Вітаю Вас, шановні читачі!
У багатьох садівників і городників можна побачити на ділянці різні види слив. її дерево досягає заввишки приблизно 15 метрів, а крона має яйцеподібну форму.
Звичайний продуктивний вік сливи близько п'ятнадцяти років, але живуть вони набагато більше.
Позднеплодние види дають плоди тільки на 7-ий рік життя, а скороплідні на 3-ій рік. Коріння у дерева стрижневі.
Правильний догляд, а також посадка сливи Не такі складні, якщо звичайно дотримуватися і знати як правильно прищеплювати її, удобрювати протягом року і обробляти від шкідливих жуків і хвороб.
посадка сливи
Якщо клімат теплий, тоді посадку сливи потрібно робити в осінню пору підійде середина вересня для того щоб вона вкоренилася до перших заморозків.
А ось в північному окрузі найкраще садити саджанець навесні на початку квітня до того, як нирки почнуть набухати.
Якщо покупка саджанця була пізня, тоді на ділянці потрібно при копати її до весни і вкрити лапником від морозів. Коли настане весна і почнуть розпускатися бруньки необхідно цей саджанець посадити в яму яку приготували ще восени.
Осіння посадка сливи
Садити сливу восени можна тільки в тому випадку якщо зими в окрузі не суворі, але для цього необхідно заздалегідь приготувати ділянку до посадки саджанця в осінні місяці. Якщо купили сливу Самоплодность, все одно досвідчені садівники радять садити саджанець з іншими видами слив, тому що вони будуть щорічно давати багато плодів.
Яму бажано підготувати за три тижні до самої посадки. Таке дерево може рости в будь-якому грунті головне, щоб земля не була кислою . Оптимальним місцем для зростання сливи підійде сонячна сторона, де буде добре захищене від вітру.
Перед посадкою ділянку бажано перекопати і якщо земля кисла необхідно внести раскислитель. Тепер потрібно викопати яму при цьому родючий грунт необхідно відкладати в одну сторону, а нижній шар в іншу. На дно ями бажано вбити опору для саджанця, після чого родючу землю змішати з торфом в однакових частинах.
У здорового саджанця не повинні бути сухих і поламаних коренів. Варто відзначити, що замочувати кореневу систему кілька годин стоїть тоді, коли її коріння обвітрені. У корі неприпустимі пошкодження, а також має бути присутня щеплення.
Саджанець потрібно встановити на грунтовій пагорб, який насипано навколо опори і дуже акуратно розправити всю кореневу систему, після чого засипати змішаної грунтом з добривами. Коли посадка буде закінчена дерево, необхідно полити 3-ма відрами води.
Посадка сливи в весняний сезон
У весняні місяці садити сливу потрібно, так само як і восени, але удобрювати саджанець треба: органікою , Азотом та мінеральними добривами .
Кореневу систему сливи необхідно засипати родючою землею добре перемішаної з золою, суперфосфатом і калійної сіллю.
Якщо садите кілька дерев, тоді їх потрібно розсаджувати один від одного на 4 метри.
Весняний догляд за сливою
Коли настане березня потрібно повісити на дерева шпаківні для птахів , Щоб вони допомагали зі шкідливими комахами. А в 15-х числах березня необхідно вже робити обрізку дереву.
На початку квітня грунт бажано перекапать з азотними підгодівлею в міжряддях, а також в пристовбурних кругах. Найголовніше щоб під час перекопування не пошкодити кореневу систему.
Кожне родюче дерево в весняні місяці потребує якісної профілактичної обробки від шкідників і хвороб. А також необхідно стежити за тим, щоб температура не опустилася до 1 градуса адже, тоді доведеться вночі палити димові купи практично до сходу сонця.
Якщо весняні місяці будуть сухими тоді сливу необхідно поливати по 4-5 відер на одне дерево.
У 20-х числах травня зливу потребує органічної підгодівлі.
Автор: Федір Жуков