Цей красень-велетень двометрового зросту гідний того, щоб зайняти саме сонячне місце у вашому саду. Його величезні яскраві квітки просто чудові! А сама рослина невибаглива у вирощуванні і досить морозостійко.
Вже багато написано колегами-квітникарями про вирощування гибискуса трав'янистої або гібіскуса сабдаріффа (Hibiscus sabdariffa) - Розелле - однорічному трав'янистому рослині сімейства мальви, але коли бачиш його в пору цвітіння, так і хочеться взятися за авторучку і знову писати оду цій квітці.
гібіскус трав'янистий
Напевно, загадковіше і прекрасніше квітки, ніж гібіскус трав'янистий, я не зустрічав. Це вуличне морозостійка рослина, яке прижилося в усіх регіонах України, судячи з відгуків любителів квітів, з якими я спілкуюся по телефону.
Ділюся секретами вирощування цієї квітки, виходячи з помилок, зроблених мною через недосвідченість, особливо це стосується вирощування його з насіння. Прислухавшись до думки інших досвідчених квітникарів, які радили перед замочуванням насіння спочатку їх проморожувати, я так і зробив, і в результаті отримав непогані результати.
Вирощування гібіскуса з насіння
Висівав я свої вже проклюнулися насіння 12 квітня, відразу у відкритий грунт під подвійне укриття на дугах. Знизу я натягнув поліетиленову плівку, а верхнє укриття зробив з нетканого матеріалу.
Насіння зійшли за тиждень і швидко рушили в зростання, через пару тижнів я зняв плівку, а ще через тиждень - нетканий матеріал, і вже з 9 травня став висаджувати свою розсаду на постійне місце.
Перші саджанці були зовсім невеликі (приблизно по 10-15 см). Погода стояла спекотна, і сонце пекло дуже сильно, тому я не поспішав з висадкою всіх рослин, а вже посаджені гібіскуси довелося навіть притенить.
А тим часом в розсаднику рослини продовжували рости і набирати силу, я їх там ще й підгодовував. Хороший результат дає підживлення водорозчинним комплексним добривом з мікроелементами у формі хелатів, призначеним для кореневого підживлення розсади квітів та овочів.
Таким чином, висадка розсади розтягнулася у мене майже на місяць. Сама остання розсада, яку я висаджував, була дуже хороша, міцна, корінь досить сформований, стрижневий (це він потім розгалужується в процесі росту).
Ці саджанці менше хворіли і приймалися швидше, а зацвітали майже одночасно з тими, які були висаджені на місяць раніше, хоча перші і виросли вище.
Літо видалося дуже спекотним, тому довелося використовувати крапельний полив, це зовсім нескладно зробити в наш час, адже в магазинах все є, головне -знайти об'ємну ємність з краном і встановити її в піднесеному стані.
Скільки барв і тонів!
Найцікавіше почалося, коли мої гібіскуси зацвіли, - скільки забарвлень і тонів! Але мені подобається шукати в них незвичайну форму цвітіння.
Так, приходячи до квітки в різний час доби, можна побачити, як розкривається ніжний тугий бутон вранці, весь день гібіскус притягує до себе погляд, а ввечері ви вже бачите запилений, який віддав свою красу і виконав свою місію квітка. А через якийсь час на його місці з'являється надута кулька з насінням.
Багато цікавого можна дізнатися про цю квітку, якщо ви запросите його в свій сад.