- Визначення обсягу робіт
- різновиди фарб
- вибір відтінку
- необхідні інструменти
- Підготовчий етап
- вирівнювання стелі
- процес фарбування
Ви вирішили освіжити зовнішній вигляд ванної кімнати, просто знадобилася фарбування стельової плитки або захотілося повністю змінити нудну обстановку, прикрасити стелю красивими візерунками, тоді ця стаття буде вам корисна. Мало хто мають уявлення, як відбувається процес фарбування стелі у ванній своїми руками. Але після опису основних робіт з підготовки і фарбування у вологих приміщеннях, все стане зрозумілим. Дотримуючись наведені нижче технології, на ремонт ванної піде менше часу, а задана площа буде якісно пофарбована своїми руками.
Визначення обсягу робіт
Для початку потрібно визначити, що саме потрібно змінити, з чим це пов'язано, що не подобається в старій обстановці, якою буде обробка ванної кімнати, як ви собі її уявляєте після ремонту. Важливо продумати в яких тонах будуть у ванній кімнаті панелі або шпалери і, звичайно ж, від цього залежить майбутня атмосфера і загальне сприйняття кімнати. Це все варто враховувати при виборі фарби для стелі.
Всі питання з фарбування потрібно вирішити до початку дій, враховуючи її розміри. Наприклад, низька стеля у ванній кімнаті можна візуально розширити, якщо пофарбувати стіни і стелю пастельними однотонними квітами. Визначте, що буде фарбуватися крім стелі, а якщо на стелі обробка з пінопласту, то необхідно оцінити його стан. Щоб продумати майбутній дизайн у ванній кімнаті, може піти чимало часу, допомогти з ідеями можуть перегляди фото з готовими інтер'єрами і деякі поради нижче.
- маленькі приміщення з недоліком денного світла бажано оформляти у світлих тонах, це розширить сприйняття невеликих ванних;
- щоб прикрасити стелю і виділити однотонну поверхню своїми руками, використовуйте трафарети з різними видами нанесення;
- цікава ідея фарбування. Не зобов'язує себе фарбувати однаковими за кольором весь стелю, можна чергувати кілька кольорів, тим самим варіюючи візуально площею;
- не обов'язково використовувати стійкий білий колір, помірна палітра жовтуватих, бежевих, рожевих відтінків ідеально підійдуть для створення з ванної кімнати своєрідного затишного місця для відпочинку;
- квітам прозорих тонів, таким як сріблястий, небесно-блакитний, кремовий, персиковий властиво зробити кімнату світлою, яка провіщає радісний день.
різновиди фарб
Фарби для ванних кімнат повинні бути вологостійкими, стійкими до пару і володіти антигрибковим дією. Дуже важливо при виборі фарби пам'ятати, що після фарбування у ванній кімнаті покриття повинні легко очищатися і митися.
У більшості випадків для стелі та стін ванної кімнати застосовують водоемульсійну фарбу. Вона швидко підсихає, легко змивається з тіла і валика, екологічна, не має неприємного запаху, а також їй можна надавати різні відтінки за допомогою спеціального відтінку. Втиснути фарби буває кілька видів:
- латексні мають схожі з акриловими властивостями, і створюють міцну водовідштовхувальну плівку, що надає фарбі помітну міцність, вологостійкість і ефектний вигляд;
- акрилові барвники мають найбільшу міцність. Вона гладко лягає на поверхню, не вигоряє, довго служить. До того ж вона не забруднює одяг при торканні, легко миється, не стираючи при цьому;
- силіконові барвники теж підходять для фарбування стель в приміщеннях з високою вологістю. Її відмінні водовідштовхувальні і еластичні властивості захищають стіни і стелю від впливу води.
латексна
силіконова
акрилова
вибір відтінку
Вирішивши, яким кольором затонировать водоемульсійні барвник, можете сміливо купувати відповідний фарбувальний склад для додавання в фарбу. Щоб надати фарбі потрібний відтінок, скористайтеся відтінку палітрою кольорів, що додається виробником. При цьому потрібно враховувати, що нанесена висохла фарба виглядає набагато світліше, ніж в ємності, де її розвели.
Для рівномірного кольору, тонується вся фарба для роботи відразу, наступного разу можна не вгадати відтінок, отриманий раніше, і колір стелі може відрізнятися. Якщо фарба залишиться, її можна зберігати в тому ж відрі з щільно закритою кришкою, а при необхідності нею можна підфарбовувати утворилися з часом випадкові плями.
необхідні інструменти
Щоб фарбування поверхні стелі у ванній кімнаті пройшла успішно, знадобляться деякі інструменти, в залежності від обсягу робіт і підготовки до них.
- пензлика. Купуючи, визначайте якість простим відомим способом, щоб не лізла щетина при спробі за неї потягнути, якщо лізе, не беріть, волоски від неї будуть приклеюватися до фарби і виглядати не естетично;
- валики бувають з хутра - для створення структури фарби; поролонові - для гладкого фарбування;
- ванночка (кюветка), для того, щоб розподіляти фарбу по валику;
- малярський скотч, щоб не забруднити неокрашіваемие деталі, також стане в нагоді для різнобарвного фарбування;
- дриль з насадкою міксера щоб перемішувати барвник з відтіночним кольором;
- старі газети або спеціальна плівка для захисту сантехніки і підлоги;
- захисні окуляри і робочий одяг.
Фарбувати великі площі зручніше валиком, а пензлем буде комфортно фарбувати куточки і важкодоступні місця.
