- 1 Різновиди килимків
- пропонуємо Вам ознайомитися
- 2 Вироби з гуми
- 3 Килимки з полівінілхлориду
- 4 Бавовняні килимки
- 5 Бамбукові килимки
- 6 Коркові вироби
- 7 Силіконові килимки
- 8 Вибір розміру і дизайну
Для облаштування ванної кімнати необхідно підбирати не тільки красиві, але і практичні речі. Килимки для ванної кімнати є елементом інтер'єру, який виконує відразу кілька функцій. Особливістю цього приміщення є його досить обмежений розмір. Тому і вибирати предмети для інтер'єру ванної кімнати досить проблематично. Виходячи з цього, отримується такий варіант килимка, який одночасно є прикрасою, теплоізоляцією і засобом, що запобігає ковзанню. Крім того, ці аксесуари створюють в приміщенні обстановку тепла і затишку. Сучасна промисловість пропонує споживачам вироби, виготовлені з різних матеріалів і виконані в найрізноманітніших формах і розмірах.
1 Різновиди килимків
Практично неможливо знайти санвузол, на підлозі якого відсутня декоративне накладне покриття з тканини, ПВХ або іншого матеріалу.
Килимок в ванну призначений для вирішення таких різнопланових завдань, як:
- збір води, яка розбризкується при купанні;
- створення утеплювального шару між ногами і підлогою;
- недопущення травматизму, що відбувається через ковзання по кахлю;
- доповнення інтер'єру приміщення;
- маскування дефектів покриття підлоги;
- створення комфорту при стоянні на підлозі;
- зниження тиску на спину під час лежання при прийнятті водних процедур;
- прикраса приміщення в якості окремого елемента.
Існує певна класифікація цих пристосувань.
Стильні рожеві килимки для ванної
пропонуємо Вам ознайомитися
Вони діляться на дві досить великі категорії:
- Килимки. Вони укладаються на підлогу, незалежно від матеріалу, який використовується в якості фінішного підлогового покриття (плитка з кераміки, ПВХ, керамограніт або паркетна дошка). Застосовуються в якості комплексного захисту від холоду, ковзання і бризок. Виготовляються з найрізноманітнішого матеріалу, стійкого до води і миючих засобів.
- Килимок для ванни. Ці вироби укладаються безпосередньо в чашу ванни або на дно піддону душової кабіни. Призначаються для купання дітей або людей похилого віку, які мають проблеми з вестибулярним апаратом. Як правило, дно ванни і душової кабіни має гладку поверхню, на якій можна легко послизнутися. Килимок в ванну може бути виготовлений за формою дна або виконаний в декоративній формі, яка зображує який-небудь предмет. Дитячі килимки виготовляються у вигляді риб, китів, сонця, жаби або казкових персонажів. Килимки на присосках забезпечують надійну фіксацію в чаші і запобігання їх зрушування. Виготовляють килимок в ванну з м'якого ПВХ, який стійкий до цвілі, гниття і грибку.
Сучасна промисловість використовує найрізноманітніші матеріали для виготовлення килимків для підлоги і ванни.
Пропонуємо вам ознайомитися з особливостями цих матеріалів, їх достоїнствами і недоліками.
2 Вироби з гуми
Гума є перевіреним роками матеріалом. При правильній обробці вона не має запаху, приємна на дотик, міцна і довговічна. Антибактеріальні присадки забезпечують стійкість матеріалу до цвілі і грибка. Гума не вбирає вологу і може бути використана в якості покриття підлоги, піддону або чаші ванни. Вироби з цього матеріалу мають гладку або рифлену лицьову поверхню. Оптимальним є вибір на користь саме рифлених поверхонь.
Гумові килимки в ванну
Стікає вода проникає між виступами, забезпечуючи сухість і зручність стопах. Крім того, рифлена поверхня забезпечує масаж ніг і покращує циркуляцію крові. Існує різний дизайн оформлення цих виробів. Спеціально для дитини виготовляються килимки різної розмальовки та форми. Якщо вибрати дитячий килимок для ванної, що поєднується з колоритом стін, підлоги і стелі, то він буде виглядати досить органічно.
Догляд за гумовими виробами досить простий. Їх потрібно сполоснути під струменем води і протерти сухою ганчіркою. Стійкі забруднення видаляються за допомогою миючого засобу або спирту.
3 Килимки з полівінілхлориду
Спінений ПВХ є інноваційним покриттям матеріалом, який користується все більшою популярністю у споживачів. Спінений ПВХ є м'яким і екологічно чистим матеріалом. Килимок з ПВХ використовується виключно для накриття підлоги. Бюджетний варіант продається в рулонах, що мають різну ширину. Довжина покриття підбирається за розмірами ванної кімнати. Це дозволяє ергономічно використовувати всю корисну площу доріжки з ПВХ.
