- Призначення скляної перегородки
- Класифікація перегородок
- технологія виготовлення
- Перегородка з склоблоків
- Перегородка з листового скла
- Скляні перегородки для ванни: фото
Завдяки невтомній роботі дизайнерів інтер'єру сьогодні можна спостерігати приголомшливе різноманітність варіантів оформлення ванної кімнати. Сприяє цьому ще й те, що кардинально змінюється підхід до використання оздоблювальних матеріалів. Наочним прикладом цього є застосування скла - якщо раніше з нього робили тільки полички і декоративні елементи, то сьогодні ванна зі скляною перегородкою стає звичайною справою. Практична і стильна інновація припала до душі багатьом, тому сьогоднішню статтю ми присвятимо створення скляної перегородки у ванній своїми руками.
Призначення скляної перегородки
В інтер'єрі сучасної ванної кімнати нерідко можна зустріти елементи, які раніше вважалися неприпустимими в такому приміщенні. У подібній специфічної кімнаті завжди було прийнято віддавати перевагу міцним і функціональним матеріалами - кахлю, фарфору, нержавіючої сталі. Але скло так само не боїться ні вологи, ні зносу, а при належній технології виготовлення стає міцним як камінь.
Скляна перегородка у ванній - це оригінальне і стильне рішення, яке дозволить не тільки перетворити інтер'єр візуально, а й візьме на себе ряд функціональних навантажень. Навіщо ставити перегородку зі скла, може сказати тільки сам замовник, але ми розглянемо, яку роль ця деталь може зіграти в інтер'єрі ванної кімнати.
Призначення скляної перегородки у ванній:
- Декоративна функція - само собою, скло в якості розділяє елемента виглядає незвично і красиво, тим більше якщо на нього нанесений малюнок, вітраж, або поверхня має рельєф. Якщо ви вирішили облаштувати квартиру, скажімо, в східному стилі, то в кімнаті ви поставите перегородку з бамбука. У постійно вологій ванній така перешкода довго не прослужить, тому в якості альтернативи можна встановити легку скляну перегородку зі стилістичної розписом - ієрогліфи, журавель, сонце або той же бамбук.
- Поділ на функціональні зони - перегородка зі скла, на відміну від цегли або гіпсокартону, які не перевантажує простір, залишаючи його легким і повітряним. У той же час вона є реальною перепоною, що розділяє зони, наприклад, душову від вбиральні, якщо це суміжний санвузол. Якщо у ванній розташована пральна машина, сушка та прасувальна дошка, цю «білизняний» зону можна делікатно відгородити від решти приміщення, раціонально використовуючи простір.
- Маскувальна функція - перегородки для ванної зі скла послужать дієвої маскуванням, якщо, наприклад, зі стіни непривабливо стирчать труби стояка і їх ніяк не можна заховати. Тоді на перегородку можна повісити гарний світильник або прикріпити на неї кілька скляних полиць, перетворивши звичайну ширму в функціональну стінку. У суміщеному санвузлі і зовсім не обійтися без такої перегородки, особливо якщо в квартирі живе кілька людей. Щоб не доставляти один одному дискомфорт і підвищити естетичний вигляд ванної, поставте непрозорий бар'єр між унітазом і душовою.
Класифікація перегородок
Ідея установки скляних перегородок у ванній кімнаті з'явилася вже давно, тому у дизайнерів була маса часу, щоб придумати різні види конструкцій.
Сьогодні існує кілька видів перегородок зі скла для ванної:
- Залежно від використовуваного матеріалу - здавалося б, скло воно і в ванній скло, аж ні. Бувають тонколистові перегородки з монолітних елементів і стеклоблочних - зроблені з товстих двустінних скляних «цегли». Тонколисті перегородки бувають рамними і безрамними. Останні зовсім прозорі і для візуального розмежування простору не підходять. Їх частіше використовують як дверцята для ванною або душовою.
- Світлопропускна здатність- світлопроникність скляних перегородок залежить від їх декору. Вони бувають повністю прозорі, напівпрозорі матові і абсолютно непрозорі. Тут слід зазначити, що для невеликих приміщень підійдуть прозорі або напівпрозорі перегородки, оскільки темні будуть «тиснути» і візуально ще більше зменшувати простір.
- Мобільність - в плані мобільності можна виділити стаціонарні бар'єри і перегородки-трансформери. Останні можна швидко зібрати або демонтувати, щоб перенести в інше місце або зовсім прибрати. Однією з найпоширеніших мобільних перегородок є скляне полотно на роликах, яке можна рухати по типу шафи-купе, перекриваючи праву або ліву частину кімнати.
- Залежно від способу відкривання - існують перегородки без дверей зі стаціонарним прорізом і, відповідно, з дверима (орними, от'ездние). Які відкриваються перегородки в більшості випадків використовуються в душових кабінах і просторих суміщених санвузлах.
- Призначення - зонування кімнати, маскування або облаштування душової кабіни.
Єдиний, з дозволу, недолік таких перегородок в тому, що їх рекомендується використовувати тільки в досить просторих ванних кімнатах, тому як якщо спробувати встановити навіть легкий прозорий бар'єр в туалеті звичайної хрущовки, це буде як мінімум дискомфортно.
