- документація
- Кращі сорти
- Особливості
- Технологія вирощування кропу
- Посадка у відкритий грунт
- Як доглядати за кропом
- збір
- Витрати і прибуток
У цій статті докладно розповімо, як перетворити вирощування кропу в домашніх умовах в прибутковий бізнес. Які купувати насіння і як правильно провести посів та збір врожаю.
Зміст статті:
документація
Щоб організувати вирощування кропу на зелень в домашніх умовах на продаж, потрібно зареєструвати ІП і вибрати коди КВЕД: 01.13.1. - «Вирощування овочів» і 01.1. - «Вирощування однорічних культур».
Кращі сорти
Відмінна витривалість і продуктивність відрізняє такі сорти:
- Грибовський;
- Далекий;
- Аврора;
- Лісногородський;
- кущистий;
- Алігатор;
- Ділл;
- Гурман.
Найпоширеніший сорт - кріп алігатор, він рано дозріває і дає великий урожай. Для вирощування на своїй ділянці в 100 квадратних метрів знадобиться приблизно 200 грам насіння. Купівля обійдеться в 1,5 $ на один засів.
Особливості
Вирощування кущового кропу не вимагає особливих витрат і складного догляду. В роботі слід орієнтуватися на такі особливості:
- Рослина любить світло і стійко до холодів і заморозків (до -4 градусів). У квартирі можна організувати вирощування на підвіконні протягом усього року;
- Грунт потрібна пухка і зволожена, культура погано росте на бідних ґрунтах;
- У насінні міститься ефірне масло, через що рослина довго сходить. Перед посадкою їх необхідно обробити.
Технологія вирощування кропу
Вирощувати кріп з насіння можна на підвіконні у власному будинку, для цього використовуються ящики, горщики і навіть пластикові пляшки. Їх можна розмістити на балконі. Цей спосіб підходить для вирощування зелені для себе, на продаж вийде занадто мало, і дохід не перевищить 50-60 $.
Вирощування з насіння вимагає їх підготовки. Щоб прискорити сходи, насіння необхідно дати прорости в домашніх умовах і позбавити від надлишків ефірних масел. Загортаємо їх в марлю, змочену теплою водою, і залишаємо на 4-5 днів при температурі не нижче + 20 ... + 25. Після цього насіння готове до посадки.
Посадка у відкритий грунт
Час дозрівання культури - 35-45 днів, в сезон виходить мінімум два врожаї. Щоб отримати більше, починайте сівши в середині весни, як тільки зникне сніг. Вже при температурі +3 градуси насіння будуть проростати.
Для раннього посіву грядки готуємо з осені. Необхідно перекопати їх на глибину 15-20 см, внести трохи перегною і мінеральні добрива. Навесні грунт розрівнюють і проробляють борозни 2-сантиметрової глибини. Відстань між рядами - 8-10 см, на 10 кв. м припадає близько 20 г насіння. Поливати свіжі посіви не варто, щоб насіння не пішли глибше.
Посадка культури не припиняється весь сезон, приблизно кожні два тижні вносите нове насіння, щоб пожинати плоди своєї праці з червня по жовтень.
Як доглядати за кропом
Догляд включає кілька обов'язкових заходів:
- Розпушування раз в тиждень;
- Разова підгодівля калієм, фосфором, азотом;
- Поливати двічі в день. Не можна допускати пересушування грунту;
- Оптимальна температура + 15 ... + 20 градусів.
збір
Перші сходи з'являться через 20 днів, при зборі врожаю зрізаються пагони, які досягли висоти 10-12 см. Вирощування кропу у відкритому грунті дозволяє зібрати 2-3 кг з квадратного метра. За умови триразового збору за сезон, з усього ділянки отримуємо близько 750 кг зелені.
Зелень швидко псується, потрібно постаратися зберегти товарний вигляд продукту якомога довше. Перед зрізанням полийте грядки, товар помістіть в непроникний контейнер, зберігайте при температурі не вище +10 градусів. Для зберігання знадобиться купити 40-50 контейнерів на 15 л.
Витрати і прибуток
Основні витрати на відкриття бізнесу і витрати за сезон:
- Реєстрація - 50-60 $;
- Насіння - до 5 $ на три посіву;
- Контейнери (45 шт.) - 190 $;
- Вода - 20 $;
- Добрива - 30 $.
Всього знадобиться 300 $. Середня оптова ціна свіжого кропу - 1-1,2 $ за кілограм. Виручка за сезон складе 800-850 доларів, а чистий прибуток - 500-550 дол.
щоб вирощування кропу як бізнес, приносило гарний прибуток, знайдіть надійні канали збуту заздалегідь, інакше товар зіпсується в очікуванні покупців.
HD відео по темі:
Сподобалася стаття?Поділіться з друзями: