- Порівняння засобів для гідроізоляції підлоги
- Тип сумішей для гідроізоляції
- Полімерцементні гідроізоляція
- полімерні склади
- Готуємо поверхню до робіт
- Як правильно нанести обмазувальну гідроізоляцію?
Гідроізоляція підлог - це комплекс дій, спрямований на захист від проникнення води і пошкодження оздоблювальних та інших матеріалів. До пристрою такого бар'єру необхідно підходити дуже ретельно і не нехтувати рекомендаціями по установці захисту підлоги від надлишків вологи і неприпустимо рівня вологості.
Обмазувальна гідроізоляція сьогодні - це один з найпопулярніших типів подібної захисту, яка повністю відповідає таким вимогам:
- надійність і довговічність;
- забезпечення належного захисту навіть при несприятливих умовах;
- простота нанесення, відсутність складних підготовчих робіт;
- відносно невелика вартість.
Порівняння засобів для гідроізоляції підлоги
гідроізоляція стиків
Сучасні технології дозволяють вибирати серед багатьох матеріалів, які здатні забезпечити ефективну гідроізоляцію підлоги. До них відносяться:
- Фарбувальна гідроізоляція, тобто різні емульсії і фарби, лаки, які наносяться на поверхню. До складу таких матеріалів входять бітум, тальк, азбест, синтетичні смоли. Нанесення здійснюється тільки механічним способом, товщина такого покриття три-шість міліметрів. Необхідно нанести від двох шарів до чотирьох, крім того, слід забезпечити обсипання поверхні, що захищається за допомогою дрібнозернистого грунту. Така гідроізоляція служить всього п'ять-шість років, вона вимагає частих ремонтних робіт.
- Обклеювальна захист - це рулонні матеріали, які наносяться тільки на підготовлену основу. Це толь, руберойд, пергамін. Покриття ці примхливі, поверхня повинна бути досить рівною, сухою, перегрунтованной. Також слід забезпечити додатковий захист від різних пошкоджень.
- Просочувальна гідроізоляція, тобто розплави рідких полімерів, смол, бітуму, скла, кремнійорганічних сполук, наноситься на бетон, плити вапнякові блоки і цегла. При підготовці поверхні необхідно застосовувати водоструйне або дробоструминне устаткування.
- Супердифузійні мембрани можна застосовувати не з усіма матеріалами, тому часто їх позитивні характеристики зводяться нанівець умовами укладання.
- Мастикові матеріали для захисту підлоги (полімерні, бітумно-полімерні, також бітумно-гумові) можуть застосовуватися з попереднім нагріванням або без. Нанесення їх пов'язане з деякими труднощами.
- Обмазувальна гідроізоляція (бітум матеріали, полімери) наносяться в декілька шарів, товщина яких може коливатися в залежності від вимог. Часто потрібне забезпечення додаткового захисту від продавлювання. Такі матеріали наносяться найпростіше, їх укладання займає дуже мало часу.
Тип сумішей для гідроізоляції
нанесення гідроізоляції
Гідроізоляція підлоги за допомогою обмазувальних матеріалів - це найбільш простий і швидкий спосіб забезпечити надійний захист поверхні від надлишків вологи.
Такі матеріали наносяться простим металевим шпателем з гладкою поверхнею в кілька шарів, іноді додатково застосовують армуючої сітки.
Деякі типи можна наносити не тільки ручним способом, але і за допомогою пульверизаторів, покриття при цьому стає еластичним, водо-, паронепроникним, багатошаровим.
Обмазувальна гідроізоляція проводиться з таких високоякісних матеріалів, як:
- цементно-полімерні мастики;
- бітумосодержащие, бітумні суміші;
- -ітумно-каучукові або бітумно-поліуретанові мастики (бітум-полімери);
- бітум-гумові матеріали.
При цьому гідроізоляція будь-якого типу забезпечує надійний захист підлоги від:
- Випадкових протікання води, які можуть бути викликані несправністю обладнання (це в основному, кухні, ванні кімнати).
- Випарів, осаджень холодного повітря. Такий надлишок вологи невеликий, але його необхідно усувати, щоб уникнути пошкодження основи підлоги.
Полімерцементні гідроізоляція
Нанесення бітумно-водної емульсії
Найчастіше застосовується обмазочная гідроізоляція у вигляді полимерцементного складу, який має більш дешеву ціну.
