- способи боротьби
- Найпростіші варіанти - відлякувачі
- Прості, але радикальні варіанти
- Професійні відлякують методи
- Професійні радикальні заходи
Сьогодні безліч дачників, власників заміських котеджів і будиночків в садових товариствах шукають ефективний засіб від кротів на городі. Адже якщо ці тварини з'явилися на ділянці, то з надіями на добрий урожай можна відразу прощатися. Крім того, пейзаж буде нагадувати не ушляхетнені сад або город, а місце запеклої битви. Кроти мешкають під землею, риють там розгалужені підземні лабіринти, шкодячи коріння рослин і псуючи зовнішній вигляд ландшафту, залишаючи за собою масштабні земляні купи і борозни.
способи боротьби
Слід відразу зрозуміти, що чарівної палички, здатної одномоментно позбавити ділянку від цих шкідливих тварин, не існує. Напевно доведеться використовувати не один спосіб. Весь арсенал боротьби з кротами можна умовно розділити на два види коштів:
- відлякують;
- знищують.
Така класифікація передбачає застосування, як професійних методів, так і народні засоби.
Найпростіші варіанти - відлякувачі
- Відлякувачі саморобні, створювані з порожніх пляшок або банок від консервів дозволяють ефективно боротися зі шкідниками. При подиху вітру вони створюють вібрацію і гудіння.
- Встановлення тріскачок, що виготовляються з пластика або жерсті, також при пориві вітру створюють відлякує ефект.
- Ще один варіант, за допомогою якого можна відлякати кротів - використання природних репелентів. До таких належать: чорнобривці (нігтики), нарциси, часник, цибуля, молочай, касторові рослини, полин , Перцева м'ята, червоний перець.
- Можна також використовувати такі речовини, як нафталін, гас, тосол, мазут, відбілювачі на основі хлору, тютюн нюхальний і у вигляді недопалків, оселедцева головки і навіть різні сльозоточиві склади в газоподібному вигляді.
- Хороший результат дає надмірне зволоження грунту, зазвичай змушує кротів залишати уподобані території.
Способи прості, недорогі і досить результативні. Правда, недоліком для відлякування звуком є припинення дії пристроїв при відсутності вітру. Та й ефект від застосування всіх описаних методів буде обмеженим. До того ж, деякі з перерахованих речовин при використанні створюють на ділянці не дуже приємні для нюху аромати.
Прості, але радикальні варіанти
Непоганий ефект дають мишоловки і інші види пасток, розміщені в проритих кротами тунелях. Правда, доводиться їх регулярно перевіряти.
Аналогічним чином йдуть справи з повною заливкою водою кротячих підземель. Щоб уникнути появи трупного запаху після закінчення процедур бажано отримати тушки загиблих кротів і надійно їх поховати подалі від своєї ділянки.
Звичайно, всі ці методики не надто гуманні і застосовуються зазвичай, коли все більш м'які способи не подіяли.
Професійні відлякують методи
Акустичні відлякувачі (апарати «Антикрот», «кротопуги», «Кротогон», «Град А-550УЗ», «Торнадо ОЗВ.02», «Антикрот Сонячний», «Тайфун Сонячний» та ін.) Використовують ультразвук з імітацією сигналу небезпеки для кротів або високочастотну вібрацію. Працювати вони можуть або від мережі, або харчуючись від акумуляторної батареї.
Метод не надто дешевий, для людей і домашніх улюбленців не дуже приємний, ефект не стійкий і не дуже тривалий. Якщо прилад вплив на кротів тут же припиняється.
Відлякувати кротів можна і за допомогою хімічних засобів, таких як «Detia Maulwurf-Frei» і йому подібних.
Професійні радикальні заходи
Гарантовано знищити кротів дозволить застосування професійних отрутохімікатів. Можна замовити обробку подібними складами в будь-якої компанії, що спеціалізується на знищенні шкідників, або ж зайнятися цим самостійно.
ВАЖЛИВО! Використання отрутохімікатів в боротьбі з кротами на увазі уважне читання інструкцій, які додаються до кожного препарату, оскільки їх застосування здатне негативно впливати на рослини на оброблюваної майданчику. Та й самому захиститися в подібних ситуаціях теж необхідно, особливо від прямого попадання препаратів на шкіру.
Застосування якогось одного методу рідко дає остаточні результати, зазвичай їх доводиться комбінувати, щоб домогтися необхідного ефекту.