Килимки в ванну з ПВХ
Внутрішня поверхня ПВХ-доріжки має відмінне зчеплення з будь-яким облицювальним матеріалом. Їх лицьова поверхня буває однорідною або оформлена в морському стилі. Вироби легко миються і швидко просихають, так як не вбирають воду.
Певним мінусом є швидке стирання малюнка на поверхні доріжки з ПВХ. Але, з огляду на доступну вартість матеріалу, міняти їх можна досить часто, регулярно оновлюючи інтер'єр приміщення.
4 Бавовняні килимки
Вироби з натуральної бавовни користуються популярністю у прихильників природних матеріалів. Незважаючи на досить "відчутну" вартість, вони відомі своїми властивостями не викликати алергію. У такого покриття дуже низька теплопровідність, що забезпечує комфорт при стоянні на ньому після ванни. Нижня частина бавовняного вироби має силіконову або гумову підкладку. Це його ускладнює і перешкоджає ковзанню по кафельній підлозі.
Бавовняний невеликий килимок у ванну
Натуральна тканина має щільну структуру, що робить її зносостійкого і довговічною. При сильних забрудненнях килимок можна прати, в тому числі і в пральній машині. Масляні плями легко відмиваються спиртом, ацетоном або бензином. Намоклий килимок необхідно сушити на вітрі або батареї. В іншому випадку може з'явитися грибок.
5 Бамбукові килимки
Бамбук є екологічно чистим природним матеріалом, що має високі експлуатаційні якості. Доріжки з бамбука легкі, міцні і довговічні. Не варто забувати і про те, що невеликий фрагмент дикої природи добре вписується в інтер'єр і прикрашає ванну кімнату.
Килимок з бамбука для ванної
Циновки з бамбука роблять з цілісних або розщеплених стебел. Вони проходять антибактеріальну обробку, яка перешкоджає утворенню грибка і цвілі. Матеріал добре вбирає вологу, не змінюючи своїх якостей. Просушувати рогожу потрібно тільки у випадках тривалого перебування у воді. При невеликому намоканні вона швидко висихає сама, віддаючи зайву вологу в сухе повітря квартири.
Виробники виробів з бамбука розфарбовують свій товар водостійкими фарбами, просочують безбарвними лаками або залишають бамбук в природному стані. Щоб збільшити антиковзні якості килимка, одну його сторону покривають спеціальним матеріалом.
6 Коркові вироби
Великою популярністю користуються килимки, виготовлені з пористої кори дерев. Вони мають певну товщину, м'які і приємні на дотик. Як правило, їх зовнішня поверхня не піддається будь-якій обробці. Колір натурального дерева досить органічно вписується в будь-який інтер'єр.
Невеликий корковий килимок
Кора абсолютно не вбирає воду і не потребує просушування після намокання. Все, що потрібно - протерти її сухою тканиною і дати трохи провітритися. Для запобігання появи цвілі деревина просочується антисептичними препаратами. З метою запобігання ковзання нижня частина пробкових настилів обробляється спеціальним матеріалом або оснащується присосками.
Деяким мінусом можна вважати габарити пробкових виробів. Їх неможливо скачати і укласти в шафу. Таким коврикам потрібно досить велике місце для зберігання.
7 Силіконові килимки
Вироби з цього матеріалу можуть застосовуватися як для використання на підлозі, так і в якості створення нековзною поверхні в ванні. Як правило, такий килимок в ванну оснащений присосками, які забезпечують його жорстку фіксацію в заданому місці. Верхня сторона вироби має рифлену поверхню, яка повністю виключає ковзання.
Силіконовий килимок для ванної
Силікон не вбирає вологу. Його якості не змінюються від тривалого перебування в гарячій воді. Щоб килимок зберігав свої естетичні якості, його необхідно періодично чистити м'якою щіткою і мити мильним розчином для видалення вапняних відкладень. Споживач може придбати прозорі, матові, кольорові або художні килимки з силікону.
8 Вибір розміру і дизайну
Найбільш частим питанням при виборі килимка є його розмір. Велика циновка закриє всю площу приміщення, повністю приховавши красу кахлю на підлозі. Просушити великий килимок досить проблематично. Мініатюрна циновка обмежить свободу пересування. Оптимальним варіантом є середній розмір.
Визначившись з розміром, можна перейти до вибору кольору. Колір статевого килимка повинен відповідати відтінку однієї з поверхонь ванної кімнати. Потрібно підібрати відтінок циновки, що відрізняється на 2-3 тони від цієї поверхні.
Важливе значення для створення гармонії обстановки має форма килимка.
Виробники пропонують вироби такій конфігурації:
- круглі;
- овальні;
- квадратні;
- прямокутні;
- багатокутні;
- абстрактні.
Вибір форми циновки безпосередньо залежить від варіанту обробки стін і стелі. Овальний або круглий килимок будуть добре виглядати в приміщенні, на поверхнях якого переважають криві лінії і подібні малюнки. При обробці в сучасному стилі, з використанням чітких ліній, правильних фігур і кутів на підлогу краще постелити килимок у формі квадрата або прямокутника.