- Калькулятор розрахунку кількості секцій радіаторів опалення
- Деякі роз'яснення по роботі з калькулятором
У переважній кількості випадків основними приладами кінцевого теплообміну в системах опалення залишаються радіатори. Значить, важливо не тільки правильно заздалегідь розрахувати необхідну теплову потужність котла опалення, але і правильно розставити прилади теплообміну в приміщеннях будинку або квартири, щоб забезпечити комфортний мікроклімат в кожному з них.
Калькулятор розрахунку кількості секцій радіаторів опалення
У цьому питанні допоможе калькулятор розрахунку кількості секцій радіаторів опалення, який розміщений нижче. Він також дозволяє визначити необхідну сумарну теплову потужність радіатора, якщо той є нерозбірними моделлю.
Якщо в ході розрахунків будуть виникати питання, то нижче калькулятора розміщені основні пояснення по його структурі і правилам застосування.
Зміст статті
Калькулятор розрахунку кількості секцій радіаторів опалення
Перейти до розрахунків
Деякі роз'яснення по роботі з калькулятором
Часто можна зустріти твердження, що для розрахунку необхідної теплової віддачі радіаторів досить прийняти співвідношення 100 Вт на 1 м² площі кімнати. Однак, погодьтеся, що такий підхід абсолютно не враховує ні кліматичних умов регіону проживання, ні специфіки будинку і конкретного приміщення, ні особливостей установки самих радіаторів. Але ж все це має певне значення.
В даному алгоритмі за основу також взято співвідношення 100 Вт / м², проте, введені поправочні коефіцієнти, які і внесуть необхідні корективи, що враховують різні нюанси.
- Площа приміщення - господарям відома.
- Кількість зовнішніх стін - чим їх більше, тим вище тепловтрати, які необхідно компенсувати додатковим потужністю радіаторів. У кутових квартирах часто кімнати мають по дві зовнішніх стіни, а в приватних будинках зустрічаються приміщення і з трьома такими стінами. У той же час бувають і внутрішні приміщення, в яких тепловтрати через стіни практично відсутні.
- Напрямок зовнішніх стін по сторонах світу. Південна або південно-західна сторона отримуватиме такий-сякий сонячний «заряд», а ось стіни з півночі і північного сходу Сонця не бачать ніколи.
- Зимова «роза вітрів» - стіни з навітряного боку, природно, вихолоджується набагато швидше. Якщо господарям цей параметр невідомий, то можна залишити без заповнення - калькулятор розрахує для найнесприятливіших умов.
- Рівень мінімальних температур - скаже про кліматичні особливості регіону. Сюди повинні вноситися не аномальні значення, а середні, характерні для даної місцевості в найхолоднішу декаду року.
- Ступінь утеплення стін. За великим рахунком, стіни без утеплення - взагалі не повинні розглядатися. Середній рівень утеплення буде відповідати, приблизно, стіни в 2 цегли з пустотного керамічної цегли. Повноцінне утеплення - виконане в повному обсязі на підставі теплотехнічних розрахунків.
- Чималі тепловтрати відбуваються через перекриття - підлоги і стелі. Тому важливе значення має сусідство приміщення зверху і знизу - по вертикалі.
- Кількість, розмір і тип вікон - зв'язок з теплотехнічними характеристиками приміщення очевидна.
- Кількість вхідних дверей (на вулицю, в під'їзд або на неопалювальний балкон) - будь-яке відкриття буде супроводжуватися «порцією» надходить холодного повітря, і це необхідно якимось чином компенсувати.
- Має значення схема врізки радіаторів в контур - тепловіддача від цього суттєво змінюється. Крім того, ефективність теплообміну залежить і від ступеня закритості батареї на стіні.
- Нарешті, останнім пунктом буде запропоновано ввести питому теплову потужність однієї секції батареї опалення. В результаті буде отримано необхідну кількість секцій для розміщення в даному приміщенні. Якщо розрахунок проводиться для нерозбірними моделі, то цей пункт залишають незаповненим, а результуюче значення беруть із другого рядка розрахунку - вона покаже необхідну потужність радіатора в кВт.
У розрахункове значення вже закладений необхідний експлуатаційний резерв.
Що необхідно ще знати про радіатори опалення?
При виборі цих приладів теплообміну слід враховувати ряд важливих нюансів. Детальніше про це можна дізнатися в публікаціях нашого порталу, присвячених сталевим , алюмінієвим і біметалічним радіаторів опалення.
Що необхідно ще знати про радіатори опалення?