- Сорти ранніх баклажанів з фото і описом На цій сторінці зібрані кращі ранні сорти баклажанів для...
- Баклажан Сибірський скоростиглий 148
- баклажан Віра
- Баклажан Довгий фіолетовий
- баклажан Лускунчик
- баклажан Валентина
- баклажан Бібо
- баклажан Жизель
- Баклажан Смак грибів
- баклажан Галина
- баклажан Фабіна
- баклажан Принц
- Відгуки про сортах баклажанів
Сорти ранніх баклажанів з фото і описом
На цій сторінці зібрані кращі ранні сорти баклажанів для відкритого грунту і теплиць, різних кольорів, форм і відтінків. Тут описані низькорослі і високорослі сорти, які підходять для вирощування в різних кліматичних зонах і регіонах. Сорти для Підмосков'я, північного заходу, Сибіру, Уралу, північних регіонів ви можете підібрати спираючись на відгуки в коментарях, які залишають садівники з різних куточків Росії, України, Білорусії, Прибалтики та ін. Приємного перегляду.
баклажан Скоростиглий
Ультраскоростиглий, невибагливий сорт баклажана селекції Західно-Сибірської овочевої дослідної станції для відкритого грунту і плівкових укриттів. Кущ низький, компактний, штамбовий, висотою 50-60 см.
Плоди подовженої форми з невеликим потовщенням до низу, в стадії зрілості темно-фіолетового кольору, вагою до 200 г, відмінних смакових якостей. Ці баклажани рекомендуються для кулінарної переробки і консервування.
Сорт баклажана Скоростиглий дає гарантований урожай в будь-літо, навіть в умовах Сибіру.
Посів насіння на розсаду проводять в кінці лютого-початку березня. Під час висадки розсади в грунт на 1 кв. метрі ділянки розміщують до 6-ти рослин.
Баклажан Сибірський скоростиглий 148
Дуже ранній, урожайний сорт баклажана для вирощування у відкритому грунті і плівкових укриттях. Рослина низькоросла, штамбові, висотою до 50 см.
Плоди подовжено-грушоподібної форми, масою 150-200 грам, темно-фіолетового забарвлення, доброго смаку без гіркоти. Ці баклажани хороші для домашньої кулінарії і консервації.
Сорт дуже невибагливий, адаптований до умов Уралу і Сибіру. Показує стабільну врожайність в будь-яку погоду.
Вирощують баклажани через розсаду. Посів насіння проводять в кінці лютого-початку березня. У грунт розсаду баклажанів висаджують після припинення нічних заморозків. Рослини в грунті бажано розміщувати за схемою: 60-70 х 25-30 см.
баклажан Віра
Ранньостиглий сорт баклажана для вирощування у відкритому грунті і в плівкових укриттях. Період від сходів до початку дозрівання становить 100-118 днів.
Кущ компактний, висотою 70-90 см. Листя середнього розміру, фіолетово-зелені, виїмчасті.
Плоди грушоподібної форми, в стадії зрілості яскраво-фіолетові з характерною світлою смугою під чашечкою, довжиною 15-20 см, вагою 125-200 грам. Шкірочка баклажана тонка, м'якоть біла, без пустот. Ці баклажани можна використовувати в домашній кулінарії і консервації.
Під час висадки розсади в грунт рекомендується дотримуватися відстань 60-65 см між рядами і 30-35 см в ряду між рослинами.
Переваги сорту Віра: ранньостиглість, стабільна врожайність, висока товарність плодів.
Баклажан Довгий фіолетовий
Скоростиглий (95-110 днів від сходів до початку дозрівання), урожайний сорт баклажан для відкритого грунту і плівкових укриттів. Кущ прямостоячий, компактний, висотою 40-55 см.
Плоди подовжено-циліндричні, в технічній стиглості темно-фіолетові, в біологічній - жовті або коричневі, глянцеві, вагою 150-300 грамів, довжиною 12-24 см. М'якоть зеленувато-біла, щільна, соковита, ніжна, смачна, без гіркоти. Ці баклажани хороші для консервування, засолювання, кулінарної переробки.
Цінність сорту: стійкість до комплексу хвороб, висока товарність і транспортабельність плодів.
