Вирощуючи цибулю самостійно, є можливість протягом цілого року харчуватися вітамінами. Щоб отримати якісний урожай, доведеться відповідально підійти до вибору підходящого сорту. По можливості, під час покупки варто розрізати цибулину і подивитися на те, скільки зачатків у неї всередині. У разі, якщо є тільки одна поличка, зачатків не буде багато.
Найкращу врожайність демонструють такі сорти:
- Ростовський,
- Бессоновский,
- Бурштиновий.
Густе добі можуть дати такі типи лука:
Батун. Ціна не надто висока, ну а урожай безсумнівно принесе господарям радість.
Резанец. Відомий завдяки неймовірно ніжному смаку. Листя дуже ароматні і ніжні.
Шалот відрізняється великою кількістю врожаю і невибагливістю.
Порей відомий не тільки смаком, але і тим, що листя частково нагадують часник.
Останній вид - слизун. Стійкий до високих морозів. Дуже швидко зріє. Вирощуючи його в теплицях, урожай можна отримувати протягом всього року.
Як виростити цибулю в домашніх умовах
Для кожного виду існує власна технологія.
1 спосіб
Найпростіший спосіб - помістити цибулину в ємність з водою, і поставити біля джерела тепла. Примітно, що плоди повинні бути здоровими, а їх розмір не перевищувати 3 см. У воді цибулини повинні провести не більше доби. Далі потрібно дістати їх, ще раз уважно вивчити і зрізати 1,5 см верхній частині.
Заготовити заздалегідь ящики або пластикові контейнери. Краще якщо їх буде багато, адже тоді можна вирощувати конвеєрним способом. Для грунту можна накопати простий землі з саду або придбати субстрат. Перш ніж використовувати субстрат, його слід кілька разів промити в гарячому марганцевому розчині, а другий раз під проточною водою. Коренеплоди не потрібно сильно опускати в землю, бо вони можуть загнити.
2 спосіб
Ще один відомий спосіб вирощування цибулі будинку передбачає використання води, а не землі. Коренеплоди потрібно помістити в воду так, щоб тільки нижня частина цибулини і коріння були мокрими. Почекати від 3 до 5 днів, а далі переставити конструкцію на підвіконня. Міняти рідину протягом двох раз на добу.
Про даному способі розповідається в статті «Міні город на балконі і підвіконні - повторне вирощування» .
Догляд за цибулею
Щоб рослина радувало господаря, йому знадобиться правильний догляд.
Перше, що необхідно - це прийнятна температура на рівні 25 ° C.
Необхідний і світло. Якщо його недостатньо, слід скористатися люмінесцентними лампами.
Поливання повинна відбуватися 3 рази протягом 7 днів. Вода повинна бути теплою.
Домашній міні город - це відмінне рішення. Як правило, він не вимагає від вас багато часу і клопоту. Вирощування цибулі на підвіконні або балконі забезпечить вас вітамінами круглий рік. Спробуйте, у вас все вийде! ;)
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.