фонтан на сонячній батареї являє собою автономну конструкцію, до якої не потрібно прокладати електричний кабель.
будова
Конструкція фонтану включає:
- Підстава з трубою (воно являє собою виступаючу над поверхнею води фігуру).
- Напірний насос.
- сонячну батарею .
- Внутрішні труби.
- Фільтр або резервуар для води.
Практично в кожному фонтані використовують насос, який споживає струм з дуже малим напругою. Завдяки цьому не потрібно використовувати інвертор. Електробезпека пристрою стає дуже високою.
Насос перекачує рідину, яка знаходиться в резервуарі. Конструкція така, що вода, піднявшись в повітря, падає на корпус і стікає назад в резервуар. Вона здійснює полив підстави фонтану з декоративними частинами.
Цього резервуара може і не бути, адже фонтан знаходиться на поверхні ставка біля дачі, і воду можна брати з водойми. В такому випадку конструкція включає фільтр рідини. Він може знаходитися в днище корпусу або недалеко від підстави. Другий варіант завжди включає трубу, яка з'єднує фільтр з насосом.
Фонтан з резервуаром для води працює по замкнутому циклу.
Вода завжди циркулює по самій конструкції і ніколи не потрапляє за його межі. Другий варіант працює по відкритому циклу. Відбувається паркан рідини з водойми, формування струменя і полив нею поверхні ставка. При цьому струмінь може мати будь-яку форму і направлятися в сторони, здійснюючи полив ставка, а не тільки підніматися вгору.
Конструкція більш досконалих пристроїв включає акумулятор , А також контролер заряду. Він стежить за тим, наскільки зарядився акумулятор. Наявність цих елементів дозволяє фонтану працювати в похмуру погоду і навіть вночі.
Багато виробників доповнюють фонтан такими елементами:
- Набором накладок, які дозволяють формувати різну за формою струмінь. Вона може бути подвійний, спіненої, розсіяною.
- Світлодіодами. Вони, підсвічуючи потік води і крапельний полив ставка, підсилюють красу.
- Адаптерами харчування. Завдяки їм насос можна підключити до електричної мережі і милуватися поливом водойми в нічний час.
- Аератором. Завдяки йому полив ставка супроводжується насиченням води киснем.
види
Їх розрізняють за особливостями підключення сонячних батарей . Геліофонтани можуть мати:
- Вбудовані світлочутливі елементи.
- Виносні сонячні панелі.
У першому випадку поглинач світла і одночасно генератор струму розміщується на корпусі фонтану. Каркас може мати форму квітки (ромашки) з розміщеними на його пелюстках сонячними батареями. Ці панелі мають вологозахисний корпус. По центру квітки знаходиться трубка, продовженням якої стає струмінь.
Пристрій з вбудованими панелями потрібно розміщувати в тих частинах ставка, на які постійно світить сонце. Тільки так батареї будуть генерувати достатню кількість електрики. Якщо ставок малий і оточений деревами, від яких постійно падає тінь, то краще такий геліофонтан не використовувати. Замість нього потрібно встановити фонтан з виносної сонячною панеллю.
Виносну сонячну батарею можна монтувати там, де хочеться. Головне, щоб вистачило кабелю, який з'єднує її з основною частиною фонтана. Такий вид дозволяє використовувати енергію сонця найбільш ефективно.
Дизайн будь-якого з цих видів буває різноманітним. Підстава фонтану може нагадувати собою плоский коло, великий круглий листок з формою чаші, квітка і інші предмети.
Плюси і мінуси
Головна перевага - повна автономність і використання мінімальної кількості проводів. Через те, що напруга створеного сонячними батареями струму мале, високою стає безпеку використання таких фонтанів.
У літню пору пристрій може плавати цілодобово і здійснювати полив ставка протягом всього дня, іноді вечора. На час, коли ставок замерзне, прикраса слід забирати в приміщення. Демонтаж дуже легкий.
Недоліки. Якщо немає акумулятора, фонтан буде працювати тільки в денний час. Вночі, ввечері і при дуже сильної хмарності він перетвориться в плаваюче прикраса.
Сила натиску рідини залежить від погодних умов. Чим сильніше світить сонце, тим вище струмінь і краще полив водойми. Як тільки яскравість світла зменшується, натиск слабшає. Керувати ним неможливо. Ситуацію з ослабленням напору може поліпшити зміна насадки.