Удосконалення і пошук нових технологій вирощування картоплі розвивається разом з технічним прогресом і розвитком хімічної промисловості. Проте, існують забуті, але перевірені не одним поколінням хліборобів способи - екологічні і нетрудоемкие, що особливо привабливо для міського жителя, не надто жалующего важка фізична праця на своєму дачній ділянці . Один з таких способів - посадка картоплі під солому.
- Чудеса картопляної агротехніки
- Картопля під соломою
- Відео: Збираємо урожай картоплі з-під соломи
Чудеса картопляної агротехніки
У чому ж переваги такої технології вирощування? Якщо коротко, то на відміну традиційних способів посадки і догляду за картоплею тут не треба перекопувати землю, копати лунки і траншеї для посадкового матеріалу, поливати , Підгортати і прополювати грядки від бур'янів.
Скажете - фантастика? Ні, просто не дарма кажуть, що лінь рухає прогресом. Все очевидно геніальне знаходиться на поверхні, і в даному випадку - багатий урожай картоплі під звичайною соломою.
Ще один плюс: даний метод посадки дає відмінні результати на обмеженій ділянці землі. Досвідчені дачники, експериментують з різними сортами, стверджують, що з однієї сотки таким способом збирають до 6 центнерів картоплі.
причому гарному врожаю не перешкода ні посушливе літо, ні проливні сезонні дощі. Єдина неприємність, яку неможливо уникнути - це відлов колорадського жука, ну куди ж без нього?
Картопля під соломою
Перед закладанням бульб розпушують смугу під посадку за допомогою плоскореза Фокіна на глибину 5-7 см. Грунт повинна бути вологою, але не мокрою. Потім прямо на поверхню землі викладаємо картоплю.
Навіть якщо ви вирішили поекспериментувати на невеликій ділянці, не скупіться на хороший посадковий матеріал , Вибирайте здорові пророщені бульби середніх і великих розмірів.
Тим же плоскорезом формуємо над кожною картоплиною невеликий горбок землі, після цього весь рядок вкриваємо шаром соломи товщиною до 200 мм. У міжряддях можна укласти стебла сухого соняшнику або очерету, подрібнивши його гострої лопатою.
Відразу після посадки бульби не укладайте на них занадто товстий шар соломи, він буде перешкоджати прогріванню грунту і сповільнювати зростання рослин. Після появи над соломою перших паростків в висоту 10 см, на грядки знову підсипають солому (до 25 см), укладаючи її навколо пагонів.
Власне, на цьому весь догляд за картоплею і закінчується. Полоти бур'яни не треба, вони просто не розвиваються під соломою. Поливати навіть в спеку до + 35-40 градусів посадки не потрібно, оскільки під шаром солом'яної мульчі температура не перевищує +19, а грунт при цьому завжди залишається зволоженою.
Тривалі рясні дощі так само не страшні - робота мікроорганізмів і дощових черв'яків під солом'яним укриттям робить грунт пухкої і добре проникною для вологи. Протягом усього вегетаційного періоду, особливо після дощової погоди, на грядки слід підсипати потроху солому, так як вона має властивість злежуватися і осідати.
Прихильники способу посадки картоплі під солому стверджують, що і колорадського жука на грядках значно менше, і поразок проволочником і фітофторою практично не спостерігається.
Ці чудеса цілком зрозумілі, оскільки в солом'яною мульчі знаходять середовище проживання хижі комахи, які знищують травоїдних паразитів, а збалансований мікроклімат під соломою сприяє природному оздоровленню грунту.
Любителям поласувати молодий картопелькою, не потрібно викопувати весь кущ, досить розгребти солому і зібрати кілька великих бульб прямо з поверхні землі. Решта нехай собі ростуть далі, до самої осені.
Відео: Збираємо урожай картоплі з-під соломи
Осінній збір врожаю картоплі з соломи в порівнянні з традиційної копкой - просто свято. Прибрали граблями захисний шар і ось вона, картопелька-красуня, майже вся лежить на поверхні, а та, що в землі, легко вибирається руками - ніяких лопат.
хочете виростити рекордний урожай картоплі на дачі? Впроваджуйте спосіб посадки під солому! Якщо немає можливості знайти необхідну кількість вихідного матеріалу, додавайте до соломи сіно, садову листя, стебла соняшнику і подрібненого очерету.
Не забувайте про правила сівозміни на грядках , І посадка картоплі на дачній ділянці буде для вас завжди в радість.
Соболєва Тетяна
Скажете - фантастика?Єдина неприємність, яку неможливо уникнути - це відлов колорадського жука, ну куди ж без нього?