- Гранат - це один з найкорисніших фруктів на землі.
- Використання граната в народній медицині
- Гранат в Україні
- Як виростити гранат в домашніх умовах?
Раїса Шевчук (с. Флорине Вінницькій області) в своєму листі цікавиться про деталі вирощування кімнатного граната. «З чого починати? - запитує наша читачка. - Чи буде взагалі такий гранат рости і плодоносити? »
Шановна Раїса!
Для початку давайте більш поглиблено познайомимося з цим дивовижним рослиною, яке в народі по праву називається «райське яблуко». Гранат або гранатник - чагарник з червоними плодами, які буквально нафаршировані соковитими зернятками рубінового кольору.
Гранат - це один з найкорисніших фруктів на землі.
Разом з тим, ця рослина не було однією з головних харчових культур (як, наприклад, фігове дерево або фінікова пальма), але завжди вважалося ознакою добробуту. Незліченні ягоди з зернятками всередині шанувалися у древніх народів як символи родючості.
Популярність граната пояснюється, перш за все, тим, що народи Близького Сходу не знали не тільки лимонів або ананасів, а й помідорів , огірків .
Сік граната є одним з компонентів «Гренадін». Це густий солодкий сироп темно-червоного кольору, який найчастіше використовують для приготування коктейлів і фарбування їх в червоний колір, також застосовують в якості підсолоджувача та натурального ароматизатора.
Використання граната в народній медицині
Квітучий кущ граната для тих же єгиптян мав велике значення. І не тільки через красу, а й з-за цілющого гранатового соку, яким запасалися на зиму, щоб потім лікувати хворих на анемію.
сік граната
Вже тоді люди знали, що відвар з квітів цього чагарнику зміцнює шлунок, лікує ясна, а відвар з шкірки граната допомагає при опіках і запаленні. Народна медицина використовує всі частини цієї рослини.
Гранат в Україні
В Україні ще в середині XIX століття гранати були рідкісними і дорогими подарунками. В епоху пароплавів і залізниць на ринках стали все частіше з'являтися «райські яблука». Треба сказати, що вони далі Криму не "селилися». Виняток становив лише кімнатний гранат, дуже схожий на справжній, але тільки з дрібними листочками, квіточками і плодами.
Це карликова деревце останнім часом широко поширюється по всій Україні, поповнюючи колекцію домашніх рослин в еркерах і на підвіконнях.
Як виростити гранат в домашніх умовах?
Насмілимося запевнити і Раїсу Шевчук, і другіхнашіх читачів, які зацікавилися цим питанням, що зробити це цілком реально і нескладно.
- Для початку обзавестися насінням .
- З настанням лютому або березні візьміть універсальну ґрунтову суміш, посійте в неї насіння граната на глибину 0,5 см і полийте.
- Ємність закрийте склом, витримуйте температуру 25-27 ° С.
- Не хвилюйтеся, якщо насіння довго не сходять.
- Для проростання їм потрібно від двох тижнів до двох місяців.
- Після появи перших росточков чекаємо, поки вони зміцніють, і тільки потім (приблизно через місяць-півтора) пікіруємо молоді саджанці і розміщуємо їх в світлому місці.
Якщо ви зробили все правильно, то кімнатний гранат з насіння починає дуже швидко рости. Не виключено, що через кілька місяців з'являться перші бутони. Цвісти він може рясно, а ось зав'язувати плоди скромно. Кількість яблучок залежить від сили і потужності домашнього вихованця.
Гранат в домашніх умовах
На початку і середині зими плоди дозріють, деревце скине листя і «піде» в зимову сплячку набиратися сил для майбутнього сезону. Тепер йому потрібна температура до 10 ° C.
У квітні кімнатний гранат прокинеться і зажадає світла і води. Сміливо починайте доглядати за карликовим деревцем, і воно віддячить вам смачними «райськими яблучками».
Вирощувати кімнатний гранат вчилася Любов СМАЖЕНЮК
«З чого починати?Чи буде взагалі такий гранат рости і плодоносити?
Як виростити гранат в домашніх умовах?