- Весняно-літній догляд за бегонією ампельної
- Догляд за бегонією ампельної взимку
- Як легше розмножувати бегонію ампельну
Незважаючи на складний догляд за бегонією ампельної вона все частіше з'являється в наших оселях. Незвичайної форми ефектні квіти, пофарбовані в різні тони бордового, оранжевого і червоного кольорів, полонили серця наших жінок.
зміст:
Якщо виникло бажання виростити бегонію ампельну у себе на підвіконні, необхідно подбати про місце її розташування. Справа в тому, що вона любить рясне сонячне освітлення. Чим більше сонця потрапляє на рослину, тим більше його квіти.
Бегонія ампельна цвіте з весни і майже до кінця осені. Кожна квітка в окремо живе приблизно 10 днів. На місці зів'ялої квітки незабаром з'являється новий квітка. Цей процес триває тривалий період, що забезпечує рослині рясне цвітіння до пізньої осені.
Весняно-літній догляд за бегонією ампельної
Бегонія ампельна любить комфорт і увагу. Висаджувати її бажано в підвісному горщику або в вазі на довгій підставці. Рослина пускає довгі пагони (30-40 см), які каскадами звисають вниз. Бегонія буде радувати чудовими квітами, якщо в кімнаті досить тепло (+ 18-20 градусів) і свіжо.
Влітку можна виставляти горщик з бегонією ампельної у дворі, щоб вона «подихати» свіжим повітрям. Тільки місце для горщика потрібно вибрати сонячне, Затишне і без протягів. Бегонія дуже ніжне рослина, вона боїться дощів і сильного вітру. Коли починається погана погода, горщик з квіткою краще занести в укрите приміщення.
Є безліч сортів бегоній. Майже всі вони примхливі і вимогливі у догляді. Новачкам, які вперше зустрілися з цією рослиною, буде складно дотримуватися всіх умов, які необхідні для повноцінного росту бегонії.
Бегонія любить рясний полив і не можна допускати, щоб коріння рослини пересихали - це призведе до неминучої загибелі квітки. Час від часу листя рослини потрібно обприскувати з пульверизатора, а іноді - влаштовувати їм теплий душ. Це благотворно позначиться на їх забарвленням, яка стане ще більш насиченою та яскравою.
Що стосується грунту, то бегонія ампельна воліє поживну і досить пухку землю із слабокислою реакцією.
Буває, що для бегонії створені всі умови для зростання, а вона продовжує чахнути: листя на кінчиках висихають і жовтіють, квіти блякнуть, а стеблинки неприродно витягуються. Це може відбуватися під дією декількох причин:
- квітки недостатньо сонячного освітлення. Потрібно розташувати горщик з бегонією ближче до природного освітлення, а в сонячні дні - виносити на подвір'я на сонячні ванни;
- квітки недостатньо місця в горщику. Бегонію необхідно пересадити в більшу ємність;
- рослині не вистачає поживних речовин. Деякі види бегонії потребують частої підгодівлі мінеральними добривами. До таких видів відноситься бегонія бульбова.
Ранньою весною бегонію необхідно підгодовувати азотом, щоб стимулювати зростання. У весняно-літній сезон її підгодовують органічними добривами. Добриво вносять тільки у вологий грунт.
Бегонія ампельна часто піддається хворобам. Її найлютішими ворогами є борошниста роса і сіра гниль.
Догляд за бегонією ампельної взимку
У зимовий період для бегонії ампельної потрібно забезпечити затишне місце з хорошим освітленням. Якщо є утеплений балкон, можна залишити бегонію там, але коли балкон відкривається, бегонію слід забирати. Вона дуже чутлива до низьких температур і протягам.
Взимку бегонія не цвіте, але за рахунок пишної зелені вона виглядає досить декоративно. Полив бегонії не припиняють, але роблять його більш помірним. Поливають рослину в міру висихання верхнього грунтового шару. Щоб бегонія не відчувала постійну «спрагу», не варто розташовувати її поблизу від опалювальних приладів.
Якщо за зиму пагони бегонії витягуються, то в середині лютого їх можна підрізати. Але не слід обрізати рослину дуже коротко. Потрібно залишати на кожному пагоні по 3-4 міжвузля.
Як легше розмножувати бегонію ампельну
Розмножують бегонію ампельну насінням , Живцями і бульбами (Деякі види).
Насіння бегонії дрібні і для продажу їх зазвичай дражіруют (покривають оболонкою). Насіння висівають в пухкий зволожений субстрат і не присипають, тому що вони краще проростають на світлі.
Бегонія ампельна легко розмножується живцями. Робити це можна протягом усього року. Найбільш швидко приживаються живці, висаджені навесні.
З отзімовавшего рослини нарізають живці довжиною до 10 см і опускають їх у воду. Через 9-10 днів у живців з'являються маленькі корінці. Їх вже можна висаджувати в землю, спеціально підготував для цього поживний склад. Щоб корінці надійно прижилися потрібно поливати їх теплою водою.
Щоб бегонія була пишною і красивою, в просторий горщик висаджують по 5-6 штук вкорінених живців. Верхівки живців можна прищипнуть, тоді рослина буде виглядати розкішніше, але цвітіння затримається на 2-3 тижні.
Якщо приділяти бегонії ампельної достатньо часу, вона щедро винагородить чудовими квітами, подарує море позитивних емоцій і створить гарний настрій.