Сайт сьогодні - важливий маркетинговий інструмент, який дозволяє збільшити прибуток, зробити бренд впізнаваним, підтримувати зв'язок з аудиторією. Не дивно, що всі компанії і індивідуальні підприємці створюють власні портали. Це непростий багатоетапний процес. Крім розробки, оптимізації, просування ресурсу, вам необхідно вибрати хостинг і підібрати домен для сайту. Останнє завдання не так просто, як здається на перший погляд.
Як перевірити домен?
Потрібно враховувати, що більшість вдалих доменних імен вже зайняті - все ж сайтів в Інтернеті величезна безліч. Відповідно, ви не зможете їх використовувати. Як дізнатися, що домен вже зареєстрований? З цією метою ви можете використовувати зручний сервіс WHOIS. Ця утиліта, яка здійснює пошук домену . З її допомогою ви знайдете необхідну вам інформацію. Можна дізнатися контактні дані, технічні відомості. До того ж вам буде надана інформація про стан домену. Наприклад, про те, чи був він заблокований або продовжує діяти. Якщо доменне ім'я не знайдено, можете сміливо приступати до його реєстрації. В іншому випадку доведеться шукати нові варіанти.
Що враховувати при виборі домена?
Доменне ім'я може складатися з цифр і букв. А ось із символів має використовуватися виключно «-». Як правило, цей знак використовується в якості пробілу. До слова, якщо доменне ім'я, де всі слова написані разом, зайнято, можете використовувати цей знак, щоб домогтися унікальності.
Найкраще реєструвати доменне ім'я, яке містить назву вашої компанії або ж опис діяльності. Обидва варіанти позитивно позначаться на пошуковій видачі сайту при відповідному запиті. Якщо назва фірми рідкісне, проблем з доменним ім'ям не виникне. А ось імен, які характеризують напрямок діяльності, в Інтернеті безліч, тому можуть виникнути труднощі. В цьому випадку вам може генератор доменних імен . Цей зручний сервіс автоматично підбере кілька варіантів. Оптимальний ви зможете відправити в «кошик» і відразу ж зареєструвати.
Нюанси, які варто врахувати
Бажано уникати занадто великих доменних імен. Наприклад, краще відмовитися від варіантів, що складаються з чотирьох і більше слів. Якщо у компанії велике назву, краще його скоротити.
Намагайтеся уникати імен, які містять літери я, е, щ, ж, ю, и, й. Справа в тому, що вони мають кілька варіантів транслітерації. Сприймати доменне ім'я на слух буде складно. Якщо без цих букв обійтися не можна, намагайтеся вибрати самий звичний варіант їх написання латиницею. Більш дороге рішення - зареєструвати відразу кілька варіантів доменів.
Важливо правильно вибрати зону, в якій буде зареєстровано доменне ім'я. Елітні українські домени позначаються ua. Вони доступні тільки підприємствам зі свідоцтвом про реєстрацію торгової марки. Комерційний сектор - com.ua. Такий варіант найчастіше зустрічається на просторах Інтернету. Для бізнес сайтів часто використовується позначення .biz і .bz. Інформаційні портали реєструють в зоні .info. В іменах некомерційних організацій можна побачити .org.
Як перевірити домен?Що враховувати при виборі домена?
Як перевірити домен?
Як дізнатися, що домен вже зареєстрований?
Що враховувати при виборі домена?