Подовжене звивисте тіло, розділене на сегменти, велика кількість довгих ніг - таке страхітливе опис у шкідника, іноді відвідує людське житло - мухоловки звичайної, або стоноги.
Ці багатоніжки зазвичай заселяються в квартири на зимовий період, а по весні залишають їх, щоб знову здобувати собі в їжу комах. Присутність в будинку цих особин може не на жарт налякати господарів, однак насправді все не так страшно. Як боротися з багатоніжками в квартирі, і що вони собою являють, буде розказано в цій статті.
Чи шкідливі стоноги?
Страх від появи в квартирі такого незвичайного шкідника може бути викликаний не тільки його видом, а й незнанням про те, що з ним робити. Зазвичай членистоногі потрапляють в житло людини через вікна, двері і вентиляцію. Оскільки для їх життєдіяльності потрібна підтримка високої вологості, вони вважають за краще облаштовуватися в ванних кімнатах, особливо якщо там є дерев'яна підлога.
У дерев'яному покритті багатоніжки селяться і поза ванних приміщень, так як воно являє собою ідеальне середовище для розвитку і пересування мухоловки - в ньому є тріщини, зазори і затишні місця. Примітно, що особини зазвичай не селяться в паркетній підлозі, оскільки він обробляється спеціальними відлякують складами.
Іноді мешканці можуть довго не знати про існування членистоногих сусідів, оскільки багатоніжки полюють тільки ночами. Їх їжею є комахи, і вони не завдають шкоди здоров'ю людини або тварин. Однак присутній на їх ніжках отрута при контакті зі шкірою в рідкісних випадках може викликати алергічну реакцію.
Багатоніжки мешкають в ванних кімнатах і комор, поїдаючи мурах і комарів , Мушок, павуків і термітів , а також тарганів . Саме тому знаючі люди часто залишають особин в будинку, оскільки вони природним чином позбавляють квартиру від інших, більш небезпечних, шкідників. Полюючи, мухоловка нерухомо чекає жертву, а при її наближенні швидко нападає.
Боротися чи ні з таким сусідством, кожен вирішує сам. Якщо немає можливості залишити стоногу в квартирі, рекомендується вручну відловлювати особин і просто відносити подалі від житла. Однак є й інші гуманні методи боротьби.
Як позбутися від мухоловки?
Сусідство з страхітливими членистоногими мало кому доводиться до душі, однак не варто відразу ж хапатися за інсектицидні препарати або намагатися знищити особин власноруч. Іноді достатньо лише дотримуватися кількох правил, які зроблять життя багатоніжки в квартирі нестерпним, і вона покине житло:
- Усунути джерело постійної вологи. Оскільки мухоловки люблять селитися неподалік від води, слід ретельно позбавлятися від її зайвого присутності: необхідно провести генеральне прибирання, висушити або викинути все вологі килимки або серветки, оглянути сантехніку на предмет протікання, заглянути в усі важкодоступні місця і витерти місця скупчення конденсату. Після кожного прийому душу рекомендується гарненько провітрювати приміщення і насухо витирати підлогу. Відсутність вологи дасть можливість Багатоніжка покинути приміщення без застосування проти них отрутохімікатів.
- Видалити всю можливу їжу для мухоловок. Так як дані особини люблять вживати в їжу комах, слід позбутися їх якомога швидше - після цькування велика частина стоніг зникне з квартири. Не слід сподіватися на те, що інсектициди знищать і самих стоніг - як правило, дані особи відмінно адаптуються до нового отрути.
- Усунути всі можливі шляхи проникнення в квартиру. Запобігти появі в житло паразитів допоможе закладення всіх ходів для них. Найкраще придбати дрібну решітку для вентиляційного люка, яка регулярно повинна бути оглянута на предмет цілісності і чистоти. Слід усунути всі щілини в підлогове покриття, прибрати захаращеність і зайві речі.
Багатоніжки досить розумні і здатні запам'ятовувати події, тому найбільш гуманним способом боротьби стане вилов декількох особин, яких потрібно винести подалі від житла: як правило, залишилися мухоловки залишають будинок самостійно.
Чи шкідливі стоноги?Як позбутися від мухоловки?
Чи шкідливі стоноги?
Як позбутися від мухоловки?