Розмарин - це вічнозелений чагарник з пряними голчастими листям, і чудовим ароматом. У Південній Європі він зустрічається в дикому вигляді, зростає до 20 років і досягає у висоту 2 метри, і більш. Назва рослини перекладається з латинської, як «морська свіжість». як пряна рослина , Розмарин почали використовувати дуже давно. Про нього вже знали стародавні греки, а стародавні римляни поширили розмарин по всій Європі. Ці прянощі не втрачає своїх корисних властивостей при тепловій обробці, і її можна додавати в самому початку приготування їжі.
Розмарин широко використовується при маринуванні і вимочування м'яса. Він взагалі чудово підходить до м'яса, приготованого в будь-якому вигляді - смаженого, на грилі, запеченого, тушкованого, і так далі. Вважають, що розмарин нейтралізує канцерогени, які утворюються при смаженні м'яса.
Розмарином також ароматизують дим при приготуванні барбекю і шашликів.
Розмарин добре поєднується з сиром і печеною картоплею, в невеликих кількостях його додають навіть в десерти. Також розмарин застосовують при квашенні капусти, маринуванні грибів і овочів, в консервуванні.
користь розмарину
У листі розмарину багато корисних речовин, в тому числі вітамінів групи В, і мікроелементів: калію, заліза і кальцію.
Гарний розмарин для поліпшення пам'яті і роботи мозку. Вчені в даний час припускають, що ця рослина може захистити від хвороби Альцгеймера, і затримати вікове погіршення розумових функцій.
Навіть сам запах розмарину, точніше, його ефірні масла, покращують пам'ять і настрій, знімають головний і суглобовий біль.
Що входить до складу розмарину карнозол спосіб