- особливості матеріалу
- Переваги і недоліки використання мінеральної сполуки спільно з бетонною сумішшю
- Застосування рідкого скла шляхом змішування з бетоном
- Додавання в розчин
- Технологія нанесення на бетон
На фото скло рідке в підлозі застиглому стані
Сьогодні існує маса добавок в бетон, для додання йому додаткових експлуатаційних характеристик. Наприклад, рідке скло для бетону - винахід не новий, та й в якості пластифікатора використовується не так давно.
Але воно вже увійшло в широкі народні маси, і стало відомо, як бюджетний і ефективний пластифікатор. У цій публікації поговоримо про тандем бетон і рідке скло, про його корисності і якості одержуваного розчину.
Зміст статті
особливості матеріалу
Форма випуску вітчизняного
Перш ніж докладно розібрати застосування такого «скла» в розчині, розглянемо детальніше сам матеріал. Дане з'єднання на основі силікату є водно-лужний розчин різних видів солей.
Для його виготовлення використовуються всі ті ж компоненти, що і при створенні звичайного скла - силікат натрію і кальцію. Але виготовлятися саме речовина може різними способами із застосуванням матеріалів, що містять кремнезем.
Залежно від основного речовини, розрізняються і області застосування:
- Калійний склад відрізняється підвищеною стійкістю до впливів атмосферних явищ. Тому його часто беруть за основу при створенні захисних лакофарбових покриттів.
- Натрієвий силікатний клей має виражені клеяться, гідроізоляційними, антисептичними і вогнестійкими властивостями. Якщо ж необхідно створити високоміцний силікат кальцію, потрібно просто змішати в певний пропорціях обговорюваний нами матеріал і вапно. Скло рідке натрієве на хімічному рівні активно взаємодіє з цементом, збільшуючи швидкість його твердіння.
Саме завдяки цим якостям, дане мінеральне з'єднання набуло величезної популярності в будівельній сфері.
Воно активно використовується для вирішення багатьох проблем:
- гідроізоляція споруд - басейнів, фундаментів та інше;
- створення антикорозійних фарб;
- бетон і силікатний клей створюють бистротвердеющий робочий розчин;
- відмінне клейкі речовини, здатне надійно з'єднати різні матеріали;
- випуск вогнестійких і антисептичних сумішей;
- забезпечує надійний захист від появи цвілі і інших корозійних нальотів;
- використовується в якості компонента при виробництві теплоізоляційних матеріалів;
- застосовується в якості засобу для чищення речовини посуду і начиння.
Переваги і недоліки використання мінеральної сполуки спільно з бетонною сумішшю
Завдяки таким чудовим властивостям, обидва ці матеріалу при спільному використанні мають конкурентні переваги:
- хорошу гідроізоляцію;
- високий ступінь адгезії;
- підвищену морозостійкість і тріщиностійкість;
- вогнетривкі властивості;
- прискорене твердіння;
- інертність до появи грибкових і цвілевих утворень.
Незважаючи на такі експлуатаційні якості, додавання даного мінерального з'єднання володіє і недоліками:
- швидке схоплювання - не можна готувати суміш з запасом, потрібно швидко і якісно його використовувати;
- хімічні речовини, що входять до складу шкідливі для шкіри, тому працювати потрібно тільки в захисних рукавичках і дуже акуратно;
- невірна дозування чревата неякісним матеріалом.
Увага! Зайве додавання або занадто концентроване речовина в складі суміші призводить до стрімкої втрати його міцності. Моментально затверділий розчин буде мати відмінними гідроізоляційними властивостями, але і підвищеною крихкістю. Взагалі, додавання рідкого з'єднання знижує показники міцності. Але розумне його застосування не порушить баланс експлуатаційних якостей штучного каменю.
Застосування рідкого скла шляхом змішування з бетоном
Існує кілька методів використання обвинуваченого скла для додання бетону додаткових якостей - це додавання безпосередньо в підготовлюваний розчин і нанесення вже на затверділий камінь. Розглянемо докладніше ці способи.
Додавання в розчин
бетон і силікатне з'єднання
Рідке скло домішують в бетон в різних пропорціях. Все залежить від галузі використання.
У таблиці нижче розглянемо рецептуру для різних випадків:
НайменуванняРецептураПримітки
Цементно-піщаний розчин 3% скла рідкого від маси цементу Обов'язково потрібно зачиняти силікатний клей водою, і тільки після вводити його в розчин Ремонтний розчин для усунення протікання 10% силікатного клею від кількості в'яжучого Необхідно зачиняти водою перед додаванням в розчин Водостійка цементна штукатурка ставлення Ц: П = 1: 2,5. 15% розчин ЖС Спочатку готуватися суміш ключових компонентів, яка зачиняється приготованим розчином до одержання необхідної консистенції Розчин кладки для роботи з камінами, димовими печами Ставлення Ц: П = 1: 3. 10% розчин ЖС У суху суміш компонентів дозується розчин з водою Виготовлення гідроізоляційного бетону для будь-якої області 1 літр, зачиненого водою скла рідкого на 10 літрів готового бетону Вводиться силікатний клей в уже готову суміш
Увага! Представлена вище рецептура умовна, і кількість компонентів може варіюватися. Це повністю залежить від властивостей сировинних компонентів. Оптимальний склад в кожному конкретному випадку визначається дослідним шляхом.
Технологія нанесення на бетон
Обробка стяжки
Залізнення бетону проводиться з метою надати йому водовідштовхувальні якості і зменшити запиленість. При цьому ціна на подібний вид гідроізоляції становить не більше 1000 руб. / М2. Нанесення такого просочення на поверхню теж має свої тонкощі і рецептуру спеціального складу в окремих випадках.
НайменуванняРецептураПриміткиГрунтовка для стяжки Цемент змішується з ЖС в співвідношенні 1: 1 Гідроізоляція колодязів Розчин в співвідношенні Ц: П: ЖС 1: 1: 1 Нанесення матеріалу на поверхню колодязя першим шаром. Фінішне железнение готовим розчином.
Обробка поверхні ЖС - процес не складний, але вимагає уважності, так як потрібно наносити склад рівномірним шаром в швидкому темпі.
Інструкція нижче розповість, як наносити матеріал на поверхню поетапно:
- Підготовка поверхні - отчистка і в рідкісних випадках шліфування і вирівнювання.
- Розбавляється рідке скло в пропорції 1: 1 з водою.
- Наносити його можна будь-яким зручним інструментом, наприклад, щіткою або валиком. Головна умова - рівномірний шар.
- Після того як клей підсохне, наноситься друга частина просочення. 30 хвилин - відповідь на питання скільки сохне нанесене з'єднання на бетоні для подальшої роботи.
- Щоб захистити вийшло покриття від руйнування, додатково необхідно обробити ґрунтовкою, приготовленою в співвідношенні 1: 1 цементу і ЖС. Виробляти захист необхідно відразу після обробки другим шаром.
Увага! При виконанні робіт необхідно користуватися рукавичками і щільним костюмом, що закриває всі відкриті ділянки тіла. В ідеалі, також використовуються захисні будівельні окуляри
Інструкція роботи з матеріалом
Відео в цій статті розповість детальний процес нанесення силікатної з'єднання на стяжку.
У нашій публікації ми розглянули, як правильно використовувати рідке скло для бетону. Тільки при дотриманні інструкції можна домогтися якості. Принцип «кашу маслом не зіпсуєш» при роботі з таким матеріалом має рівно зворотний ефект.