- Що таке септики і який принцип їх роботи
- Який краще септик для дачі: принципи вибору
- Вибираємо необхідну продуктивність септика
- Як впливають властивості грунту на вибір септика
- Вибираємо готовий септик або робимо його самостійно
- Вибір септика з готової продукції
- Септик для дачі (відео)
ПОДЕЛИТЕСЬ
У СОЦМЕРЕЖАХ
Септик є найоптимальнішим пристроєм для організації відводу рідких побутових відходів в будь-якому заміському будинку або дачі. Який краще септик для дачі вибрати з їх наявного різноманітності, постараємося розібратися. Адже існують як найпростіші саморобні установки, так і сучасні автономні станції, що дозволяють виробляти глибоке очищення побутових стоків до їх безпечного для навколишнього середовища стану. Сьогодні кожен може вибрати септик для дачі, який побажає. Все залежить від конкретних потреб і кількості грошових коштів.
Септик призначений для збору і фільтрації рідких побутових відходів
Що таке септики і який принцип їх роботи
Септиком називають локальний пристрій, яке пов'язане з місцевої будинкової каналізаційної системою. Септик необхідний для того, щоб збирати, відстоювати і очищати стічні води, які відводяться від будинку через цю каналізацію. Встановлюють ці пристрої в місцях з відсутньої централізованої каналізаційної інфраструктурою. У більшості випадків це заміські будинки або дачі і величезна кількість цілих населених пунктів в сільській глибинці, де немає каналізації.
Схема пристрою септика
Вибір потрібного септика залежить не завжди тільки від обсягу стоків, але і в більшій мірі від місцевих природних умов. Тому для грамотної оцінки майбутньої покупки потрібно розбиратися трохи в пристрій і принципи дії різних видів установок. Будь яка існуюча сьогодні септик є резервуаром, який може бути поділений на два або кілька відділів. Загальний принцип роботи установки наступний:
- по трубах каналізації стічні води з нечистотами потрапляють в перший резервуар, який грає роль відстійника. У ньому важкі складові тонуть і накопичуються на дні. Легкі фракції і жири накопичуються на поверхні води;
- за допомогою переливу ця рідина потрапляє до другого відсік, де відбувається їх подальше відстоювання і розкладання органіки при впливі на неї бактерій;
- остання секція дозволяє очистити воду настільки, що після проходження полів фільтрації її можна безпечно зливати в грунт, просочуючись через який вона повністю очищається від всіх шкідливих речовин і запаху.
Приклад облаштування септика на дачній ділянці
Корисна порада! Для повного очищення стічних вод можна застосовувати установки, в яких передбачено використання біофільтрів. Для таких септиків ніякі поля фільтрації вже будуть не потрібні.
Який краще септик для дачі: принципи вибору
Перед вибором септика для своєї дачі необхідно скласти невелике технічне завдання, яке б давало відповіді на наступні питання:
- скільки рідини скидається з дому за добу. Для цього потрібно знати кількість проживаючих в домоволодінні членів сім'ї та можливих гостей. До уваги приймаються побутові прилади, що використовують воду, встановлені в будинку і їх середню продуктивність на добу. Тут враховують пральну і посудомийну машини, а також душові кабінки та крани;
Вид септика зсередини
- який склад грунту і глибина залягання грунтових вод. Це потрібно, щоб визначитися з можливістю і необхідністю установки полів для фільтрації;
- яке основне призначення будинку. Тобто, є він тимчасовим житлом для сім'ї або постійним;
- скільки ви вважаєте за можливе витратити на створення септика коштів.
Якщо відповіді на всі ці питання дані точні, то можна починати вибирати саме прийнятне для себе пристрій.
Септик - оптимальне рішення для дачного селища, в якому відсутня централізована каналізація
Вибираємо необхідну продуктивність септика
Перед покупкою або самостійним пристроєм будь-якого септика необхідно визначитися з необхідною продуктивністю. Цей показник визначає кількість стічної рідини, яка установка здатна переробити за добу. Від нього залежить кількість відсіків і їх обсяг.
Корисна порада! Згідно будівельним нормам і правилам, в септик має міститися стільки води, скільки її може скинути домоволодіння за три доби. Менший обсяг септика використовувати не раціонально, так як вода просто не буде встигати фільтруватися і її доведеться постійно відкачувати.
Оптимальна глибина розміщення септика в грунті
Прийнято вважати, що при утворенні менше 1 м³ стоків за добу, необхідність в багатокамерних септиках відсутня. Двокамерні моделі встановлюють при досягненні цього показника від 1 до 10 м³ / добу. Якщо ж показник і того вище, то є необхідність трехкамерной установці.
Стаття по темі:
Як вибрати септик для приватного будинку з різних варіантів. Які за складністю пристрою бувають очисні споруди для побутових стоків в приватному заміському будинку і який з них краще вибрати.
Про те, який краще септик для дачі, яка буде відвідувати лише періодично для відпочинку сім'ї, сильно ламати голову не потрібно, так як для неї досить буде найдешевшого невеликого однокамерного накопичувального пристрою. Він виконаний у вигляді резервуара, в який просто стікають нечистоти з дому. При цьому слід постійно відстежувати рівень його наповнення, щоб вчасно викликати асенізаторську машину для відкачування цієї ємності.
Акуратна кришка септика не псує зовнішній вигляд дачної ділянки
Послуги асенізаторів досить дорого коштують. Причому сума може бути сильно завищена при знаходженні дачі в важкодоступному або віддаленому місці. З цієї причини на дачах або в заміських будинках з постійним проживанням краще все ж влаштовувати переливні споруди, в яких вода буде очищатися і зливатися в природне середовище.
Особливо це важливо для котеджу, який володіє тим же благоустроєм, що і квартира в багатоквартирному міському будинку, а іноді і великим. Адже в таких будинках часто будують сауни і басейни, що дають величезну кількість стічних вод. Для таких котеджів потрібні моделі септиків з дуже великою продуктивністю.
Монтажні розміри облаштування септика
Корисна порада! Якщо витрата води в домоволодінні дуже високий, можна придбати септик, обладнаний пристроєм аерації. Аератор, встановлений на спорудженні, дозволяє створювати сприятливе середовище для аеробних мікроорганізмів, які прекрасно очищають будь-які стоки, збільшуючи продуктивність септика.
Як впливають властивості грунту на вибір септика
Сучасні очисні пристрої діють спільно з полями фільтрації стоків. Однак не завжди можливо їх пристрій через те, що грунт для цього не підходить. Глинисті грунти не можуть пропускати через себе воду, а, отже, не здатні її фільтрувати. Висока залягання грунтових вод (ближче 150 см від поверхні), унеможливлює в принципі пристрою полів фільтрації.
Який вибрати септик для дачі при таких умовах? Вихід є - це септик з біологічним фільтром. Він являє собою готовий очисної агрегат, при проходженні через який вода стає цілком безпечною для екології і може використовуватися навіть для поливу рослин.
Корисна порада! Установка біосептіков виправдана в будинку, де проживання постійно. При тривалих простоях установки мікроорганізми гинуть, так як у них відсутня живильний субстрат.
Вибираємо готовий септик або робимо його самостійно
Промисловість сьогодні пропонує досить різних варіантів септиків для обладнання каналізації приватного заміського будинку або дачі. Їх досить просто купити і встановити за інструкцією, приєднавши до них каналізаційні труби . Можна і самостійно виготовити такі накопичувальні і очисні споруди. Купуючи готовий виріб для очищення стічних вод, ми отримуємо:
- простий і зрозумілий монтаж всієї конструкції у себе на ділянці, хоч самостійно, хоч силами бригади фахівців;
- швидке і безпроблемне підключення всієї системи і її запуск;
- відсутність в процесі спорудження пристрою «брудних» технологій.
Характеристики та призначення технологічних ємностей септика
Однак ми набуваємо такі септики за досить високу ціну. Самостійне виготовлення септика, на думку багатьох, сильно економить кошти. Найчастіше це не зовсім так. Адже вартість витратних матеріалів теж досить висока. Крім того, монтажні та пускові роботи можуть затягнутися на довго з різних причин.
Вибір септика з готової продукції
Який краще септик для дачі вибрати з уже наявних у продажу, якщо їх так багато? Для початку, дивимося продуктивність і вибираємо найоптимальнішу для себе. Існують міні-септики, здатні задовольнити запити сім'ї, що складається з 1 або 2 осіб. Інші моделі покликані очищати стоки цілих котеджних селищ. Для будь-якої моделі є інформація про те, на скільки проживають в будинку вона розрахована.
Ємності роблять з різних матеріалів:
- нержавіюча сталь, іноді з полімерним шаром;
- склопластик або вуглеволокно, які дуже легкі, тому їх встановити зможе навіть одна людина без використання будівельної техніки;
- бетонні кільця - застарілий метод, який зараз застосовують рідко в цих цілях.
Схема облаштування септика на дачі своїми руками
Ємність закріплюють ременями з капрону (якорение) або стінки і дно котловану бетонують щоб уникнути спливання септика для дачі. Який вибрати спосіб для такого грунту, кожен визначається сам, виходячи зі своїх можливостей і переваг.
Що стосується виробників септиків, представлених на ринку, то можна з певною упевненістю вибрати декілька з них, чия продукція рясніє великою кількістю відгуків: «Танк», «Кедр», «ДСК», «Тритон», «Топас», «Кріт», «Еколайн», «Юнілос». Відгуки на їх продукцію є різні, від різко негативних, до захоплених. Наскільки їм довіряти, справа кожного, але вивчити їх перед покупкою варто, щоб мати гарне уявлення про той чи інший продукт і особливості його пристрою і монтажу.
Розміщення пластикової ємності септика на дачній ділянці
Тепер ми усвідомили, що для того, щоб визначитися, який краще септик для дачі, необхідно знати технічні умови його споруди на вашому конкретному ділянці в прив'язці до стану грунту і рівню залягання грунтових вод. Знаючи це, неважко влаштувати порівняльну характеристику зазначених вами моделей з подібними технічними параметрами і вибрати найбільш підходящу по цінового діапазону.
Септик для дачі (відео)
ОЦЕНИТЕ
МАТЕРІАЛ ПОДЕЛИТЕСЬ
У СОЦМЕРЕЖАХ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