Подробиці Автор: Катерина Славіна
Лимонник китайський - красива багаторічна деревна листопадна ліана, яка своєю густою, щільною листям може створити високу щільну живу стіну, завити арку або альтанку.
У дикому вигляді лимонник росте на Далекому Сході, Південному Сахаліні, Курилах, Китаї, Японії в основному в долинах річок і струмків або на узліссях лісів. Віддає перевагу легкі піщані і кам'янисті почви.Дліна ліан досягає 15 метрів.
Рослина морозостійка, переносить морози до 30 градусів ...
Лимонник має ніжно-зелене листя на рожевих черешках. Цвіте в травні. Запилюється дрібними жуками, але в більшій мірі за допомогою вітру. Квітки кремові, воскові, з приємним запахом лимона. З однієї квітки виходить плід на зразок "пензля" яскраво-червоного кольору. Ягоди мають терпко-кисло-солодкий смак, досить оригінальний.
Під час дозрівання ягід ліани лимонника дуже мальовничі: на тлі зеленої, навіть вже починає жовтіти листя, соковиті червоні ягоди. На мій погляд, єдиним недоліком лимонника є те, що він раніше за інших рослин жовтіє і скидає листя, але зате ягоди можуть висіти на плетучи ще дуже довго.
Розмножується лимонник за допомогою насіння і вегетативно - укоріненням зелених живців і молодих пагонів, відводками.
З власного досвіду: навесні, під час розпускання бруньок, потрібно зрізати молодий пагін до частини минулорічного деревного втечі і посадити у вологий пісок, притенить. Коріння з'являться приблизно через три тижні.
Ще простіше розмноження відводками: до розпускання бруньок втечу укласти в борозенку, залишивши зовні верхівку, пришпилити його кілочками, замульчувати і поливати. Навесні відокремити від материнської рослини і посадити на постійне місце.
Лимонник росте на кислих і слабокислих грунтах. Добре вносити органічні добрива.
Перші 2-3 роки рослина розвивається повільно, зате потім швидко наганяє в зростанні. Обов'язково як тільки почнуть з'являтися пагони, потрібно поставити опору, без неї зростання буде дуже уповільнений. При виборі опори потрібно враховувати, що лимонник досить-таки важке рослина і вона повинна бути потужною.
Перші кілька років лимонник може рости в тіні, а потім, все таки, віддасть перевагу сонячну сторону. Тут мабуть дається взнаки те, що в дикій природі він проривається крізь крони дерев. В принципі, ця рослина може спокійно рости з північної сторони будинку, але в цьому випадку плодоносити він буде дуже погано. Переважно для нього східна або західна сторона.
Важливо! В жарке посушливе літо лимонник обов'язково поливати, Ви це самі зрозумієте: як тільки пересохне грунт, він відразу ж опустить листочки.
Хворобами і шкідниками рослина практично не уражається.
Думаю, що посадивши це красива рослина, Ви ніколи про це не пошкодуєте.
Успіхів вам!