Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Посадка часнику під зиму і тонкощі вирощування

  1. Як відрізнити озимий часник від ярого
  2. Види посадкового матеріалу для вирощування озимого часнику
  3. Коли краще садити і прибирати озимий часник
  4. Агротехніка вирощування зимового часнику

Людство багато тисячоліть використовує часник. Він є і гострою приправою, і лікарем від безлічі захворювань. У їжу вживають всі частини рослини, крім коренів - цибулини, молоді стрілки, квітконоси і листя. Часник буває озимих і ярих видів, що розрізняються зовнішніми ознаками, властивостями і технологією вирощування. У Росії культивується ярового часнику 7 сортів, озимого - 19 сортів.

зміст:

Як відрізнити озимий часник від ярого

Виходячи з назви, можна зрозуміти, що озимий часник сіють під зиму, ярої - навесні. За зовнішніми ознаками вони відрізняються. Якщо порівняти дві головки цих видів, то можна побачити, що часник, посаджений восени, має кілька великих зубчиків в один ряд. Зазвичай їх буває від 4 до 12. Розташовані вони навколо твердого стрижня. Зубчики покриті оболонкою рожево-фіолетового кольору.

У часнику ярого стрижень відсутня, а зубчиків дуже багато - до 25 штук. Вони дуже дрібні і розташовані в декілька рядів. Озимий часник дуже важко зберегти до весни. Його викопують влітку і застосовують в їжу і для консервації. Частина врожаю використовується в якості посівного матеріалу. На смак цей часник більш пекучий, ніж ярої, який можна вживати всю зиму, тому що він не сохне і не втрачає своїх властивостей.

Види посадкового матеріалу для вирощування озимого часнику

Види посадкового матеріалу для вирощування озимого часнику

Посаджений восени часник добре переносить морози до 25 °, ранньою весною дає зелені сходи, а влітку - стрілки, які зазвичай, для підвищення врожаю , Виламуються. Якщо на найбільших цибулинах залишити стрілки, можна отримати додатковий посівний матеріал. Спочатку стрілки згорнуті у вигляді спіралі, потім поступово вони випрямляються.

Коли стрілки остаточно випростовується, можна збирати урожай, що утворюється на квітконосі.

Для цієї рослини слід викопати, зв'язати в невеликі пучки і зберігати в сухому місці близько місяця. Потім акуратно відокремити цибулини і головки з бульбочками - повітряними цибулинами, які є посівним матеріалом. Якщо згаяти час в зборі врожаю, бульбочки - повітряні цибулинки, висипляться в землю і з них виростуть кущі дрібного часнику.

Зубчики часнику з цибулин можна висадити восени, а повітряні цибулинки краще висівати навесні, так як взимку вони можуть вимерзнуть. Спосіб розмноження повітряними цибулинами дуже ефективний і економний, адже в одній цибулині часнику міститься всього кілька зубків, а на одній стрілці - до 100 маленьких бульбочек, кожна з яких може дати урожай. Перед посівом бульбочки рекомендується потримати в холодильнику.

Цікаво, що кожна Бульбочки може дати цибулину, що складається з одного круглого зубки розміром до 3 мм, яка називається «однозубкі». Однозубкі готові до вживання. Якщо ж їх висадити восени в землю, то з кожної виросте велика головка часнику вагою до 150 г.

Таким чином, матеріал для посадки часнику під зиму може бути трьох видів:

  • бульбочки
  • Однозубкових цибулинки (севок), вирощені з бульбочек
  • зубки цибулин

Коли краще садити і прибирати озимий часник

Коли краще садити і прибирати озимий часник

Дуже важливо враховувати час посадки і прибирання зимового часнику. Висаджують його восени, намагаючись провести цю роботу за 3-4 тижні до настання постійних холодів. Залежно від кліматичної зони, посадка часнику під зиму може здійснюватися в кінці вересня - середині листопада. До морозів часник повинен встигнути прорости в корінь, але не викинути листя, і підготовленим піти в зиму.

У холодному кліматі зимовий часник може вимерзнуть, тому практикується спосіб захисту насаджень за допомогою укривного матеріалу. Це можуть бути сухі стебла рослин, зверху вкриті плівкою, руберойд або інші підручні матеріали. Ранньою весною укриття знімається.

Коли грунт прогріється до 5-10 ° тепла, часник рушає в активне зростання. Влітку слід виламувати стрілки, щоб більше поживних речовин надходило в цибулину. Ознака дозрівання часнику - пожовклі нижнє листя і распрямленние стрілки. Якщо поспішити з прибиранням, цибулинки погано поділяються на зубки, при запізненні - прямо в землі можуть розпадатися на окремі часточки.

Агротехніка вирощування зимового часнику

Перш, ніж садити часник, потрібно вибрати відповідне місце для посадки. Він не любить тінь і не переносить сильні протяги, добре реагує на органічні добрива.

Попередниками часнику на грядках можуть бути кабачки, огірки, капуста ранніх сортів, гарбуз. Після збирання картоплі не рекомендується вирощувати часник, так може статися зараження фузаріозом, нематодою.

Часник виснажує грунт, тому на одному місці його можна висаджувати не раніше, ніж через чотири роки. Він добре росте на високих грядках, прогріваються сонцем. Місце для часнику краще підготувати за місяць до посадки, щоб земля добре осіла і утрамбувати. Під перекопування вносять компост, перегній, але ні в якому разі не свіжий гній. Якщо грунт кислий, в неї слід додати золу.

посівний матеріал

повинен бути просушений і прогрітий на сонечку. Цибулину поділяють на зубки, не очищаючи від луски. Вибирають здорові, неушкоджені екземпляри. Можна зубки продезінфікувати, потримавши їх у розчині мідного купоросу (1 ст. Л. На 5 л води, «Максимі», рожевому розчині марганцівки).

Схема посадки приблизно така. Відстань між рядами в грядці має бути близько 25 см, зубки в ряду висаджуються на відстані 15-20 см одна від одної. За занадто загущених насадженнями важко доглядати, цибулинки виростають дрібними. Ряди краще розташовувати по напрямку зі сходу на захід, щоб під час росту рослини добре висвітлювалися і прогрівалися. Зубчики часнику садять на глибину 10-15 см.

Порада. При прополюванні, особливо незадовго до збирання часнику, землю під рослинами відгрібають, щоб вони добре висвітлювалися сонцем. Це сприяє більш якісному формуванню цибулинок і швидкому дозріванню.

У вирощуванні озимого часнику нічого складного немає. Вдало вибране місце, своєчасна посадка і збір врожаю, правильний догляд забезпечать городника хорошим урожаєм дуже корисного продукту.

Всі тонкощі посадки і вирощування озимого часнику на відео:

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама