Чи можна виростити фундук в домашніх умовах? Цілком! І ласувати лісовими горішками без особливих зусиль і витрат!
Фундук (ліщина) - багаторічна горіхоплідних культура, досить широко поширена в лісовій і степовій зонах Європи. Являє собою чагарник висотою близько 8 м. Його корисними плодами люблять ласувати і дорослі і діти. Горіхи фундука не тільки дуже смачні, але і корисні.
Дієтичні і лікувальні властивості горіхів відомі давно. Вони не тільки багаті білками, вуглеводами, жирами, але і містять в собі так необхідні організму поліненасичені жирні кислоти, масла, мікроелементи і вітаміни.
Цю культуру багато садівників бояться вирощувати. А дарма! Фундук - невибаглива культура. Посадити його можна на ті ділянки, які непридатні для інших рослин - на ухили, схили, в яри. Ще з його допомогою можна сформувати прекрасну живопліт.
Основні прийоми агротехніки вирощування фундука:
- вибір місця для посадки.
Для отримання хорошого врожаю краще вибрати сонячний ділянку.
- підготовка грунту.
Грунт повинна бути пухкої нейтральною або слаболужною. Не бажано висаджувати фундук на засолені або заболочені грунти.
- удобрення грунту.
Для хорошого врожаю щорічно вносять компост, гній і мінеральні добрива. Надлишок азотистих добрив призведе до зростання зелених частин рослин і різкого зниження врожаю.
Рослина однодомна, запилюється вітром. Тому для запилення поруч треба висаджувати по 2-3 сорти або кущ дикого ліщини. Висаджують кущі на початку жовтня на відстань 4-6 м один від одного в посадкову яму розміром 70 × 70. Після посадки - рясний полив і мульчування скошеною травою.
- догляд за грунтом.
формування та обрізка. Починаючи з 4-5 річного віку можна починати серйозну обрізку. До цього часу у куща сформовано 20 порослевих пагонів. Залишають близько 10 стовбурів, а інші пагони обрізають на рівні грунту. На 11-й рік куща проводять омолоджуючу обрізку: поки немає листя, спилюють 2 - 3 старих стовбура і зрізають верхівки для кращого розгалуження куща.
Поливати фундук необхідно приблизно раз на місяць. Щедрий полив особливо необхідний в червні і липні, коли відбувається ріст плодів.
- боротьба з хворобами і шкідниками.
Для профілактики хвороб рослини необхідно збирати і знищувати сушняк з опалим листям, перекопувати восени грунт.
Як розмножити фундук?
Рослину можна розмножувати декількома способами: насінням, живцями, відводками, поділом куща, кореневищами і щепленнями. При насіннєвому розмноженні використовують добре дозрілі горіхи. На відміну від інших рослин, фундук висаджують восени, так як він прокидається ранньою весною і зацвітає вже в березні. Саджанці приживаються швидко і готові давати врожай вже на 3-4 рік після посадки.
Це стаття з нашого журналу "Свій будиночок в селі"
Архівні і нові видання ТУТ
Успіхів!
(Visited 259 times, 1 visits today)
loading ...
Як розмножити фундук?Чи можна виростити фундук в домашніх умовах?
Як розмножити фундук?