Різновиди валиків для фарбування
Інструменти, необхідні для фарбування стелі у ванній
Підготовчий етап
Перед фарбуванням стелі у ванній кімнаті, поверхня стелі необхідно прогрунтувати спеціальним складом для приміщень з підвищеною вологістю. Грунтовка являє собою полімерну латексну фарбу на водяній основі, з вмістом потрібних добавок, які спеціально розроблені для обробки ванних кімнат, душових і санвузлів. Отже, з чого почати, щоб правильно пофарбувати стелю своїми руками? Для цього його потрібно правильно підготувати:
- очистити стелю від покриттів служили раніше;
- старі плити пінопласту помити від бруду або замінити новим покриттям;
- якщо раніше він був пофарбований олійною фарбою, то її потрібно повністю відчистити;
- поверхні перед фарбуванням повинні бути очищені від пилу і бруду. Повинні бути досить рівними і очищеними від старої фарби і особливо від вапна;
- при необхідності їх потрібно помити мильним розчином;
- після цього поверхню заґрунтувати і висушити;
- шпаклівкою закрити всі вади, а при необхідності нанести не гладкий шар по всій поверхні великим шпателем.
Верхня внутрішня від побілки і фарби
Грунтовка поверхні
шпаклівка стелі
Звичайною шпаклівкою користуватися не рекомендується, так як вона не призначена для нанесення на поверхні, які згодом будуть схильні до контакту з водою. Спеціальна вологостійка шпаклівка існує в готовому вигляді, вона легка, з гарну адгезію. Допустимі шари нанесення до 4 міліметрів, в складі добавки від грибків, нею можна повністю або частково вирівняти стелю перед фарбуванням. Буває, що на стелі виявляються плями різного походження, від них потрібно позбавитися, в іншому випадку вони можуть проступити через свіжий шар фарби.
Видалення деяких видів плям, корисні поради:
- ділянки від іржі і цвілі видалити і обробити засобом зі спеціальним фунгіцидною складом, є в магазинах;
- плями від масла видаляються 5% содовим розчином;
- іржаві плями промити водою, покрити 15% розчином мідного купоросу.
Розчин соди від плям масла
Мідний купорос від іржі
Фунгіцидний розчин від цвілі
вирівнювання стелі
Проблем немає для фарбування стелі, вирівняного гіпсокартоном, але такий варіант не завжди доступний з деяких причин. Популярною технікою вирівнювання стельової поверхні, є нанесення штукатурки. Для оздоблення всередині ванних кімнат слід використовувати спеціальну Шпаклювальну суміш, яка добре лягає і володіє вологостійкістю. Ідеально підходять адаптовані готові суміші. Вони виготовлені для використання в домашніх умовах, з дотриманням правильних пропорцій, захищають стіни від розтріскування. Від утворення щілин, добре себе зарекомендувала і дрібна сітка з скловолокна, вона накладається перед фінішною обробкою перед фарбуванням:
- фінішний шар шпаклівки по сіткового волокну накладається два рази, наносячи тонкими шарами за допомогою великого шпателя;
- коли поверхня підсихає, вона зашкурівают спеціальним пристосуванням з наждаковим полотном;
- до грунтовки можна приступати після повного висихання шпаклівки;
- гарантувати стелю в два шари, використовуючи акрилову антибактеріальну ґрунтовку, потім просушити приблизно 12 годин;
- після цього можна починати фарбування.
шпаклюємо поверхню
зашкуріваем стелю
наносимо грунтовку
Після висихання покриваємо другим шаром
процес фарбування
Проводити саме фарбування стелі водоемульсійною фарбою досить нескладно. Недарма, найскладнішим етапом вважають саму підготовку до фарбування. Основне правило - наносити барвник засіб рівномірно.
Коли фарба в процесі роботи починає міхура, то краще відмовитися від неї, так як сліди бульбашок можуть так і залишитися після висихання. Консистенція регулюється додаванням води, найоптимальніша повинна нагадувати рідку сметану, для цього поступово вливати рідину, перемішуючи міксером. Валик, перед тим як наносити фарбу, потрібно добре промочити в ній, вигнавши про кюветку надлишки. Фарбування стелі (в разі роботи побелочное пензлем) починається від вікна вздовж проникаючих сонячних променів, це допоможе приховати поздовжні смуги, якщо вони все-таки утворюються. Рухи пензлем повинні завжди бути в одному напрямку.
Нанесення фарби мається на увазі не менше ніж в два шари. Рухи повинні бути плавними пайовими, рівномірно розподіляють фарбу по всій поверхні. Валиком не досягає до стін 5-10 см, щоб не забруднити стіни, потім цю частину можна пропрацювати акуратно пензлем, повторюючи структуру валика методом тампованія. До речі, фарбування стелі у ванній проводиться в першу чергу, перед обробкою стін, щоб краплі фарби на них не потрапили. При творі фарбування технікою справа наліво, на стелі можуть залишитися помітні смуги. Кожне повторення фарбування на попередній смузі не повинно перевищувати 5-6 см. Повторний шар наносити після повного висихання попереднього. Таким же способом можна пофарбувати і стіни у ванній кімнаті, спростивши рішення їх обробки.
Схема фарбування стелі
Профарбовуємо важкодоступні місця пензликом
Валик дозволить рівномірно наносити шар фарби
Отже, з чого почати, щоб правильно пофарбувати стелю своїми руками?