Шар такої суміші повинен мати хорошу товщину (до двох-п'яти міліметрів), при використанні для великих приміщень витрати матеріалу може стати досить значним.
Але полимерцементная ізоляція робить можливим укладання звичайної керамічної плитки з використанням простих клейових складів, необхідно тільки встановлювати її в проміжку між третіми і сьомими цілодобово від моменту гідроізоляції підстави.
Мінус таких сумішей полягає в тому, що вони заливаються водою, при перемішуванні необхідно строго дотримуватися пропорції, в суміш неприпустиме попадання пилу, що дуже складно забезпечити.
Також небажано застосовувати такий захист для «теплої підлоги», так як недостатня еластичність покриття не зможе захистити його від розтріскування.
полімерні склади
Полімерні гідроізоляційні суміші більш надійні, економні, еластичні. Вони наносяться шарами з товщиною від 0,5 до 1,5 міліметра, не вимагають ретельної попередньої підготовки. Такі суміші висихають швидко, вже через шістнадцять годин можна укладати плитку.
Мінусом можна назвати досить високу вартість клею для керамічної плитки, що може значно впливати на вибір гідроізоляції.
Готуємо поверхню до робіт
Гідроізоляція дерев'яної підлоги
Перед тим, як наносити захисні гідроізолюючі матеріали, необхідно підготувати підставу для робіт. Поверхня слід очистити від пилу, сміття, брудних плям, тріщини прочистити дротяною щіткою, просушити і закрити за допомогою штукатурки.
Далі поверхню підстави покривається бітумно-водною емульсією глибокого проникнення, що дозволяє зчіплювати навіть найдрібніші частинки.
Звернути увагу треба на те, які комунікації проходять у рівня підлоги. Якщо знаходяться опалювальні системи, то спеціальна ущільнювальна стрічка повинна витримувати понад сімдесят градусів нагріву.
Як правильно нанести обмазувальну гідроізоляцію?
Обмазувальна гідроізоляція для бетонних підлог наноситься, дотримуючись наступну послідовність:
- Поверхня перед роботами слід очистити, вирівняти, покрити спеціальною зміцнює ґрунтовкою.
- Суміш для обмазки замішується таким чином, щоб вона придбала однорідну консистенцію. Гідроізолююча стрічка монтується в місцях висновків труб, зливних отворів, в місцях сполучення (тільки «пів-стіна»). При цьому зона покриття повинна бути на два-три сантиметри більше, ніж ширина цієї стрічки.
- Стрічка відрізається і укладається уздовж кутів або стиків прямо у вологий гідроізоляційний шар таким чином, щоб її поверхня повністю перекривала шви і стики.
- Стрічка вдавлюється в гідроізолірующій розчин за допомогою гладкого шпателя, все бульбашки повітря повинні піти;
- Стики, манжети, кутові елементи укладаються внахлест (п'ять-сім сантиметрів), після чого гідроізоляційна суміш розподіляється по всій бетонної поверхні підлоги.
- Перший шар повинен затвердіти, але залишатися вологим, поки не завдали другий. Це головна умова, про який не варто забувати. При цьому необхідно дотримуватися максимальної товщину обох шарів - від двох-трьох міліметрів.
При гідроізоляції підлоги у басейнів, душових кабін, резервуарів рекомендується застосування спеціальної армуючої сітки, яка виготовляється зі скловолокна і має розміри осередку чотири на чотири міліметри.
Така сітка може використовуватися і для поверхонь, покритих тріщинами, схильних до частих динамічних навантажень.
Сітка встановлюється таким чином: після нанесення першого гідроізоляційного шару з товщиною в один-два міліметри в нього вдавлюється сітка і розгладжується за допомогою гладкого шпателя з металу.
Після цього можна наносити другий шар, який повністю покриє армуючої сітки. Перший шар при цьому повинен схопитися. Також іноді рекомендують застосування поліпропіленової тканини, яка відмінно перекриває всі тріщини і володіє поліпшеними характеристиками розтягування.
При використанні такої гідроізоляції підлоги робота треба проводити протягом максимум години від часу замішування суміші.
З недоліків можна відзначити не найнижчу вартість, рулонні матеріали набагато дешевше.
З плюсів: якість ізоляції дуже висока, матеріал володіє пластичністю, монтаж займає дуже мало часу. Поверх такого шару можна спокійно встановлювати облицювальні для підлоги плити та інші матеріали, що дуже вигідно.
Як правильно нанести обмазувальну гідроізоляцію?