огірки - улюблений овоч практично у всіх. Вони не тільки смачні, але і дуже корисні. Особливо ті, що вирощені на своєму власному городі, своїми руками. Однак не завжди вдається отримати багатий і здоровий врожай, дуже часто рослини уражаються несправжньої борошнистої росою або пероноспорозом . Відбувається це через різку зміну температури повітря в нічні і денні години. Волога з грунту, випаровуючись, осідає на нижній частині листя, ніж викликаються сприятливі умови для розвитку гриба.
Звичайно, в таких випадках краще вирощувати сорти, стійкі до захворювання, цього та інших. Але, на жаль, абсолютно стійких до хвороб сортів огірків, в даному випадку, немає. І як виходом з положення можна вважати шпалерне вирощування огірків.
Суть способу вирощування огірків на шпалері і полягає в тому, що надземну частину рослин прикріплюють до грат-опорам з рейок, прутів, кілків, між якими натягнута дріт або шпагат. Можна закріпити ще й спеціальну сітку для зручності.
- поверхню грунту між рядами залишається вільною і не зайнятою рослинами весь період росту і плодоношення;
- хороша вентиляція рослин не створює сприятливих умов для виникнення хвороб;
- під час збирання плодів їх дуже добре видно і не доводиться травмувати стебла, перевертати;
- раціонально використовується відведена площа під посадку;
- з'являється можливість зручного поливу і підживлення рослин, так як попадання вологи і, особливо, розчину добрив, на листя дуже не бажані;
- подовжується період плодоношення, та й продуктивність рослин, на 1 кв. м можна отримати до 150-180 кг зелених огірків;
- полегшується також і процес мульчування .
Рано навесні підготуйте грунт під посадку: прорихліте її і розбийте на клітини для установки шпалерних стовпів. Потім встановіть стовпи і натягніть між ними дріт або шпагат, при бажанні натягніть сітку. Самий нижній ряд дроту або сітки повинен знаходитися на відстані 15-20 см від землі, верхній - 160-170 см.
Потім зробіть посадку насіння. Краще, якщо їх вік буде 2-3 роки, або вони повинні бути попередньо підготовлені відповідним чином . Або ж висадіть розсаду .
Коли кущики досягнуть висоти нижньої частини шпалери, приступите до підв'язці. Яку виробляєте регулярно, у міру росту рослин.
Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишою і натисніть Ctrl + Enter
Помітили помилку в тексті?