Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Амарант і його вирощування

пагони амаранту

Ми вже не раз - в коротких, правда, нотатках - писали про амарант - найдавнішої культури Американського континенту. На прохання читачів публікуємо більш докладна розповідь про цю рослину.

Амарант в культурі - однорічна гіллясте рослина висотою до 3 м, з червоно-фіолетовими листям яйцевидно-ромбічної форми. Суцвіття - велика пряма півметрова волоть бордового забарвлення. Насіння чорного, коричневого, білого кольору. Стійкий до посухи, хвороб, шкідників. Рослина вітрозапилювані, світло- і теплолюбна (оптимальна температура для швидкого росту 20 ° С і вище).

Для нас він цікавий тим, що легко засвоюється організмом людини і тварин. Зміст найважливішою амінокислоти лізину в амарант в 3 рази вище, ніж у пшениці. Але головне - амарант накопичує значну кількість високоякісного, добре збалансованого білка.

Не має амарант конкурентів і по загальній врожайності - в середньому 1500-1700 центнерів зеленої маси з гектара. Крім двох-трьох укосів він дає до 50 ц / га зерна, харчові переваги якого вище, ніж у гречки.

Кулінари гідно цінують смакові якості культури. З ніжних листочків молодих рослин, зібраних до цвітіння, готують різноманітні салати, гарніри, закуски, приправу для супів і борщів, а молодий стебло маринують. Якщо при консервуванні або засолюванні огірків додати трохи листя амаранту, то зеленці до весни зберігають свіжість і пружність.

Зерно багате клейковиною, борошно відрізняється чудовими хлібопекарськими якостями. Її вишуканий смак, що нагадує смак горіхів, що не перебивається пшеничним борошном. Хліб і здоби виходять повітряними, пишними, що не черствіють. Суміш борошна з амаранту з пшеничного або кукурудзяного є білковий набір, відповідний по живильній цінності м'яса.

дозрілий амарант

Кущ амаранту - ціла зелена аптека; його зелень має властивості виводити з організму радіонукліди. Ця рослина допоможе при нетриманні сечі у дітей, запальних процесах сечостатевої системи, анемії, авітамінозі, діабеті, ожирінні, неврозах, атеросклерозі та інших хворобах. Масло, що добувається із зерен, майже за всіма показниками перевершує обліпихи.

Кормові якості амаранту не погіршуються до цвітіння, до того ж його можна висівати в 2-3 строки з інтервалом в 10-15 днів. Використовують його у вигляді зеленої підгодівлі, на силос і для приготування трав'яного борошна. Підраховано: щоб прогодувати зеленою масою і силосом 2-3 корови або 4-5 свиней, досить зайняти амарантом 6 соток. Тварини, яким в корм додають 25% амаранту (по масі), менше хворіють, швидко набирають вагу. У корів підвищуються надої і жирність молока, кури краще несуться, а курчата ростуть, як на дріжджах. Зерно амаранту - хороший корм для клітинних птахів.

Вирощувати амарант нескладно. Для нього придатні будь-які грунти. Кращий час посіву - коли грунт на глибині 4-5 см прогріється до температури 6 ° і ще містить достатньо вологи, так необхідної на початку розвитку рослини. У цьому випадку сходи амаранту обганяють і заглушають бур'яни, що може виключити і прополку. Щоб отримати самі ранні сходи, можливий і підзимовий посів перед замерзанням ґрунту.

Якщо сіяти навесні в більш пізній період, слід своєчасно знищувати бур'яни, поєднуючи прийом зі збереженням вологи. Врахуйте, сходи молодих рослин, посіяних пізно, можуть стати їжею для деяких личинок і комах (т. Е. Можливий розвиток шкідників), особливо на особистих подвір'ях. Поукосниє посіви проводять в кінці червня - початку липня після збору озимих на зелений корм або на ділянках після редиски, ранніх сортів картоплі.

