Весняна квітка крокус, або шафран, як його ще називають, належить до багаторічного сімейства ірисових. Назву свою він отримав за яскраво-жовтий відтінок квіткових рилець. Ще в далекій давнині їм фарбували одягу, а також з крокусів виготовляли ліки, пахощі і приправи. Квітки крокусу бувають найрізноманітніших забарвлень, від світлих однотонних до двоколірних. Багато садівники, які хотіли б розводити у себе на ділянці крокус, цікавляться особливостями догляду та посадки цієї квітки.
Догляд та вирощування крокусів
Як показує досвід, вирощувати крокуси в саду і доглядати за ними нескладно. Рослини ці люблять відкриті і добре прогріваються сонцем місця. Невисокий квітка без стебла має темно-зелене листя, що відходять прямо від бульбоцибулини. Його бокаловидні квітки розкриваються в сонячну погоду, а в похмуру або вночі, навпаки, закриваються.
Цвітіння крокусів доводиться найчастіше на весну, хоча восени теж можна побачити в саду ці витончені квіти. Залежно від терміну цвітіння розрізняють і час посадки крокусів. Якщо у вас весеннецветущих рослина, то садити його треба в кінці літа - початку осені. Якщо запізнитися з посадкою, то цвітіння крокусу буде слабким, адже у нього залишиться дуже мало часу для утворення коренів і формування точки відновлення. Осеннецветущие види крокусів висаджуються влітку. До того ж викопувати цибулини щороку немає необхідності, досить робити пересадку крокусів раз в п'ять років. Купувати крокуси краще після того, як вони відцвітуть. А якщо купити їх з кольором, то вони будуть хворіти і в наступному сезоні можуть взагалі не зацвісти.
Як розмножуються крокуси?
Розмножуються ці красиві первоцвіти і насінням, і клубнелуковицами, і їх дітками. Щорічно материнська клубнелуковица відмирає, залишаючи замість себе кілька нових. Після того, як цвітіння закінчилося, бульбоцибулини, призначені для розмноження, викопують, підсушують і зберігають при температурі не вище 20 ° С.
Насіння висівають восени прямо в грунт. Якщо це робити навесні, то попередньо насіння крокусів стратифікують. При такому способі розмноження квітка зацвітає через три-чотири роки.
Посадка крокусів навесні і восени
Незалежно від того, висаджуєте ви крокуси восени або навесні, перш за все треба вибрати для них підходяще місце. У тіні вони цвісти не будуть, та й сніг з сонячних місць зійде швидше. Крокуси люблять легку удобрення та гарним дренажем грунт. Для цих цілей підійде керамзит, гравій або великий річковий пісок. Перед посадкою слід внести в ямку перепрілий гній з вапном, компост або ж торф. Бульбоцибулини попередньо треба протравити в спеціальному бактерицидну розчині. Висаджують їх на глибину до 8 см, а діток - не глибше 5 см. Якщо рослини будуть прикрашати клумбу, то висаджувати їх слід щільно, щоб клумба виглядала більш декоративно. Насіння крокусів висіваються в гряди на глибину приблизно 1 см.
Після появи перших листочків землю навколо рослин треба розпушити. Протягом всього періоду цвітіння крокуси люблять полив. Без нього квітки у рослини будуть дрібними. Однак в період спокою поливати їх не треба.
Крокус - це зимостійкий квітка, однак при сильних морозах його все ж краще прикрити лапником або торфом. А от невеликі весняні та осінні заморозки рослина переносить без шкоди для себе.
Підгодовувати крокус протягом сезону можна тричі. Перший раз - ранньою весною, до початку росту рослини. Другий раз - в період формування бутонів. А втретє - після того, як закінчиться цвітіння.
Висадіть крокуси групами в альпінарії або на газоні, в рокарії або у вуличному газоні, і вони стануть справжньою окрасою вашого весняного саду.
Як розмножуються крокуси?