- Який стеля краще зробити у ванній?
- Алюмінієвий стеля у ванній
- Натяжна стеля у ванній
- Стеля у ванній з гіпсокартону
- Пластикова стеля у ванній
- Дерев'яна стеля у ванній
- Фарбування стелі у ванній
- Плитка на стелі у ванній
- Касетний стеля у ванній
- Колір стель у ванній
- Гідроізоляція стелі у ванній
Роблячи ремонт, необхідно продумати, як будуть виглядати все поверхні, так, стеля у ванній вимагає опрацювання гідроізоляції і фінішної обробки. Для кімнати з надмірною вологістю підходять не всі матеріали, тому робіть вибір уважно, враховуючи особливості кожного варіанту.
Який стеля краще зробити у ванній?
Продумуючи дизайн цієї кімнати, необхідно враховувати, що стеля повинна соотвествовать певним вимогам:
- Найголовніший критерій - стійкість до підвищеної вологості. Якщо не врахувати цей нюанс, то стелю зіпсується вже в перший місяць після установки. Заборонено використовувати і дерев'яний каркас без обробки для кріплення панелей.
- Стеля у ванній кімнаті може повалити затоплення, тому обраний матеріал не повинен руйнуватися від прямого контакту з водою.
- Не варто забувати, що у ванній кімнаті спостерігаються часті перепади температур, тому обраний матеріал не повинен реагувати на подібні умови.
- Рекомендується вибирати облицювання, за якою просто доглядати. Краще, якщо потрібно буде просто протерти поверхню ганчіркою. В іншому випадку враховуйте, що матеріал повинен протистояти дії миючих засобів.
- Підбирайте варіант обробки, щоб вона була схожа із загальним дизайном приміщення і підходила під стіни і підлогу.
Алюмінієвий стеля у ванній
Відмінний варіант для обробки ванної кімнати, оскільки алюміній не іржавіє через підвищеної вологості і його можна мити, не боячись зіпсувати поверхню. Рейковий стеля у ванній кімнаті прослужить довгий час, адже він не провисає і не гниє. Оскільки доводиться створювати каркас для кріплення панелей (в деяких випадках це суттєвий мінус) в нього можна заховати проводку і нерівності стелі. Найкраще вибирати рейки зі вставками шириною в 10 см, а завтовшки в 0,5 мм. Матовий або глянцевий стелю у ванній з рейок представлений в декількох колірних варіантах.
Натяжна стеля у ванній
Сучасна технологія обробки, яка знаходиться на піку популярності. Важливо знати плюси і мінуси натяжної стелі у ванній, так до переваг відносять привабливість, тривалий термін служби і простоту догляду. Врахуйте, що такий варіант обробки з'їдає 10-15 см простору і полотна схильні до проколів і порізів. Можна створити глянсовий і матовий натяжна стеля у ванній одного кольору або з оригінальним малюнком. Якщо раніше багатьох бентежила висока вартість, то сьогодні цей варіант більш доступний.
Стеля у ванній з гіпсокартону
Цей матеріал для оздоблення користується популярністю, оскільки він має високий рівень вологостійкості, екологічний, зовні привабливий, доступний за ціною і простий у монтажі. Підвісна стеля у ванній кімнаті не підходить для низьких приміщень, але якщо площа дозволяє, то за допомогою гіпсокартону можна створити багато рівнів і отримати оригінальний результат. Проводити роботи можна самостійно, оскільки створення каркаса і кріплення листів не вимагає особливих умінь. Якщо сусіди зверху затоплять, то доведеться повністю міняти стелю у ванній.
Пластикова стеля у ванній
Для кімнат з високою вологістю ідеально підходять пластикові панелі, які мають тривалий термін служби, допомагають вирівняти поверхню і приховати елементи комунікацій. Підвісна стеля у ванній робиться швидко, оскільки панелі мають збоку спеціальні «замки», що полегшує обробку. У магазинах будматеріалів представлений широкий асортимент ПВХ панелей і є навіть варіанти, для створення оригінальних малюнків, наприклад, неба. Не варто економити на матеріалі, щоб уникнути токсичних виділень під час експлуатації.
Дерев'яна стеля у ванній
Благородно і красиво виглядає оздоблення деревом, а щоб матеріал можна було використовувати в кімнатах з надмірною вологістю, на нього наносять різні суміші, просочення і грунтовки. Якщо цікавить, які краще вибрати стелі в своїй ванні, тоді варто знати, що обшивка може проводитися шпонированной дошкою, вагонкою, стельовими панелями і рідко паркетом. Дерев'яна стеля є екологічним, має відмінні експлуатаційні характеристики, практичний, а ще його легко монтувати.
Фарбування стелі у ванній
Це самий простий і доступний варіант обробки стелі в кімнаті. З огляду на високу вологість, найкраще використовувати водоемульсійні водостійкі фарби, які можуть бути:
- Акриловими. Така фарба для стелі у ванній є стійкою, і пофарбовану поверхню можна буде мити водою.
- Силіконовими. Фарба не тільки стійка до вологи, але і пропускає пар.
- Мінеральними. Фарба відмінно протистоїть волозі, але володіє невеликим терміном експлуатації.
Багато вирішуються фарбувати стелю у ванній, оскільки це економічно, можна все зробити самостійно, не потрібно буде зменшувати висоту приміщення і прослужить така обробка до 5-10 років. Варто відзначити наявність величезного вибору в кольоровій гамі, причому можна змішати фарби, щоб домогтися бажаного відтінку. Крім цього, в будь-який час, якщо раптом захотілося змін, можна швидко перефарбувати всі без особливих зусиль.
Плитка на стелі у ванній
Доступним за ціною матеріалом для обробки є стельова плитка, яка вирівнює поверхню, її просто монтувати і демонтувати. Крім цього, присутній великий асортимент кольору і малюнка на плитці, а її тонка товщина не зменшує висоту стелі. Оздоблення стелі в ванній має і ряд мінусів: швидко запалюється, тому потрібно використовувати світлодіодні лампи, які не нагріваються, і готова поверхня матиме багато швів.
Основні види стельової плитки для ванної:
- Пінопласт. Найпоширеніший вид плитки, яка представлена кількома варіантами. Штампована виготовляється з пінополістиролу, і вона не підходить для ванної через свою пористості. Екструдована плитка виробляється з спіненої полістирольної маси, яка покривається плівкою або фарбою. Ще один варіант - инжекционная плитка, що виготовляється з пінополістиролу, а використовують її для обробки за безшовною технологією.
- Пластикова. Радує міцність і довговічність покриття, яке відмінно переносить вологу і легко очищається. Є пластикові панелі, призначені для організації стелі у ванній з вбудованим підсвічуванням.
- Гіпсова. Красива оздоблення, але вона не підходить для ванної, оскільки вона боїться вологи.
- Керамічна. Можна використовувати кахель не тільки для підлоги і стін, але і стелі, але тільки кліть її слід на спеціальний високоміцний клей.
Касетний стеля у ванній
Цей варіант облицювання характеризується тривалим терміном служби, перед її використанням не потрібно готувати поверхню, а ще є можливість заховати всі інженерні мережі. Касети дуже легко встановлювати і при необхідності міняти. Багатьох відштовхує висока ціна і дорогі монтажні роботи. Касетні конструкції можуть бути в білому виконанні, хромовом, облицювання під біле золоте, а ще є дзеркальні моделі. Оздоблення стелі в ванній кімнаті може поєднувати різні варіанти панелі, завдяки чому виходить незвичайний результат.
Колір стель у ванній
При виборі кольору потрібно враховувати такі параметри: висоту стель, розмір кімнати, якість освітлення і правильне поєднання відтінків. У класичному стилі білу стелю у ванній освіжає і надає відчуття чистоти. Варто розглянути основні характеристики квітів:
- Синій і блакитний. Для створення ілюзії неба і моря використовуються різні відтінки цього кольору. Синій колір має ефект заспокоєння і умиротворення.
- Зелений. Для створення розслаблюючій атмосфери і додання життєвих сил використовується цей колір.
- Помаранчевий і жовтий. Сонячні відтінки наповнюють кімнату життєвою енергією і поліпшують настрій. Їх порівнюють з антидепресантами.
- Чорна стеля у ванній. Цей варіант застосовують для створення ексклюзивного дизайну. Чорний є універсальним, стильним і його легко поєднувати з різними відтінками.
- Коричневий. Універсальний варіант, який можна з'єднувати з іншими відтінками колірної гами.
Гідроізоляція стелі у ванній
Щоб убезпечити себе від затоплень сусідами зверху і мінімізувати ризик утворення цвілі, проводять заходи по гідроізоляції. Важливо знати, чим обробити стелю у ванній:
- Обмазка стелі. В цьому випадку використовуються бітумно-полімерні і бітумно-каучукові мастики. Вони допомагають створити якісний герметичний бар'єр, що оберігає від води.
- Матеріали для обробки. Сюди відносять бітумний руберойд, поліетилен і різні синтетичні полотна. Обраний матеріал наклеюють на стелю у ванній за допомогою синтетичного клею.
- Проникаюча гідроізоляція. Цей спосіб популярний, оскільки він доступний за ціною і простий в реалізації. На зволожене перекриття наносять суміш, просочують зовнішні шари.
Який стеля краще зробити у ванній?