- Характеристика і призначення
- Варіанти самостійного виготовлення
- Конструкція з гілок
- Постійна конструкція
- Шпалера для огірків (відео)
- Правила догляду за огірками, вирощуваними шпалерним способом
- Вирощування огірків на шпалері (відео)
Шпалери для огірків - пристрої, які допомагають виконати підтримуючу функцію. Для овочів представленого типу вони необхідні, так як зеленці без належної опори починають стелитися по землі. Зробити шпалеру самостійно можна кількома способами.
Характеристика і призначення
Шпалери використовуються не тільки для огірків, але й для малини, квітів і винограду. Принципи їх виробництва і зовнішній вигляд на фото практично не відрізняються. Різниця лише в матеріалі, з якого виконана конструкція, і висоті. Підтримувати за допомогою пристрою можна будь-які в'юнкі рослини.
Виростити розглянутий овоч за допомогою спеціальної конструкції можна дуже просто. Урожай в даному випадку буде акуратним, а шпалера буде по-своєму прикрашати город. Зробити в теплиці каркас ви можете без особливих зусиль:
- наріжте шпагат на відрізки, довжиною в 2,5 метра;
- закріпіть один його кінець на стеблі огірка, а другий на дроті.
Таке розташування овоча дозволить йому уникнути різних інфекцій, а простір городу буде зайнято рівномірно.
Варіанти самостійного виготовлення
Дослідним шляхом доведено, що огірки на шпалері ростуть краще, та й на фото решітка в теплиці виглядає вельми привабливо. Принцип роботи пристрою простий: витка рослина чіпляється за опору і повзе вгору. Увита зеленню конструкція виглядає на ділянці досить оригінально. Отже, як зробити шпалеру правильно? Є кілька варіантів.
Конструкція з гілок
Виростити овочі можна на конструкції, виготовленої з гілок. Принцип виготовлення дуже простий.
- Беруться гілки з діаметром в 1 сантиметр. Можна використовувати відходи. Важливо, щоб гілки були гнучкими і не ламалися. Кількість гілок безпосередньо залежить від того, якого розміру шпалеру ви збираєтеся виконати, але не менше 20 штук. Формують конструкцію, застосовуючи дріт і секатор.
- Гілки слід розсортувати за габаритами, пагони з них видаляються.
- Першу гілочку поміщають в грунт на глибину в 13 сантиметрів.
- Наступну гілка розміщують на відстані в 10 сантиметрів від першої, але її кут повинен становити 60 градусів.
- Між собою прути зв'язують по діагоналі дротом.
- Далі дійте за аналогією.
- У підсумку повинен утворитися прямокутник. Виступаючі кінці гілок слід обрізати.
Важливо, щоб ромби в теплиці виходили рівними.
Вас також може зацікавити стаття, в якій ми розповідаємо про особливості посадки огірків в серпні .
Постійна конструкція
Шпалери для огірків можна виконати і по-іншому. Якщо ви вирішили виконати конструкцію, яка прослужить вам кілька сезонів, діяти слід інакше. Вам будуть потрібні:
- бруски з розміром 3х30 міліметрів;
- фрагмент від держака лопати;
- саморізи;
- дюбелі з діаметром в 8-10 міліметрів;
- антисептик;
- ножівка;
- клей;
- стамеска;
- кисть і фарба;
- шуруповерт і дриль.
Шпалера для огірків (відео)
Після того як готові всі матеріали, можна приступати до робіт в теплиці.
- Виконайте прямокутний каркас з дерев'яних брусків - 2 вертикальні 2,2-метрові несучі планки і 2 горизонтальні 1,8-метрові.
- Ширина готової решітки повинна складати 42 сантиметри, це означає, що довжина поперечних перекладин повинна бути 35 сантиметрів. Нарізка перекладин ведеться заздалегідь.
- Розмітьте бруски, виконуючи на них надрізи так, щоб можна було вставити поперечні поперечини. Відстань між надрізами має становити 35 сантиметрів.
- Візьміть стамеску і приберіть частину деревини в надрізах.
- У брусках закріпіть поперечини на клей або саморізи.
- Вертикальну та горизонтальну частини решітки скріпіть гвинтами.
- Залишилося тільки закріпити конструкцію в грунт в теплиці або до огорожі.
Між парканом і шпалерами повинно зберігатися відстань. Домогтися його можна, приєднавши до шпалери 30-міліметрові циліндри. Саму грати обробляють антисептиком і фарбують.
Правила догляду за огірками, вирощуваними шпалерним способом
У теплиці вести вирощування шпалерним способом доведеться згідно з деякими правилами. Важливо не тільки правильно встановити опору, але і провести ряд підготовчих робіт.
- для початку обробіть насіння;
- необхідно провести передпосадкової обробку грунту, для цього беруться граблі і пухка грунт на глибину в 11 сантиметрів;
- розбийте ділянку на сітку, щоб установка стовпів йшла рівно;
- з'ясуйте, яка вам потрібна міжрядна ширина, щоб не травмувати культуру в подальшому в процесі обробки;
- між стовпами в 3 ряди простягніть оцинкований дріт так, щоб нижній її кінець розташовувався на відстані в 20 сантиметрів від рівня грунту, 2 рівень - на висоті в 80 сантиметрів від грунту, 3 ряд - в 170 сантиметрах;
- наріжте пі допомоги підгортальника борозни з глибиною в 10 сантиметрів.
Після появи 2 справжніх листків потрібно натягнути по дротах шпагат вертикально. Він буде служити в якості опори для фіксації огіркового стебла. Особливість вирощування огірків на шпалері полягає і в тому, що періодично слід проводити підживлення: як перед поливом, так і після нього.
поливати рослини в теплиці теж потрібно грамотно - тільки по борознах. Даний спосіб дозволяє рівномірно вносити вологу. Такі способи, як дощування і зрошення в даному випадку програють.
В процесі плодоношення слід постійно спостерігати за станом бічних пагонів. Не можна дозволяти їм виходити за кордон міжряддя.
Рекомендовано підв'язати пагони за допомогою 1 кінця шпагату, попередньо злегка натягнувши його, а на верхній дроті його кріплять парним вузлом.
Ми вам також рекомендуємо прочитати статтю про кращих системах поливу рослин відкритого грунту і в теплицях .
Вирощування огірків на шпалері (відео)
Вирощування огірків на шпалері має безліч переваг: решітки виглядають естетично, економлять місце на ділянці і в теплиці, не дають рослинам стикатися із землею, відповідно, вони рідше хворіють. Однак перед тим як виконати конструкцію, доведеться провести ряд підготовчих робіт, та й зборка опори багатьом з незвички може здатися стомлюючої.