Голуб - специфічна птах. Вона не належить до приручених. Якщо ви все ж зважилися містити її в домашніх умовах, подбайте про мінімально необхідний догляд. В першу чергу з'ясуйте, що їдять голуби.
Раціон вуличних птахів
Багато видів їжі, якими люди звикли годувати голубів на площі, насправді не підходять птахам. Більшість вуличних мешканців гине через патологій шлунково-кишкового тракту. Середній термін життя пернатих на підніжному кормі - 2-5 років. Природа ж відміряла птиці максимум приблизно в 20 років. Природний раціон голубів:
- зелень;
- насіння;
- комахи.
Особливість виду - селитися в межах міста. Їдять голуби то, що більш доступно: харчові відходи у сміттєвих контейнерів або насипаний людиною корм. Птахи невибагливі. Зелень з повним набором вітамінів і мінералів в місті знайти майже неможливо. Є думка, що краще не підгодовувати голубів самостійно. В іншому випадку дотримуйтесь рекомендацій:
- Хліб та інші борошняні вироби повільно вбивають голубів. Крихти або великі шматки пригнічують апетит, не приносячи енергетичної цінності. Вони негативно впливають на внутрішні органи голубів.
- Сіль і складні жири з смаженого насіння також згубні для пернатих.
- Вибирайте для підгодівлі натуральні зернові. У продажу є дешеві різновиди круп. В ідеалі голубам дають спеціальний корм із зоомагазину, де містяться всі потрібні птиці мікроелементи.
- Чи не насипайте зіпсовану, запліснявілу або прострочену їжу.
Увага! Особливо небезпечний для птахів чорний хліб. Він викликає бродіння в шлунку. Підвищується ризик завороту кишок. Категорично шкідливі чіпси, кокосова стружка, солоні сухарі-снеки.
Пташенят на вулиці взагалі не можна чіпати і тим більше годувати. Батьки самі дадуть їжу (зобное молочко). До появи людини вони поставляться насторожено. Дорослі особини навіть можуть кинути гніздо з потомством, якщо відчують вашу присутність.
Чим погодувати домашніх вихованців
Домашні породисті голуби харчуються за іншим принципом. При подібному розведенні основу їх раціону складає зерно:
- 40% денної норми - ячмінь;
- 10% - просо;
- інше зерно - кукурудза, соняшник, пшениця, бобові.
Порада. Частку ячменю іноді змінюють на перлову крупу.
Їдять голуби небагато: в добу - 20-30 г (легкі породи) або 30-50 г (великі різновиди). 70-80% становить частка зернових. У теплу пору до кормів додають свіжі вітамінні суміші з посіченої зелені кропиви, салату, щавлю, люцерни, шпинату, капусти.
Інші корисні мінеральні добавки - подрібнена яєчна шкаралупа, черепашки, крихта червоної цегли, деревного вугілля.
Порада. Норми харчування коригують залежно від активності голубів. Якщо голубник відкрита, птахи постійно літають, то і корми їм треба більше. З тієї ж причини взимку порції зменшуються.
Ще пернатим ще необхідно помірна кількість солі. Її подають в розчиненому вигляді - 20 г / л. Вихованці самі вип'ють стільки, скільки їм потрібно. Тільки подбайте про вільний доступ до води.
Птахам потрібно покращене харчування під час яйцекладки, линьки або в племінний період. Давайте пернатим корисну і смачну їжу: горох, сочевицю, вику, вівсянку (крупу), лущений овес. Слідкуйте за годівницями і постійно оновлюйте їх вміст. Траву для годування зберіть на чистих перевірених галявинах або виростите в кімнатному горщику.
Влітку голубів годують тричі на день. Птахам, які вільно літають, їжу видають невеликими порціями в якості догодовування. У холодну пору року природні пасовища їм недоступні. Пернатих переводять на 2-разове посилене харчування. Продумайте заміну вітамінів зі свіжої трави для другого, вечірнього годування.
Зміст таких вихованців не вважається складним. Подбайте про корм, який їдять голуби, щоб продовжити їх життя в будь-яких умовах.