- Якими можуть бути теплиці на дачі
- Які повинні бути умови на ділянці для організації на ньому парника або теплиці
- Водопостачання теплиці або парника
- Електрика
- опалення
- Каркас теплиці або парника під плівку
- Види плівкового покриття для теплиць і парників
Теплиця під плівку і її особливості
Дачна теплиця під плівку серед городників користується дуже великою популярністю. Обумовлено це тим, що вона досить просто виготовляється і сам матеріал для покриття каркаса теплиці коштує недорого.
Зміст статті
Якими можуть бути теплиці на дачі
Є два види конструкції, які за своїм способом споруди практично не мають відмінності:
- Теплиці.
- Парники.
Розглянемо докладніше:
- За формою і той, і той тип конструкції може бути будь-яким.
- А ось, що стосується висоти, то теплиці найбільш високі. Парники досить низькі, що дає можливість створювати в них парникових ефект, який так необхідний для нормального росту деяких культур.
- Як відомо, прогріте повітря постійно піднімається вгору. А парник не має великої висоти і за рахунок цього в ньому постійно підтримується один і той же температурний режим.
- Є також парники під плівку для дачі. Вони дуже прості в своєму виготовленні і являють собою невеликі конструкції.
Порада. Розмір парника або теплиці на дачній ділянці повинен відповідати розміру самої ділянки.
Які повинні бути умови на ділянці для організації на ньому парника або теплиці
Схема вибору ділянки та розміщення тепличної конструкції
Щоб забезпечити нормальне функціонування теплиці або парника знадобиться:
- Водопостачання.
- Електропостачання.
- опалення теплиці , Яке використовується в основному тільки в холодну пору року і залежить більшою мірою від подачі електричної енергії.
Порада. Теплиця дачні під плівку із застосуванням найпростішого типу матеріалу покриття не повинна використовуватися круглий рік, так як не зможе витримати холодних погодних умов та опалення в ній буде нераціональним, оскільки утримувати тепло вона також не може якісно.
Водопостачання теплиці або парника
Найголовніше для будь-якої конструкції такого типу, це нормальне і стабільне водопостачання. Воно може надходити з центральної труби, але не у всіх є можливість на дачі під'єднатися до міського водопроводу.
Як можна вирішити питання:
- Можна на ділянці організувати колодязь або свердловину. Перший спосіб водозабезпечення вже застарів, тому що не має великого водного потенціалу.
Свердловина, це самим сучасний метод для забезпечення водою дачної ділянки. - Вона відрізняється тим, що вода добувається з більшої глибини, ніж в колодязі, а значить має високі технічні показники і є чистішою. Від основного джерела прокладаються труби і в свердловину вставляються насосні станції, які і допомагають добувати воду з глибин.
Порада. Обов'язково на дачній ділянці потрібно буде спорудити резервуар, який буде використовуватися для поливу в разі відключення електричної енергії.
Електрика
Електрика на дачній ділянці також важливо, тому що від нього працює основне насосне обладнання, яке забезпечує своєчасний полив в теплиці або парнику.
Підключати його повинні тільки фахівці в цій галузі. Як правило, джерелом такого забезпечення є центральна електрична мережа.
опалення
Цей вид забезпечення нормального функціонування теплиці або парника знадобиться тільки в холодну пору року, але, як правило, теплиця дачні під плівку в такий час не використовується.
Каркас теплиці або парника під плівку
Фото дерев'яного каркаса під плівку
При спорудженні таких конструкцій, як парник або теплиці великий акцент робиться на виборі матеріалу для їх каркаса. Тут велику роль грає протяжність часу використання конструкції.
На сьогоднішній день є два види каркаса для парника або теплиці:
- Дерев'яний.
- Металевий.
Примітка. Варто врахувати, що плівка і на той, і на той каркас монтується вільно. Тільки будуть відмінності в способах її монтажу.
Розглянемо докладніше:
- Парник для дачі під плівку на дерев'яному каркасі можна зустріти частіше, ніж на металевому. Обумовлено це тим, що парники використовуються тільки один або два рази, так як потім вони розбираються: знімається плівка і демонтується сам каркас.
- Дерев'яний каркас набагато дешевше металевого, так як на дачі може виготовлятися з будь-яких підручних дощок і інструментів. Всі дії виконуються своїми руками і без допомоги фахівців у цій галузі.
Найголовніше - правильно скласти креслення конструкції і визначити її висоту, яка залежить від культури, що вирощується всередині парника. - Найоптимальнішою висотою парника вважається 50-70 см.
Порада. Обов'язково потрібно буде зробити відкривається дах, так як буде дуже незручно доглядати за рослинами і здійснювати їх своєчасний полив.
- Для парника також застосовується і металева арматура, яка надійно закріплюється в грунті. Такий парник має округлу форму.
