- Дитячі ігрові комплекси. Що необхідно пам'ятати?
- Види обладнання для дитячих ігрових комплексів
- Переваги пластикових ігрових комплексів
- Підготовка території під дитячий ігровий комплекс
- Покриття під дитячий ігровий комплекс
- Правила облаштування ігрового комплексу
Дитячі ігрові комплекси для дачі та дитячого майданчика
Одним з найбільш популярних варіантів дитячого дозвілля сьогодні є дитячі комплекси для гри на вулиці. Такі майданчики потрібні і батькам, і малюкам. Вуличні комплекси сприяють розвитку рухливості дитини, фантазії, і зміцнюють здоров'я. Встановлюючи такі комплекси на дачі, батьки можуть звільнити трохи часу для присадибних справ, а діти - провести час з користю і отримати масу позитивних емоцій.
Звичайно, перш ніж вибрати ігровий комплекс для дачі, слід розібратися - яким він повинен бути, і що потрібно пам'ятати при його установці.
Зміст статті:
Дитячі ігрові комплекси. Що необхідно пам'ятати?
- Вік. Комплекс повинен відповідати віку дитини. Для малюка від трьох до семи років вищі точки гірок і гранична висота гойдалок - не більше 1,1 метра. А для дитини старше семи (і молодше дванадцяти) років висота гірок не повинна перевищувати двох метрів, каруселей - 1,3 метра. Для дітей старше дванадцяти років висота спортивних споруд визначається з урахуванням фізичної підготовки.
- Міцність. Запас міцності ігрового комплексу обчислюється кількома річними циклами. Комплексу забезпечена довговічність, якщо при виробництві використовувалися матеріали (покриття), які стійкі до температурних перепадів, сонячних променів і вологи.
- Всі матеріали комплексу повинні бути безпечні для дитячого здоров'я і стійкі до корозії, щоб уникнути випарів шкідливих сполук.
- Планування і збір дитячого комплексу повинні здійснюватися, виходячи з високої міцності всіх кріпильних деталей, відсутність гострих і виступаючих кутів, наявності страхувальних елементів. Під рухомими деталями комплексу не завадять гумові килимки, в якості альтернативи фізкультурним матів.
- Облаштування майданчика для дитини бажано починати в квітні-травні.
- Головні вимоги - міцність конструкцій і безпеку дітей. Тобто, стійкість споруд, відсутність стирчать болтів і кромок, поглиблені в землю і забетоновані опори.
Багато батьків відвозять дітей на дачу на все літо. Існують комплекси, які розроблені саме для дачних ділянок, а також компактні майданчики, які можна використовувати вдома, а потім відвозити на дачу. Наприклад, невеликі пластикові або надувні.
Види обладнання для дитячих ігрових комплексів
будиночки, гірки, гойдалки , Кільця - все це, без сумніву, подобається малюкам. Ігровий комплекс - джерело радості для дітей. Повноцінна майданчик стане незабутній подарунком для дитини - адже він отримає цілий ігровий комплекс у власне розпорядження. Асортимент такого розважального обладнання вельми широкий. Що вибирають сучасні батьки?
- Просторі будиночки із пластику, створені у вигляді конструктора. Вони дозволяють дітям зводити будівлі на власний смак.
- Будиночки для ігор. Ідеальні для створення особистого дитячого простору. Абсолютно не травмонебезпечні. Ігровий будиночок може виглядати, як замок, хатина, теремок, піратське лігво і ін.
- Вежі.
- Горки. Які вони повинні бути? Невисокі, з пологим спуском, з високими бортами, з закругленими краями. Також варто пам'ятати про безпечну сходах з поручнями, щаблях з неслизьким покриттям, поручнях на вершині. Сходи можуть бути прямі, гвинтові або спрямовані прямо в басейн (на літній сезон).
- Спортивні містечка. Наприклад, шведська стінка, кільця, турніки, баскетбольне кільце і батут.
- Пісочниці.
- Гойдалки - пружинні, балансирні, митників, гойдалки на стійках, тарзанки. Балансири підійдуть для сім'ї з двома малюками. Гойдалки на пружині - це сидіння (у вигляді тварин, машин та ін.) З поручнями, нахиляються в різних напрямках, завдяки вертикальним пружинам. Підвісні гойдалки - найпопулярніші.
- Батути.
- Тунелі.
- Павутина (перлоновие або нейлонові канати), ланцюги.
- Лавки, грибочки.
- Фортеці і містки.
Переваги пластикових ігрових комплексів
Пластик, який використовують для виробництва даної продукції, створюється з урахуванням необхідних технічних норм. Його перевага перед іншими матеріалами:
- Міцність і простота експлуатації.
- Яскравість, колірної асортимент.
- Можливість легкого переміщення комплексу з одного місця на інше.
- Зручна складання та розбирання без будь-яких спеціальних інструментів.
- Несприйнятливість до сонця і опадів.
- Довгий термін служби.
Підготовка території під дитячий ігровий комплекс
Головний, перший критерій, за яким вибирають місце для установки комплексу - це, звичайно, панорамний огляд. Щоб батьки могли бачити своїх дітей, як з ділянки, так і з дому. Також враховуємо:
- Максимальна віддаленість від господарської зони.
- Ідеальне освітлення. І, в той же час, слід не допустити надлишку ультрафіолету в денний час (особливо, влітку).
- Наявність навісу (тенту), укріпленого на кільцях.
- Відсутність протягів. Захистити майданчик від вітру можна за допомогою живоплоту або пластикових конструкцій.
- Площадка повинна бути в сонячному, теплом місці, не на північній стороні, і не в низині.
Далі йде:
- Очищення і розрівнювання ділянки.
- Видалення всіх травмонебезпечних предмето в.
- Відокремлення (наприклад, яскравим пластиковим) парканчиком, щоб іграшки не розповзалися по всій ділянці.
Покриття під дитячий ігровий комплекс
За європейськими стандартами, покриття встановлюють на подушку (пісок або гравій) в 40-50 см. Зрозуміло, що плитка, бетон і цеглу виключені. Які є варіанти покриттів?
- Відсів, крупніше піску і з відсутністю гострих граней, наявних у гравію.
- М'яка натуральна зелень (галявина) для спортивних газонів.
- Мати з гумової крихти.
- Річковий пісок.
- Геотекстиль.
Правила облаштування ігрового комплексу
Головний фактор вибору комплектації для комплексу - це вік дитини. Його характеру і рівню фізичного розвитку та повинна відповідати майданчик. Також треба врахувати:
- Ландшафтні характеристики.
- Обгородження всіх небезпечних об'єктів поблизу майданчика (ставки, теплиці та ін.).
- М'яке покриття.
- Якість матеріалів. Якщо цим матеріалом є дерево, значить, не повинно бути задирок, тріщин і погано відшліфованих ділянок. Покриття лаком - не менше трьох шарів. Краще вибирати сосну або акацію.
- Захисні елементи (навіси, борта у гірок, пом'якшувачі у гойдалок та ін.)
- Відсутність ухилу на майданчику (перепадів в висоті).
Що стосується монтажу ігрового комплексу - його краще довірити професіоналам, які створять майданчик для ігор дитини в короткі терміни і з урахуванням всіх нюансів безпеки. А самим батькам потрібно пам'ятати про правила експлуатації комплексу, щоб захистити дитя від травм і розчарувань.
Що необхідно пам'ятати?Що необхідно пам'ятати?
Що вибирають сучасні батьки?
Які вони повинні бути?
Які є варіанти покриттів?