Сіяти на розсаду рекомендується на початку березня в теплу вологу грунт, пересаджувати в теплицю, відкритий грунт, плівковий тунель - в кінці травня-початку червня за схемою 40 х 40 см.
баклажан Лускунчик
Ранньостиглий, високоврожайний, невибагливий гібрид баклажана. У середній смузі рекомендується вирощувати його в теплиці.
Кущ висотою до 1,5 метрів, але не розлогий.
Плоди округло-грушоподібні (пузаті), глянцеві, в стадії зрілості насиченого фіолетового кольору, вагою 200-250 грам (в сприятливих умовах до 350), довжиною 12-14 см. М'якоть середньої щільності, без гіркоти, відмінного смаку. Ці баклажани годяться для тривалого зберігання і транспортування.
Урожайність в подовженому обороті - 13-15 кг / кв.м, в весняно-літньому 7-8 кг c 1 кв.метра посадок. Висаджувати рослини бажано за схемою: 60 х 40 см.
Цінність баклажана Лускунчик F1: ранньостиглість, висока врожайність і товарність плодів, відмінні смакові якості продукції.
баклажан Валентина
Найраніший (90-95 днів від сходів до дозрівання) з усіх гібридів баклажанів, що володіє дуже високою стійкістю до хвороб і добре зав'язує плоди навіть при нестачі світла і тепла.
Кущ напіврозкидистий, висотою 70-90 см, в залежності від умов вирощування. Листя середнього розміру, зелені, з виїмчастою краєм.
Плоди витягнуті, цідіндріческіе, вирівняні, в стадії зрілості темно-фіолетові, вагою 200-220 грам, довжиною до 26 см, діаметром близько 5 см. М'якоть біла, без гіркоти і практично без насіння. Ці баклажани використовують для домашньої кулінарії і консервації.
Гібрид стійкий до ВТМ.
Вирощують через розсаду, посів в кінці лютого-початку березня. У грунт розсаду баклажанів висаджують після припинення нічних заморозків. Рослини в грунті бажано розміщувати за схемою: 60-70 х 25-30 см.
баклажан Бібо
Середньостиглий, високоврожайний і стійкий до захворювань голландський гібрид баклажана для теплиць і відкритого грунту. Головне достоїнство цього баклажана в тому, що зірвані плоди довго зберігають свої смакові якості.
Кущ з короткими міжвузлями, що забезпечує велику кількість на ньому зав'язі. Висота куща 80-90 см.
Плоди овально-конічні, гладкі, глянцеві, вирівняні, в стадії зрілості білого кольору, вагою 300-400 грам, довжиною до 18 см, діаметром до 8 см. М'якоть щільна, біла, прекрасної якості і смаку. Ці баклажани хороші для домашньої кулінарії.
Переважно вирощувати розсаду баклажана Бібо F1 без пікіровки, що забезпечує більш ранній збір урожаю.
Гібрид відрізняється швидким ростом і здатністю зав'язувати плоди в екстремальних умовах.
баклажан Жизель
Ранньостиглий (107 - 117 від сходів до початку дозрівання), холодостійкий, високоврожайний гібрид баклажана для теплиць і відкритого грунту. Кущ компактний, висотою до 120 см. Листки великі, зелені, край листа рівний, без шипів
Плоди циліндричні форми, в стадії зрілості темно-фіолетові, глянцеві, довжиною до 25 см, діаметром до 7 см, вагою 300-500 грам. М'якоть біла, відмінного смаку. Придатні для тривалого зберігання.
Урожайність в залежності від умов вирощування: в подовженому обороті - 14-16 кг / кв.м, в весняно-літньому - 7-9 кг / кв.м.
Цінність сорту: ранньостиглість, висока врожайність, компактність рослин, слабка шипуваті, високі смакові якості плодів.
Під час висадки розсади на постійне місце на 1 кв. м рекомендується висаджувати не більше 4-6 рослин, так як загущенность посадок веде до зниження врожаю.
Баклажан Смак грибів
Ранньостиглий (95-105 днів від сходів до дозрівання) сорт баклажанів для теплиць і відкритого грунту. Кущ компактний, зімкнутий, висотою 50-70 см. Листя середнього розміру, зелені, краю слабохвилясті.
Плоди циліндричні, в стадії зрілості білого кольору, вагою 150-200 грам, з тонкою шкіркою. М'якоть молочно-біла, без гіркоти, з ніжним грибним ароматом. Рекомендується для використання в домашній кулінарії і консервації.
Цінність сорту: висока товарність плодів, відмінні технологічні і смакові якості. Сорт легко переносить коливання температури.
Урожайність баклажана Смак грибів - 4,8 - 6,4 кг / кв. м (при дотриманні агротехніки).
баклажан Галина
Ранньостиглий (105-110 днів від сходів до дозрівання) гібрид баклажана для вирощування у відкритому грунті, теплицях і під тимчасовими плівковими укриттями. Кущ напіврозкидистий, висотою 60-80 см, стебло c антоціановой забарвленням сильної інтенсивності. Листя великі, зелені, з рівним краєм.
Плоди циліндричні (трохи грушоподібні), глянцеві, в стадії зрілості темно-фіолетові, середньої довжини і діаметру, вагою 200-220 грам. Шипи на чашечці відсутні або дуже рідкісні. М'якоть білувата, без гіркоти, відмінних смакових якостей.
Урожайність товарних плодів: 6,1-6,5 кг / кв.м.
Баклажан Галина F1 добре зав'язує плоди при перепадах температури, витривалий до несприятливих погодних умов.
Гібрид баклажана Галина F1 включений в Держреєстр РФ для вирощування у відкритому грунті і під плівковими укриттями в особистих підсобних хозйстве.
баклажан Фабіна
Ранній гібрид баклажана від французьких селекціонерів. Рекомендований до вирощування в відкритому грунті і плівкових укриттях. Кущ відкритого типу, висотою 45-60 см. Листки великі, зелені, з зубчастими краями. На рослині формується по 6-8 плодів одночасно.
Плоди подовжено-циліндричні, в стадії зрілості насиченого темно-фіолетового кольору, довжиною 20-23 см, діаметром 5-6 см. Шкірка баклажана тонка, м'якоть білувато-зелена, щільна, без гіркоти. Ці баклажани хороші для використання в кулінарії і для переробки.
Гібрид стійкий до вертіціллеозному в'янення і павутинного кліща.
Схема висадки розсади: 100 х 40-35 см. Урожайність: до 6 кг з 1 кв. м.
баклажан Принц
Раннспелий (95-104 дня від сходів до початку дозрівання), високопродуктивний сорт баклажана для відкритого грунту і плівкових укриттів. Кущ компактний, висотою 65-70 см. Листя середнього розміру, зелені, з виїмчастою краєм.
Плоди циліндричні, глянцеві, в стадії зрілості темно-фіолетові, довжиною 20-30 см, діаметром 5-7 см, вагою 150-200 г. М'якоть білувата, без гіркоти, відмінного смаку. Ці баклажани рекомендуються для кулінарної переробки і консервування.
Урожайність: до 7 кг / кв.м (при наявності поливу і підгодівлі).
Висаджувати розсаду в грунт рекомендується за схемою: 60-70 х 25-30 см.
Цінність сорту: комплексна стійкість до хвороб і перепадів температури повітря, невибагливість, стабільна висока врожайність, високі смакові та товарні якості плодів.
Сорт баклажана Принц включений в Держреєстр РФ для вирощування у відкритому грунті і під плівковими укриттями в ЛПГ.
Відгуки про сортах баклажанів
Якщо ви вирощували будь-які з цих ранніх сортів баклажан, напишіть, будь ласка, які з них вам сподобалися більше. Яка врожайність і смак плодів були в ваших кліматичних умовах? Як ви оцінюєте стійкість цих баклажанів до хвороб? По можливості прикріпіть до коментарю фото вирощених вами баклажанів. Обов'язково вказуйте регіон, в якому ви вирощуєте баклажани, щоб читачі змогли зробити для себе висновки.
Ваші відгуки та доповнення допоможуть багатьом садівникам підібрати до посадки найкращі сорти баклажан.
Яка врожайність і смак плодів були в ваших кліматичних умовах?Як ви оцінюєте стійкість цих баклажанів до хвороб?