- металевий каркас з профільних труб для парника або теплиці виготовляється тільки із застосуванням зварювального обладнання.
- Такий тип конструкції буде потім демонтувати досить складно. Каркас вийде дуже міцний і довговічний.
- Він не буде деформуватися під впливом вологого середовища, як дерев'яний. Тільки тут варто врахувати, що каркас з металу повинен бути надійно захищений фарбою або спеціальною ґрунтовкою від корозії.
Порада. Фарбувати металевий каркас найкраще після його споруди.
- Для парника під плівку і на дерев'яному і на металевому каркасі виготовлятися на дачній ділянці підстава не потрібно, так як висота і вага всієї конструкції буде невеликим.
- Для теплиць, які мають велику висоту, потрібно підставу, так як при сильному вітрі конструкція може почати деформуватися.
Порада. Розташовувати теплицю або парник потрібно в відкритій місцевості на ділянці, де немає ніяких насаджень дерев. Тільки так сонце зможе вільно проникати всередину конструкції і тим самим створювати оптимальні умови для росту рослин.
Види плівкового покриття для теплиць і парників
Різновиди плівкового покриття
Парник або теплиця підлогу плівку дачні може бути виготовлення із застосуванням:
- Стандартної плівки (звичайна поліетиленова).
- Багатошарової.
- Антиконденсатної.
- Світлостабілізуючі.
- Армованої.
Що застосовується:
- Стандартна плівка для покриття каркаса теплиці або парника застосовується досить часто.
- Її використання можливе тільки в теплий період часу, так як вона не здатна всередині конструкції зберігати тепло і постійний температурний режим.
- Також вона досить просто розривається або починає деформуватися під впливом сильного пориву вітру.
Кріпиться вона досить просто:
- На металевому каркасі - за допомогою дроту або спеціальних затискачів.
- На дерев'яному - з застосування дощок, який прикріплюють її до основного каркасу.
Характеристики плівок:
- Звичайна плівка не здатна рівномірно розподіляти сонячні промені і в більшості випадків молоді листки розсади отримують опіки.
Порада. Щоб убезпечити від загибелі рослини в теплиці зі звичайної плівки варто спочатку продумати способи нанесення тоніровочного кошти.
- Багатошарова плівка для парників або теплиць відрізняється від попередньої своєї міцністю і довговічністю.
- Вона здатна зберігати всередині конструкції постійний температурний режим протягом досить тривалого часу.
- Використовують такий вид покриття для конструкції ранньою весною, коли теплицю або парник вимагає додаткового опалення.
Порада. На зиму будь-який вид плівки варто знімати з каркаса, так як на неї будуть впливати кліматичні і погодні умови. Хоч плівка і є вологостійкою, але не здатна витримати великі навантаження при випаданні снігу.
- Монтується плівка аналогічним способом, як на дерев'яному, так і на металевому каркасі.
- Парник з плівкою на дачу антиконденсатної буде відрізняться своєю практичністю. Назва матеріалу для покриття каркаса говорить сама за себе.
Під такою плівкою буде утворюватися конденсату всередині конструкції, який може виникати через велику різницю температур. - З її допомогою підтримується нормальний температурний режим всередині теплиці або парника. Вона не піддається впливу сильного вітру і не деформується при цьому.
Монтується плівка досить просто, за принципом закріплення простий плівки. - Світлостабілізуючі плівка здатна рівномірно розподілити сонячні промені усередині конструкції і на даний момент вона користується великою популярністю. Ціна на неї, завдяки відмінним функціональним можливостям, досить висока.
- Вона відмінно зберігає температуру всередині конструкції і пропускає тепло в теплицю і протягом тривалого часу утримує його. Матеріал не рветься від сильного пориву вітру, і має світловідбиваючий ефект.
- Її поверхня пофарбована з теплі жовті або коричневі відтінки, які сприяють не дуже сильному впливу сонячних променів.
- Армована плівка для теплиці або парника від всіх інших відрізняється своєю технологією виробництва. Усередині багатьох шарів є армування, яка йде на певній відстані один від одного.
Такий тип плівкового покриття здатний протистояти сильному вітрі, снігу і дощу. - Використовується вона навіть в холодну пору року, так як здатна утримувати тепло всередині конструкції завдяки своїм численним верствам. Для її використання є певна інструкція, згідно який виконується якісне її закріплення на поверхні металевого або дерев'яного каркаса.
- Цей вид плівки має невелику вагу і досить великий розмір. Сонячні промені, які будуть проникати всередину теплиці, не завдають шкоди рослинам, так як приглушаются шарами покриття.
Щоб не виникало питань про способи монтажу плівкового покриття на каркас для теплиці або парника, можна подивитися відео.