На дачній ділянці можна вирощувати не тільки звичні овочі та фрукти, а й гриби. Вирощування грибів в домашніх умовах може стати не тільки хобі, а й бізнесом!
Корито-шампиньонницах, площею 2,5-3,0 квадратних метра, цілком забезпечить сім'ю смачним продуктом. Самим трудомістким і тривалим є процес підготовки компосту для печериць.
Якщо його приготувати неправильно, врожайність буде мінімальною, може не окупити витрати.
технологія приготування
Для компосту знадобиться по 100 кг соломи та пташиного посліду, 6 кг гіпсу або 8 кг гашеного вапна, 300-500 л води. Спочатку готується солома, її потрібно нарізати довжиною 15-20 см і замочити на 2-3 дні водою так, щоб вона стала не мокрою, а вологою. Як бачите - і садової техніки ніякий не треба.
Далі формується бурт, в якому буде зріти субстрат. Викладати бурт краще ша бетонну площадку або застелити грунт толем. Підстава бурту рекомендується робити розміром 1,5 х 1,2 м.
Першим шаром викладається солома, товщина шару складає 25-30 см, потім курячий послід і знову повторюється 3-4 рази. Верхній шар повинен складатися з соломи.
Зверху бурт можна прикрити плівкою, але не повністю, з боків повинен бути вільний доступ повітря.
Коли готове?
Через 3-4 дні можна вилами провести перемішування бурту, так звану перебивання, додати гіпс або вапно. Процес ферментації проходить 3 тижні, за цей час слід провести 3-4 перебивки суміші. Готовий компост являє собою пухку масу, вона однорідна, сипуча, темно-коричневого кольору, нагадує лісовий грунт , Не липне до рук і не пахне аміаком.
Взагалі, всі ці труднощі переборні, як тільки ви представите, як ви готуєте грибний суп-пюре з печериць .
Якщо курячого посліду немає, його повністю замінить кінський гній. При відсутності кінського гною, можна використовувати коров'ячий, тоді суміш потрібно збагатити азотом. Це досягається під час замочування соломи, в воду додається 0,5 кг суперфосфату і 2 кг сечовини, в останню кладеться ще 2,5 кг суперфосфату. Так і готується компост для печериць.
Коли готове?