- Правильно вибираємо насіння
- Готуємо грунт для розсади
- Як сіяти насіння перцю на розсаду правильно
- Як пікірувати розсаду перцю
- підживлення
Восени немає практично жодної заготовки для зимового періоду, яка б готувалася без перцю. Висновок напрошується сам собою - солодкого болгарського перцю вирощувати треба багато, ну і гіркий теж не завадить.
Для того щоб отримувати хороший урожай, потрібно дотримуватися деяких правил. Отже, давайте розберемося, як проходить вирощування розсади перцю в домашніх умовах по етапах.
Правильно вибираємо насіння
З чого починається вирощування розсади і перцю в тому числі? Звичайно ж, з насіння. Потрібно вибрати найякісніші. Купувати їх краще всього в спеціалізованих магазинах, де можна перевірити сертифікати якості товару, що продається. На упаковці з насінням буде вказано, коли їх найкраще посадити, через який час вони зійдуть, і скільки днів ще буде потрібно для визрівання плодів. У дачників з багаторічним досвідом, напевно, насіння перцю заготовлені свої з попереднього сезону.
Отже, як виростити розсаду перцю в домашніх умовах? Найбільш оптимальними термінами висівки насіння перцю вважаються дні з 15 лютого по 15 березня. Все залежить від терміну початку плодоношення конкретного сорту - ранній, середній або пізній. З моменту появи сходів до висадки розсади в грунт має пройти від 65 до 80 днів, а плодоносити рослина починає ще через 35-65 днів. Не забувайте про місячний календар. Зіставте сорт ваших насіння, фазу Місяця і визначте день для висівки. Якщо необхідно отримати ранній урожай, тоді потрібно посіяти перець в кінці січня, а потім висадити отриману розсаду в теплицю.
Перед посівом насіння їх потрібно підготувати. Для цього уважно їх перегляньте, кволі і щуплі викиньте. Щоб уникнути грибкових хвороб, відібрані насіння необхідно протравити фунгіцидом. Покладіть їх в марлю або ганчірочку, і опустіть в водний фунгіцидний розчин типу «Колфуго супер», «Браво», «Топсин», «Топаз» (як приготувати розчин, розписано в інструкції до цих коштів). Якщо немає можливості використовувати фунгіциди, можна застосувати слабкий марганцевий розчин і замочити в ньому насіння на 25-30 хвилин, потім промити їх водою.
Досвідчені городники радять перед посадкою для замочування насіння використовувати розчин біостимулятора росту типу «Епін» на 10-12 годин:
- акуратно викладіть насіння на вологу ганчірку, змочену в розчині. Зверху накрийте такий же мокрою ганчіркою (дуже важливо зберігати зволожене стан насіння);
- помістіть все в тепле місце (температура повинна бути не менше 25 градусів);
- щоб насіння не підсихали, обов'язково періодично змочуйте ганчірочки.
Якщо насіння хороші і зроблено все правильно, то через один-два тижні вони проклюнутся, можна буде сіяти їх у грунт.
Готуємо грунт для розсади
Можна використовувати спеціальні грунтосуміші для вирощування розсади перцю будинку, які продаються в спеціалізованих магазинах. Переваги таких сумішей в тому, що в них присутній весь набір добрив і мікроелементів для нормального росту рослин.
Якщо немає можливості придбати готову грунтосуміш, підготуйте грунт самостійно. Для цього візьміть 3 частини дернової землі або торфу, 3 частини хорошого перегною і 1 частина річкового піску, все добре перемішайте. Ящик або контейнер для розсади попередньо обробіть розчином марганцівки і після цього заповніть вийшла грунтовою сумішшю. Субстрат бажано трохи ущільнити, щоб відстань від грунту до краю ємності було приблизно 2 см.
Як сіяти насіння перцю на розсаду правильно
Тепер посадіть в грунт насіння на відстані 2 см один від одного. Робіть це дуже акуратно, щоб не пошкодити проклюнулися носик. Зверху присипте землею (1-1,5 см буде достатньо) і ущільните верхній шар.
Тару з розсадою необхідно помістити в світле і тепле місце, ідеальний варіант - підвіконня. Якщо світла недостатньо, встановіть люмінесцентну лампу. Не хвилюйтеся, розсада буде рости і без рясного сонячного світла, адже в теплицях прекрасно вирощують все овочі під електролампами.
У міру висихання грунту поливайте її відстояною теплою водою так, щоб виключити можливість вимивання насіння. Через 10 днів повинні з'явитися перші сходи, продовжуйте їх регулярно поливати. Якщо саджанці перцю будуть тягнутися в одну сторону до сонячного світла, ящик з розсадою необхідно періодично повертати.
Як пікірувати розсаду перцю
Коли на саджанцях з'являться 2 справжніх листочка перчик потрібно пікірувати. Ця рослина дуже чутливо до грунту. Тому при пікіруванні перцю найкраще поміщати його в окремий горщик із землею, схожою за складом з тієї, в якій він буде рости у відкритому грунті або теплиці. В якості таких горщиків цілком підійдуть пластикові стакани. Весь процес пікірування виглядає так:
- перш за все, зробіть в горщиках ямки;
- тепер ніжно беріть кожен саджанець і розміщуйте його в ямці так, щоб коріння були вільними і не загортали;
- присипте ямку і утрамбуйте злегка (важливо пам'ятати, що заглиблення шийки кореня допускається на 0,5 см);
- обережно полийте відстояною теплою водою, підтримуючи при цьому саджанець;
- відразу після пікірування уникайте потрапляння на розсаду прямого сонячного світла.
При відсутності безлічі горщиків, допускається використовувати для пікірування ту ж ємність, що і для висіву насіння.
Переваги індивідуального горщика для кожного сіянця в тому, що, коли ми будемо висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт, рослина буде переноситися на грядку з грудкою землі і його корінці не будуть порушені, так рослина уникне хвороб на новому місці.
підживлення
Після двох тижнів після пікірування розсаду потрібно підгодувати азотними і фосфорними добривами. Добре підійде для цієї мети рідке добриво «Ідеал». Ще через два тижні процес слід повторити. Обов'язково до висадки розсади в грунт, вона повинна бути пару-трійку раз підживлено.
За два тижні до пересадки у відкритий землю, потрібно поступово розсаду гартувати на вулиці. Як і раніше, не ставте її там, куди можуть потрапити прямі сонячні промені.
Отже, розсада перцю готова для висадки на грядки.
Інструкцією поділилася Оксана Абрамович
© delanadache.ru
Всі ваші статті будуть на цій сторінці.
Отже, як виростити розсаду перцю в домашніх умовах?