- Види троянд, які підходять для вирощування в вазонах
- Вирощування і пересадка кімнатних троянд
- Основні вимоги в догляді за кімнатної трояндою
- Боротьба з шкідниками та хворобами
Не у кожного міського жителя є можливість вирощувати троянди в природних умовах. А любов до цих квітів не висихає ось уже дуже тривалий час. Тому мініатюрна копія королеви квітів стає все більш популярною.
зміст:
Види троянд, які підходять для вирощування в вазонах
Не всяка троянда придатна для вирощування в умовах замкнутого вазоном простору. У цих квітів дуже потужна коренева система і недолік простору в грунті, обумовлений вазонами, може викликати захворювання або загибель рослини. У кращому випадку троянда буде являти собою кволе хворобливе рослина, а не красуню з чудовими квітами.
Тому при бажанні вирощувати троянди на підвіконні слід запам'ятати, що садові сорти не підходять для цього. Спеціально виведені кімнатні троянди відрізняються від садових всього лише розміром.
Найчастіше в кімнатному квітникарстві використовуються види троянд:
Всі вони відрізняються переважно розміром куща і бутонів, кольоровою гамою. Рідко коли розмір квітки перевищує 4-5 сантиметрів в усі вказані троянд.
Вирощування і пересадка кімнатних троянд
Сподобався сорт кімнатної троянди можна виростити з держака. Це найбільш ефективний вид розмноження для неї. Принцип живцювання ідентичний садової троянди. Найчастіше висаджують живці на початку весни, але можна використовувати і обрізані пізньої осені гілки. Держак завдовжки не більше 15 сантиметрів з 3-4 нирками ставлять у воду. Через два тижні він пускає коріння і його можна пересаджувати в грунт.
Якщо квітка придбаний в магазині, не слід поспішати пересаджувати його з непривабливого контейнера. Роза дуже ранима , Необхідно спочатку надати їй можливість адаптуватися в умовах приміщення, де вона буде рости. Через дві-три тижні, якщо рослина відчуває себе комфортно, немає ознак в'янення і хвороби, можна його пересаджувати.
Новий вазон не слід брати набагато більше старого. Інакше квітка почне розвивати свою кореневу систему за його розміром і абсолютно забуде про цвітіння. Досвідчені квітникарі рекомендують брати новий вазон на два пальця ширше і вище старого.
Кімнатна троянда досить ніжна квітка. Щоб вона побажала цвісти, необхідно дотримуватися деяких правил в її відхід:
- Температура. У літній період оптимальна температура повітря для рослини близько 20 градусів. Теплу зиму троянда не любить. Відчуває себе комфортно, якщо в приміщенні 8-10 градусів тепла.
- Вологість повітря. Роза не любить сухе повітря. Її необхідно часто обприскувати теплою водою, насичуючи повітря навколо вологою і киснем. Листя бажано обприскувати з обох сторін. У зимовий період, коли опалювальні прилади сильно знижують вміст вологи в повітрі, рослина можна зволожувати по кілька разів на день. Головне, щоб вода не була холодною.
- Сонце. Недолік сонячного світла може уповільнити бутонізації троянди. Або вона зовсім не зацвіте. Тому найкраще місце для розміщення троянди в будинку - підвіконня. Бажано, щоб вікно виходило на схід або південний схід. У період короткого світлового дня рослина необхідно підсвічувати лампами денного освітлення. Це особливо важливо у весняний період, коли троянда активно пускається в ріст після зимової сплячки.
- Свіже повітря. В весняно-літній період , Коли повітря на вулиці досить прогріється, троянду найкраще винести на балкон або терасу. Але троянда не любить протягів. У будь-який період року слід подбати про те, щоб рослина була огороджена від найменшого руху повітря. Особливо це важливо в холодну пору.
Основні вимоги в догляді за кімнатної трояндою
- Полив. Роза вологолюбна рослина. Тому в весняно-літній період слід поливати її досить часто, в міру висихання грунту. Воду для поливу найкраще брати талу або дощову. Воду з крана слід відстоювати кілька днів і поливати рослину тільки теплою. Взимку частоту поливу слід скоротити до 2-3 разів на тиждень, залежно від вологості повітря в приміщенні.
- Дренаж. Щоб коріння не загнивали від надлишку вологи в грунті, необхідно при посадці рослини подбати про дренажі. Товщина дренажного шару повинна бути не менше одного сантиметра. Якщо в дні вазона не передбачено отвір, то необхідно насипати дренажну суміш на 3-5 сантиметрів. У вигляді дренажу підійде керамзит.
- Грунт. Роза дуже вимоглива до грунту . Посаджена в невідповідну грунт, вона припинить своє зростання, що не буде цвісти. Найкращий варіант для неї - це грунтосуміш, куплена в спеціалізованому магазині. Потрібно брати універсальний або спеціально підготовлений для троянд грунт. Слід періодично рихлити ґрунт, щоб насичувати її киснем.
- Добриво. Кімнатну троянду необхідно регулярно удобрювати. Не рідше, ніж раз на тиждень. Можна чергувати кореневу і позакореневе підживлення. Позакореневе підживлення полягає в обприскування листя рослини з пульверизатора спеціальними живильними сумішами.
- Пересадка. Пересаджують троянду дуже рідко в осінній період, методом перевалки. Пересаджена навесні троянда зацвіте не раніше ніж через рік. Її коріння дуже ніжні і погано переносять подібного роду стреси. Тому робити це треба в разі крайньої необхідності. Після пересадки рослини потрібно дати можливість адаптуватися - прибрати в темне місце на добу-дві. Підживлення слід починати через місяць після перевалки.
- Обрізка. Кімнатна троянда обрізається два рази в рік: навесні та восени. Навесні зрізають зів'яле листя і квіти. Вчасно обрізані увядающие бутони дадуть можливість рослині направити свої сили на нові, тільки що з'явилися квіти. Таке обрізання продовжить цвітіння куща троянд. Осіння обрізка - це видалення частини всіх гілок. На що залишилися гілках має бути по 4-5 нирок. Необхідна для формування куща.
Боротьба з шкідниками та хворобами
Кімнатна троянда схильна до нападу шкідників не менш, ніж садові. Основним її ворогом є павутинний кліщ, боротьба з яким дуже трудомістка. Тому слід для профілактики обприскати рослину спеціальним розчином. Боротися з кліщем можна тільки інсектицидними препаратами, які продаються в спеціальних магазинах.
Деякі любителі троянд стверджують, що садові мурахи успішно знищують кліща на заражених рослинах. Досить тільки виставити вазон з хворим рослиною недалеко від мурашника.
при неправильному догляді троянда може захворіти. У неї теж є свій імунітет, як у людини. Ослаблений від нестачі сонячного світла або поливу, виснаженої грунтом, він не в змозі протистояти захворюванням. Кімнатна троянда може захворіти сірою гниллю або борошнистою росою.
В цьому випадку листя рослини слід промивати по обидва боки розчином харчової соди в пропорції дві чайні ложки на літр теплої води. Під час обробки ґрунт у вазоні слід закривати поліетиленом. Таку процедуру продовжують кілька разів, поки весь наліт на листках не зникне.
Перш ніж купувати кімнатну троянду, слід визначити, чи підійде їй мікроклімат в будинку. Інакше рослина при всіх зусиллях і підгодівлі не зможе повноцінно порадувати своєю красою і дивним ароматом.
Як доглядати за кімнатними трояндами, дивіться на відео: