- Сорт томатів для домашнього вирощування
- Грунт для вирощування помідорів в домашніх умовах
- Освітлення помідорів в домашніх умовах
- Догляд за помідорами в домашніх умовах
- Вирощування помідор в домашніх умовах: фото
- Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"
- Підпишіться на оновлення в наших групах.
Волею-неволею в осінньо-зимовий період доводилося відмовлятися від вирощування томатів.
Але з минулого року я вирішив і взимку не позбавляти себе улюбленого заняття.
І став вирощувати напівдекоративний томати будинку, біля вікна. Це завдало багато позитивних емоцій і дозволило онукові взимку ласувати смачними і солодкими помідори черрі.
Сорт томатів для домашнього вирощування
Для посіву я використав насіння низькорослого штамбового сорти Червоний карлик. Спроби виростити звичайні сорти, які я саджу влітку, не привели до позитивного результату.
В якості ємностей для вирощування взяв 4-5-літрові квіткові горщики. Адже томати будуть рости в будинку, а значить, естетична складова, мабуть, на першому місці.
Посилання по темі: Вирощування помідор черрі в домашніх умовах
Грунт для вирощування помідорів в домашніх умовах
Так як майбутній урожай їстимуть діти, я запасся своїм грунтом. Поясню чому. Більшість продаваних грунтів є торф'яної субстрат з додаванням крейди для зниження його кислотності і набором сухих мінеральних добрив.
Такий грунт підходить для квітів і розсади, але ось смачні і нешкідливі томати на ньому навряд чи отримаєш. Мій рецепт грунту простий: дернова земля і якісний компост в рівних частках, плюс 1 ст. ложка деревної або трав'яний золи на 1 відро суміші. Грунт я ретельно перемішую і просівають від коренів і великих грудок.
У горщики, на 1/2 наповнені підготовленим грунтом, розпікувати сіянці, які спочатку росли в невеликої ємності глибиною 3-4 см.
Насіння перед посівом стимулював в АКЧ (аерувати компостний чай). Роблю його сам. По суті, АКЧ - це саморобний препарат з ефективними мікроорганізмами (ЕМ), які розчиняють складні хімічні сполуки, а деякі з них ще й фіксують азот повітря, покращуючи живлення рослин.
Може здатися, до чого тут стимуляція насіння?
Справа в тому, що АКЧ містить величезну кількість речовин - від гормонів до антибіотиків, які знезаражують і покращують проростання насіння. І навіть сам процес аерування для них дуже корисний.
Я приведу рецепт приготування невеликої кількості АКЧ. У 3-літрову банку наливаю 2 л чистої води (дощової або джерельної), кладу 80 г (половину 200-грамового склянки) компосту і 10 мл ЕМ патоки. Цей склад аерується від 24 до 30 год за допомогою повітряного компресора (3-5 л / хв) з розпилювачем. Насіння в марлевих пакетиках розміщую в АКЧ з початку його виготовлення і тримаю в ньому все 24-30 год.
Єдиний недолік АКЧ - короткий термін зберігання, максимум 3-4 години після приготування. Тому приготовлений АКЧ я використовую відразу при посіві насіння, а частина, що залишилася йде для підгодівлі інших рослин з зимового городу.
Читайте також: Як приготувати компостний чай своїми руками
Освітлення помідорів в домашніх умовах
Посіявши насіння в (досветка) невелику ємність, прибираю її в тепле і темне місце, поки не з'являться сходи (зазвичай на 3-5 днів). Після цього рослинам потрібно дуже хороше освітлення. Але взимку, навіть у південного вікна в сонячний день, світловий день триває не більше 7-8 ч.
А цього для пророслих томатів вкрай мало, доводиться влаштовувати додаткове освітлення. Я зупинився на спеціальних світлодіодних лампах.
Чому?
По-перше, вони споживають мало електроенергії. По-друге, не нагріваються, а значить, більш пожежобезпечні, ніж лампи галогенові або газорозрядні. І по-третє, екологічно безпечні (не потребують спеціальної утилізації).
Ефективність світлодіодного освітлення заснована на тому, що вони з усього світлового спектру в основному використовують тільки два: синій з довжиною хвилі 445 nm і червоний з довжиною хвилі 660 nm. Вчені довели, що саме ці діапазони світла рослини поглинають більш активно. Причому синє світло сприяє стрімкого поділу клітин і скорочення їх довжини, що перешкоджає витягуванню рослини, а червоний бере активну участь в синтезі хлорофілу.
Я виготовив з невеликих лампочок витягнутий світильник, під який і помістив пророслі сіянці. Томати, особливо на самому початку росту, вимогливі до тривалості світлового дня, тому перші дві доби їх досвічувати постійно, а пізніше перевів на 12-годинний режим досвітки.
Дуже зручно використовувати таймер-розетку, досить її налаштувати - і включати і вимикати світильник вже не знадобиться. Це обладнання я використовую також і при вирощуванні розсади, тому воно не простоює.
Посилання по темі: Додаткове підсвічування розсади помідорів
Догляд за помідорами в домашніх умовах
У віці 10-15 днів, у фазі двох справжніх листочків, я розпікувати сіянці, відібравши найбільші, міцні і «правильні». При пікіровки можна використовувати свіжий АКЧ для поливу, розведенні 1:10 з водою. Пересаджені рослини в горщиках розмістив у вікна під світильником і 5-7 днів; не поливав, даючи розвинутися кореневій системі.
Надалі догляд був простим: поливав раз в 5 днів і підгодовував АКЧ раз в два тижні.
Незважаючи на те що сорт був низькорослим і не вимагав пасинкування, через місяць я видалив по два нижніх листочка і ще через тиждень підсипав грунт для утворення додаткових коренів. І заодно прив'язав кущ до дерев'яного прутки.
З початку цвітіння для кращого зав'язування плодів кущі зрідка трусив і тут же обприскував водою або розведеним АКЧ з розпилювача, щоб облетіла пилок прилипла.
З'явилися плоди червоніли неодночасно, але так як вони досить довго не перестигати, я залишав їх прямо на кущі - для більшого декоративного ефекту. У тому сезоні дозрівання припало якраз на новорічні свята, і пара горщиків з томатами непогано прикрасили стіл.
Весь процес вирощування від посіву насіння до дозрівання плодів у мене зайняв 100-120 днів. Це варто враховувати, якщо є бажання виростити томати до певної дати.
Вирощування помідор в домашніх умовах: фото
© Автор: В. МЕДВЕДЄВ
ЗАМОВТЕ ЯКІСНІ І ДЕШЕВІ НАСІННЯ ТА ІНШІ ТОВАРИ ДЛЯ ДОМУ І ДАЧІ. ЦІНИ копійчані. ПРОВЕРЕНО! ПРОСТО ПОДИВІТЬСЯ САМІ І здивував ЯК МИ.ЕСТЬ ВІДГУКИ. ПЕРЕЙТИ >>>
Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"
Підпишіться на оновлення в наших групах.
Будемо друзями!
Чому?