Висівають амарант на корм з міжряддями 45 см і відстанню між рослинами 7-10 см, на насіння - відповідно 70 і 15-20 см. При більшій густоті рослини будуть невисокими, гірше гілкуватися, а урожай - нижче. Вирощуючи амарант на зелений корм, відмінні результати отримують при рядовому посіві в суміші з кукурудзою і сорго. Важливо, щоб насіння лягали у вологий грунт на глибину не більше 1 - 1,5 см. Рядки краще розташовувати з півдня на північ. Оскільки насіння амаранту дуже дрібні, перед сівбою їх рівномірно змішують з річковим піском, сухою тирсою в співвідношенні 1: 20. На присадибних ділянках його висівають вручну, на великих площах - овочевими сівалками. Грунт обов'язково накочують до і після сівби. Перед тим як засіяти ділянку, бажано внести на сотку 0,5 т перегною або компосту, або 1,5 кг азотних, 1,5 кг калійних, 0,8 кг фосфорних добрив, або 4 кг нітроамофоски.

Листя і насіння амаранту

Сходи з'являються через 8-10 днів. Наземна частина амаранту протягом першого місяця зростає повільно. У цей час необхідно знищувати бур'яни, проріджувати рослини, рихлити міжряддя через 10 днів. Коли рослини досягнуть висоти 20 см, можна перед дощем або поливом додати нітроамофоску (2 кг на сотку). У другій місяць рослини ростуть дуже швидко - за 6-7 см на добу і заглушають проростають бур'яни. Вегетаційний період до укосу становить 65-70 днів, до повної стиглості насіння - 100-110 днів. У північних районах Росії амарант на насіння необхідно вирощувати розсадним способом, інакше насіння не встигнуть дозріти.

На зелений корм амарант прибирають на початку викидання волоті, коли в рослині накопичується найбільша кількість поживних речовин. Скошують обов'язково вище другої пари листків або відростків для утворення нових бічних пагонів. Щоб рослини швидше відростало, бажано підгодувати їх азотними добривами з розрахунку 2 кг на сотку.

При силосуванні до амаранту додають зелену масу кукурудзи (50%) або соломи ярої пшениці (20%). Викликано це тим, що амарант багатий протеїном і білком, але не вуглеводами, яких багато в кукурудзі і соломі ярої пшениці. Силос, приготований тільки з амаранту, може загнивати.

Для отримання насіння треба врахувати, що в сім'яниках вони дозрівають неодночасно і обсипаються, тому суцвіття зрізують секатором на початку стиглості насіння, тобто коли побуреют волоті. Суцвіття прибирають для просушування і дозрівання на 7 -10 днів в добре провітрюване місце, розклавши тонким шаром. Можна зрізати цілком рослини (довжиною близько метра) з віничком і сушити їх, збираючи в стопки-курені. Однак потрібно передбачити, щоб до скошеним волоть не дісталися польові миші, і не тягнути з обмолотом, інакше ваша праця пропаде даром. Мишей відлякують гілками бузини, розкладеними навколо і в середині підсушують рослин. Очищають насіння від суцвіття на ситах з осередками 1X1 мм або на вітрі, потім їх підсушують до вологості 10-12%. Насіння зберігає схожість 4-5 років.

Настоянку з амаранту рекомендується пити при енурезі (нічне нетримання сечі у дітей). Столову ложку подрібнених волоті з насінням залити склянкою окропу, витримати на водяній бані 15-20 хв. Настояти, поки не охолоне. Пити по чверті склянки 3 рази на день за 30 хв до їди, а також перед сном. Курс лікування 2 тижні.

При запальних процесах сечостатевої системи подрібнену суміш листя, мітел і стебел настояти (3 столові ложки на літр окропу) і приймати по 1 -1,5 склянки на ніч.

Для омолодження організму і видалення з нього шкідливих речовин в тому числі радіонуклідів, нітратів, пестицидів, роблять збір трав (в рівних частинах): амарант (траву), звіробій (траву), березові бруньки, ромашку лікарську (квіти), кропиви дводомної (листя ), м'яту перцеву (траву). Дві столові ложки подрібненої суміші ввечері залити 0,5 л окропу, настояти 2-3 год, перед самим сном процідити і випити один стакан, додавши чайну ложку меду. Вранці залишок настою підігріти на водяній бані і випити за півгодини до їди. На курс необхідно 400-500 г суміші. Повторюють лікування через кожні 2-3 роки.

М. Боряк

© Чудо-город

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама