16318 5
Навіщо кішці трава?
Кішка, яка живе в приватному секторі «на вільному вигулі», їсть траву практично регулярно. Звичайно, тут є присутнім ризик глистових інвазій, тому дегельмінтизацію потрібно проводити регулярно. Але при цьому трава в раціоні котячих (а заодно і псових) виконує дві вкрай важливі функції:
По очах видно, що кіт їсть траву із задоволенням
- Жорсткі стебла трави, потрапляючи в шлунок, сприяють його очищенню, провокуючи блювоту. Разом з блювотними масами і травою виходять трудноперевариваемие залишки їжі (наприклад, поліетиленова оболонка від ковбаси) і шерсть, що накопичилася всередині після вилизування. Нічого страшного в такій блювоті немає - цей процес цілком нормальний і навіть необхідний для підтримки гарного самопочуття вихованця.
- Якщо ж кішка тільки обкушує стебла трави, жує їх і випльовує - це свідчить про нестачу вітамінів. Можна відкоригувати раціон, але все ж доступ до трави теж варто забезпечити.
Як я зазначив вище, у «вуличних» кішок з цим проблем немає. А ось тварині, що живе в типовій квартирі багатоповерхівки, знайти свіжу траву ніде. Ось і доводиться періодично робити набіги на хазяйські квіти, отримуючи заслужений прочухан.
Така поведінка свідчить про те, що кішці чогось не вистачає. Втім, можливо, не вистачає ременя ...
Захистити квіти від кішки, а кішку від квітів (більшість з них, м'яко кажучи, не корисні) - можна. Для цього варто приділити зовсім трохи часу і виростити свіжу травичку!
Що будемо вирощувати?
Найпростіший спосіб - купити в сільськогосподарському магазині пакетик насіння з написом «трава для кішки». Як правило, до складу насінної суміші входять різні трави на кшталт мятліка, лимонника і т.д. Втім, навіть незважаючи на те, що коштує така трава копійки, можна заощадити ще сильніше.
Упаковка насіння для висадки
Для вирощування з метою підгодівлі котячих підійде:
- пшениця;
- жито;
- овес;
- ячмінь.
Купивши два-три склянки таких зерен на будь-якому ринку, ми забезпечуємо кішку повноцінної зеленої підгодівлею мінімум на сезон.
котяча агротехніка
Спосіб 1. З грунтом
Є два способи вирощування трави для кішок. Перший передбачає використання субстрату - або звичайного ґрунту для квітів, або його заміни. Я зазвичай дію так:
- Беру лоток з висотою бортика не більше 5 см: підійдуть контейнери від харчових продуктів, невикористовувані ємність для котячого туалету і т.д. В принципі можна вирощувати траву і в квіткових горщиках, але тут ймовірність того, що в процесі поїдання зелені горщик буде скинутий на підлогу, близька до 100%. Тому чим нижче резервуар і чим ширше його підстава - тим краще.
Ємність для яєць цілком підійде
- На дно контейнера укладаю кілька шарів щільних серветок або жорсткої туалетного паперу.
- Потім засинаю приблизно 2 см деревного гранульованого наповнювача для котячого туалету - бажано брати варіант з мінімальною кількістю ароматизаторів.
Наповнювач беремо тільки свіжий! Використання гранул, які побували в лотку: а) негігієнічно і б) може нашкодити кішці.
- Заливаю наповнювач водою і залишаю приблизно на 2-3 години. За цей час гранули розбухнуть, і наш субстрат перетвориться в кашку.
Зерно на субстраті
- Висіваю насіння залів на поверхню субстрату і присипають або таким же розмоченим наповнювачем, або садовою землею. Шар присипки повинен становити 1-2 см.
- Зволожують грунт з насінням і закриваю лоток поліетиленовою плівкою для прискорення проростання.
Проростання злаків на субстраті з наповнювача
- Ставлю нашу «клумбу» на підвіконня . Коли насіння почнуть проростати, знімаю плівку і регулярно поливаю, стежачи за тим, щоб грунт не пересихала.
Спосіб 2. Без грунту
Другий спосіб не забезпечує високу врожайність, але зате його можна застосовувати навіть тоді, коли в нашому розпорядженні немає ні грунту, ні відповідного лотка. Діємо так:
Ідеальна ємність для вирощування без ґрунту
- Беремо дві одноразові тарілки - одну побільше, іншу поменше.
- У меншій тарілці робимо кілька десятків отворів діаметром близько 1 мм - вони будуть служити для відведення зайвої води.
- На дно тарілки укладаємо ватяні косметичні диски, які гарненько воложимо.
- Встановлюємо меншу тарілку в більшу, і на поверхню ватних дисків висіває насіння злаків.
- Зверху накриваємо насіння крупноячеистой марлею.
Трава в пластиковій тарілці виходить не такий великий, але кішці вистачає
Загортаємо обидві тарілки в поліетилен і виставляємо на підвіконня. Як тільки насіння проростуть, поліетилен потрібно зняти, а молоду траву - поливати не рідше одного-двох разів на день невеликою кількістю чистої води.
висновок
Описані мною способи вирощування трави для кішки можна реалізувати в будь-якій квартирі. Так що якщо ви хочете забезпечити вашому вихованцеві доступ до свіжої зелені - сміливо беріть цю методику на замітку, а перед початком «посівних робіт» перегляньте ще й відео в цій статті.
Якщо ви хочете висловити подяку, додати уточнення або заперечення, щось запитати у автора - додайте коментар або скажіть спасибі!
Навіщо кішці трава?Що будемо вирощувати?
Що будемо вирощувати?