздоблювального матеріалу - це половина справи, тому що характеристики сумішей можуть значно між собою відрізнятися, і те, що для одного типу приміщення буде ідеальним варіантом, для іншого може бути абсолютно неприйнятним.
зміст:
Деякі особливості штукатурки
Штукатурка являє собою суміш, яка використовується для обробки поверхонь в якості чорновий обробки. Які функції матеріалу? За допомогою штукатурки можна вирівняти стіни, закрити тріщини і інші дефекти. Сама структура даного розчину являє собою крупнодісперсную суміш, тому після висихання поверхня матиме шорстку поверхню. Ці ефекти в подальшому можна буде запросто усунути.
Штукатурити стіни можна практично будь-якого типу, бетонні та дерев'яні конструкції будуть захищені від шкідливого впливу факторів навколишнього середовища. Для штукатурки стін з газобетону застосовуються різні техніки і матеріали. Тенденції в галузі будівництва розвиваються таким чином, що все більшої популярності набуває такий будівельний матеріал, як газобетон. Він має масу переваг в порівнянні з бетонною і цегляної конструкцією.
Будівля, зведена з газобетону, має підвищені енергозберігаючі властивості. Цей матеріал набагато легше традиційних аналогів, за рахунок цього факту можна скоротити витрати на облаштування фундаменту і час будівництва значно скорочується. Який штукатуркою краще обштукатурити стіни з газобетонних блоків?
Повернутися до змісту
Як обштукатурити стіни з газобетону?
Одним із способів обробки стін з газобетону є оштукатурювання. Для штукатурки стін з блоків цементно-піщаного типу - це оптимальний варіант. Що стосується самого процесу нанесення оздоблювального шару, то при бажанні можна наносити його безпосередньо на стіну. Те ж саме можна робити з цегляними стінами. Однак при цьому можуть виникати деякі складнощі.
Цегла має невеликі розміри, тому шви між цеглою служать сполучною елементом при нанесенні штукатурки. У випадку з газобетоном ситуація дещо іншого плану, тому що сам газобетон має великі розміри. Ця проблема може бути вирішена декількома способами. Розглянемо основні з них, які часто застосовуються на практиці.
- За допомогою ножівки можна вручну нанести на поверхню матеріалу поглиблення. Надалі вони будуть виконувати функцію армуючої сітки, що дозволить забезпечити підвищену ступінь зчеплення газобетону і штукатурки.
- Те ж саме можна зробити за допомогою бензопили. Це буде набагато швидше і надійніше, проте дещо дорожче, оскільки ланцюг пристрою стане непридатною і її доведеться замінити.
- Третій спосіб - найдорожчий, надійний і тривалий. Полягає він у тому, щоб забезпечити зчіплюючий ефект завдяки армуванню за рахунок сітки рабиці. Вона буде проміжною ланкою між стіною з газобетону і фінішним шаром штукатурки.
Штукатурити стіни можна як всередині, так і зовні приміщення. Обидва типи обробки мають деякі особливості. При виборі штукатурки найкраще підбирати ту, у якій коефіцієнт адгезії максимальний. Це забезпечити якість зчеплення матеріалів.
Повернутися до змісту
Підготовчі роботи
Перед нанесенням шару штукатурки попередньо здійснюється підготовка стін з газобетону, це необхідно для того, щоб забезпечити зчеплення матеріалів. Як це робиться і що включає в себе цей етап обробки поверхні?
Перш за все, потрібно звернути увагу на шви між газобетоном, їх потрібно добре закрити, приблизно на 4 - 5 мм. Стіна вирівнюється, і зачищаються всі дефекти, які можуть мати місце, пил і інші мікроелементи, що знижують якість зчеплення матеріалів. Для очищення поверхні можна застосовувати наждачний папір, яка допоможе більш ретельно відшліфувати блоки.
Повернутися до змісту
Як правильно застосовувати сітку при оштукатурюванні стін?
Якщо ви вирішили застосовувати третій спосіб обробки поверхні, то необхідно знати, що використовується при цьому сітка оцинкованого типу. Вона більш довговічна, надійна і не іржавіє. Що стосується розмірів осередків сітки, то варто звертати увагу на ту, у якій осередки мають маленькі розміри. Після проведення підготовчих робіт необхідно буде прикріпити сітку безпосередньо до стіни. Робити це необхідно за допомогою звичайних цвяхів. Забиваються вони в стіну спочатку на одну третину, після цього цвях загинається, фіксує сітку.
Особливу увагу варто приділити краях такий Сьокі, зазвичай вони стирчать, перед нанесенням штукатурки все краю варто загинати, тоді вони не будуть стирчати з-під штукатурки.
Коли сітка закріплена необхідно починати наносити перший шар штукатурки. Це робиться способом, який відомий під назвою «набризк», він використовується в основному для заповнення осередків сітки розчином. Після нього піде ще кілька шарів штукатурки. Це буде обов'язково грунтове покриття, який потрібно замісити, додаючи шлаковий пісок в розчин. Остаточним буде фінішний шар, для приготування розчину для нього необхідно використовувати дрібний пісок.
Всі шари штукатурки можна наносити при неповному висиханні попереднього шару. Це дозволить скоротити час, не знижуючи міцності і якості оздоблювального шару.
Розчин для штукатурення стін можна купувати вже в готовому вигляді, він продається в сухому стан. Для приготування суміші потрібно просто додати воду. Але, також можна готувати цементно-піщаний розчин самостійно. В такому разі не економте на якості самого цементу, оскільки в результаті постраждає водовідштовхувальна здатність штукатурки. При оштукатурюванні стін вирішується дуже багато завдань і вимог, таких як теплоізоляційні характеристики поверхні, водонепроникність, шумоізоляція і так далі.
Повернутися до змісту
Послідовність робіт при обробці газобетонной стіни штукатуркою
Технологія штукатурки стін з газобетону проста. Внутрішня штукатурка стін з газобетону може проводитися цементно-піщаною сумішшю або гіпсовим розчином. Для внутрішнього оздоблення стін рекомендується використовувати штукатурку на основі гіпсу і перлітового піску. Кожен шар потрібно обробляти затіркою, це робиться через півгодини після нанесення чергового шару штукатурки. Затирка вмочається в теплу воду і потім відбуваються кругові рухи рукою по поверхні. Затирка зробить поверхню більш гладкою. Алгоритм дій дозволить зрозуміти, що і навіщо робиться.
- Виробляються підготовчі роботи. Зачищається поверхню наждачним папером, очищення може проводитися шпателем, видаляються всі забруднення, пил і мікроелементи. Після цього потрібно замазати шви, якщо в цьому є необхідність, розчистити шви, при необхідності використовувати шпаклівку.
- Наноситься шар грунтовки, яка збільшить зчіплюючі характеристики і захисти стіни від шкідливого впливу вологи. Грунтовка потрібна спеціального типу, яка в своєму складі має акрілатсілоксан. Оптимальна температура в приміщенні становить 15 градусів за Цельсієм.
- За допомогою шпаклювальною суміші до стіни потрібно прикріпити спеціального типу сітку. Вона є щелочестойкой, не розчиняється у процесі експлуатації, що позитивним чином позначається на якості штукатурного шару.
- Наноситься шар гідрофобізатора.
- Настала черга звичайної оздоблювальної декоративної штукатурки. Якщо в подальшому планується робити утеплення, то підійде звичайна штукатурка. Товщина шару при фінішній обробці повинна бути невеликою.
Після нанесення фінішного шару штукатурки стіни з газобетонних блоків при бажанні можна пофарбувати. Причому фарбувати можна як за звичайною штукатурці, так і декоративної. Для оздоблення стін часто застосовують штукатурку під назвою «короїд», вона додасть поверхні незвичайний зовнішній вигляд.
Повернутися до змісту
вибір штукатурки
Вибираючи спосіб обробки поверхні, необхідно подбати про те, щоб всі матеріали були якісні, використовувалися за призначенням і вчасно. В результаті вийде поверхня, яка буде довговічною і без дефектів. Якщо виникає питання, який штукатуркою краще обштукатурити стіни з газобетону, то ознайомтеся з асортиментом і підберіть для себе оптимальний варіант.
Існує величезний асортимент за вибором штукатурки для обробки стін всередині або зовні приміщення. Вони можуть мати різні способи нанесення, найбільш простий машинний, найпопулярніший - це ручний спосіб. Також величезний вибір серед декоративних штукатурок - це і венеціанська, і рельєфні типи, датська, візантійська, американка, мюнхенська, марокканська і так далі. Також варто відзначити той факт, що для стін, які схильні до особливим навантаженням, передбачаються спеціальні типи штукатурки. Вони бувають різних видів і відрізняються такими характеристиками як морозостійкість, вогнетривкість, жароміцність, вологостійкість, шумоізоляція і так далі.
Оздоблення стін штукатуркою повинна проводитися якісними матеріалами, які підбираються виходячи їх даних характеристик параметрів навколишнього середовища і інших. Оздоблення стін з газобетону проводиться штукатуркою цементно-піщаного типу або на гіпсовій основі.
Чи не знайшли відповідей у статті? Більше інформації по темі:
Які функції матеріалу?Який штукатуркою краще обштукатурити стіни з газобетонних блоків?
Як це робиться і що включає в себе цей етап обробки поверхні?
Чи не знайшли відповідей у статті?