- Особливості посадки коріандру в горщики
- Як сіяти насіння коріандру для вирощування на підвіконні?
- Про вирощування коріандру на ділянці у відкритому грунті
- ВІДЕО: посадка коріандру в горщик з пляшки
Зелень коріандру вважається відмінним джерелом вітамінів, амінокислот, мінералів, вона сприяє кращому засвоєнню важких м'ясних страв, швидко розщеплюючи білки.
При систематичному включенні зелені в раціон нормалізується сон, знижується тиск, за рахунок загальнозміцнюючих властивостей можна домогтися поліпшення стану організму - ось настільки корисний коріандр, вирощування з насіння якого можна освоїти навіть на підвіконні.
кінза , Як називають зелень коріандру, славиться не тільки гастрономічними перевагами, вона часто застосовується в народній медицині для нормалізації роботи нирок, шлунково-кишкового тракту, відварами можна зміцнювати нервову і серцево-судинну системи, використовувати при лікуванні ран.
Особливості посадки коріандру в горщики
Хоча рослина холодостійка, воно дуже світлолюбна, тому розміщувати контейнера з насінням потрібно на самому сонячному підвіконні. Чим більше сонця отримає рослина, тим соковитіше і ароматні виросте зелень.
До особливостей посіву можна віднести:
При висіванні в розсадний ящик відстань між насінням має бути приблизно 4-5 см, між рядами - не менше 10 см, глибина загортання насіння - 1 см.
Деяким господаркам подобається вирощування коріандру з насіння на підвіконні в невеликих ємностях загущеними посадками, таким чином, виходить пучок зелені одноразового використання.
Як сіяти насіння коріандру для вирощування на підвіконні?
Вибираючи грунт для посіву, перевагу краще віддати суглинистим або супіщаним сумішей з нейтральною кислотністю. Для нейтралізації грунту додавати потрібно на кілограм землі 2-3 столові ложки деревної золи.
Ємності для посіву годяться тільки такі, які будуть забезпечувати корінцях повітрообмін, найкраще використовувати дерев'яні, керамічні неглазуровані або пластикові контейнери, горщики , Ящики.
Вирощування коріандру з насіння в домашніх умовах проводиться з попереднім їх замочуванням години на 3, щоб прискорити процес проростання.
Для вирощування на підвіконні добре зарекомендували себе сорти:
- «Айдар»;
- «Нектар»;
- «Пікантний»;
- «Ранній».
У заздалегідь зволожений грунт висіваються насіння на глибину 1-1,2 см і присипаються легкої родючою землею. Зрошення проводити краще з пульверизатора, щоб грунт не ущільнюється. Поява перших сходів почнеться приблизно через 10-14 днів.
При появі перших сходів ящики або контейнери краще тимчасово тримати в приміщенні зі зниженими температурами, щоб сіянці не витягувалися. Далі, незважаючи на холодостійкість, пряна зелень буде швидше рости при температурі не нижче 15 ° С, тому ємності слід знову перенести в більш тепле приміщення.
Технологія вирощування коріандру така, що в зимовий період йому недостатньо природного освітлення, необхідно досвечивание люмінесцентними або фітолампи. Забезпечуючи світловий день 12-14 годин, можна досягти непоганих врожаїв зелені на підвіконні.
Коріандр відноситься до вологолюбні рослини, тому любить поливатися і грунт в горщику завжди повинен бути вологий. Рихлити поверхню грунту потрібно раз в тиждень, достатня кількість кисню необхідно коріандру для розвитку. Щоб коренева система не страждала від перезволоження, слід на дно ємностей для вирощування насипати шар дренажу.
Про вирощування коріандру на ділянці у відкритому грунті
Для посіву коріандру у відкритому грунті ділянку вибирається сонячний і вирівняний, в низинах грядки розташовувати не радиться, бо насіння вимокнуть, не встигнувши прорости.
Восени, при перекопуванні майбутніх грядок, їх необхідно удобрити, на збідненої землі урожай коріандру вийде досить мізерним.
Починати вирощування коріандру в відкритому грунті можна ранньою весною, як тільки підсохне і прогріється грунт. Витрата насіння приблизно розраховують на 1м2 2-3 грами. Занадто заглиблювати насіння в землю не слід, 1-2 см - найкраща глибина посадки.
Щоб мати конвеєр свіжої зелені, досвідчені городники сіють насіння коріандру через кожні 2 тижні до настання спекотної погоди, ближче до літа кінза швидко починає старіти і стрелковаться.
Роботи, які потрібно проводити на грядках із зеленню коріандру: регулярні поливи і розпушування грунту, зміст посадок вільними від бур'янів. Після кожної зрізання зелені обов'язкові поливи з підгодівлею. Якщо насіння були посіяні густо, сходи краще прорідити, тоді коріандр формує рунисту розетку листя.
ВІДЕО: посадка коріандру в горщик з пляшки
Самий бюджетний варіант посадки коріандру будинку розглянуто в рамках відео:
Як сіяти насіння коріандру для вирощування на підвіконні?