технологія виготовлення
Як уже згадувалося вище, скляні перегородки бувають монолітними з цільного тонколистого скла і зі скляних «цегли». Тонколиста перегородка, не дивлячись на крихкість, зроблено з міцного розжареного скла, розбити яке треба ще постаратися. Скляні блоки і зовсім практично неразрушими (у всякому разі, в домашніх умовах зламати такий бар'єр не вийде).
Перегородка з склоблоків
Стеклоблок є елементом, створений з двох скляних пластин, спресованих під великим тиском, між якими залишено герметично закрита порожнина. Завдяки такій конструкції, що нагадує термос, склоблоки є одним з найбільш ефективних енергозберігаючих матеріалів в світі. У Радянському союзі в під'їздах житлових будинків часто робили вікна з склоблоків, тому всередині завжди було тепло навіть у найхолодніші зими і прохолодно - влітку. Сьогодні з склоблоків роблять стіни, оригінальні підлогові покриття, стільниці, барні стійки і т.д. Ми ж розповімо, як з цього матеріалу зробити перегородку для ванної своїми руками.
Перед тим як приступати до роботи і відправлятися в будівельний магазин, зробіть креслення майбутньої перегородки, прикиньте, скільки буде потрібно склоблоків, виберіть колір (або кілька кольорів).
Інструменти і матеріали, необхідні для роботи:
- склоблоки;
- розчин, що клеїть;
- затирка для швів (підбирати в тон до склоблоки);
- армована стрічка (дріт);
- ПВХ-стрічка;
- шпатель з нержавіючої сталі;
- гумовий шпатель;
- хрестики для склоблоків потрібного розміру (від 1 до 16 см або більше);
- нож-косяк;
- Губка для миття посуду;
- дюбелі;
- схил і будівельний рівень.
Правильно встановлені скляні блоки для перегородок у ванній прослужать не менше 10 років, тому точно дотримуйтесь інструкції.
Зробити таку стіну з «прозорого цегли» зовсім неважко:
- Накресліть розмітку на підлоги і стіни, до якої буде примикати перегородка. Зовсім необов'язково, щоб вона доходила до самої стелі. Ви можете зробити її висотою в 1,5 м, а наверх поставити горщики з спадаючими кучерявими квітами. Або зробити трохи нижче і вирощувати на перегородці орхідеї (якщо у ванній є велике вікно і досить природного світла) - вони якраз люблять постійну вологість і тепло. Розмітка повинна складатися з 2-х паралельних ліній, відстань між якими дорівнює ширині стеклоблока.
- Перевірте рівність горизонтальних ліній на підлозі за допомогою будівельного рівня, на стіні - за допомогою схилу. Якщо прилади показали, що стіна або підлогу нерівні, їх доведеться вирівнювати, інакше склоблоки встануть криво, і перегородка не прослужать довго.
- Будь-який будинок з часом дає усадку, і щоб ваша перегородка не постраждала (адже їй належить простояти не менш 10 років), необхідно забезпечити захист. Для цього між лініями розмітки приклейте ПВХ-стрічку, звільнивши від захисного шару і розрівнявши по поверхні.
- Укладати склоблоки треба з кута, де підлогу стикується зі стіною. Нанесіть склеювальний склад на стінку і дно блоку шаром 2,5-3 см і злегка притисніть «цеглинка». Скорегуйте положення щодо розмітки, постукавши по ньому ручкою шпателя. Захисну плівку зі склоблоків не знімати до кінця монтажу!
- Після установки кожного блоку перевіряйте його рівність за допомогою рівня.
- Покладіть весь нижній ряд так само, промащуючи низ і бічну частину кожного блоку і не забуваючи встановлювати між ними распорочние хрестики, щоб потім вийшли рівні і красиві шви.
- Через кожні два сегмента (вертикальних і горизонтальних) «вплітає» арматурний дріт або стрічку.
- Уклавши 3-4 ряди, перервіться на добу, щоб розчин як слід схопився. Враховуйте, що склоблоки важать досить багато, тому розчин на нижніх рядах може «з'їхати», якщо зверху буде занадто велика маса.
- Коли частина стіни буде готова, видаліть зайвий розчин між блоками за допомогою ножа-косяка або куточка шпателя. Робити це потрібно відразу, поки розчин не застиг. Одночасно з чищенням виколупувати хрестики, злегка піддягаючи їх ножем.
- Після доби можна приступати до укладання наступного сегмента стіни, і так до самого кінця.
- Коли стіна буде готова, можна приступати до затірки швів. Якщо боїтеся помилитися з кольором, вибирайте білу затірку - вона завжди дає ефектний контраст. Розведіть Затирочний розчин до консистенції густої сметани і наносите його в порожнечі між склоблоками несильними надавлюють рухами. Для цієї роботи вам знадобиться гумовий шпатель.
- З незвички у вас навряд чи вийдуть ідеально рівні шви, але це нестрашно. Після висихання змащені ділянки можна легко «отрихтовать» наждачним папером №2 або №1.
- Надлишки затірки змийте вологою губкою для миття посуду.
- Тільки тепер можна зняти захисну плівку з склоблоків і насолоджуватися виконаною роботою.
Щоб краще розуміти процес виготовлення скляних перегородок з блоків, пропонуємо подивитися відео на цю тему:
Перегородка з листового скла
З укладанням «цегли» все більш чи менш зрозуміло, але як зробити скляну перегородку з цілісного листа? Цей процес відбувається дещо складніше, але і ефект створюється зовсім інший. Щоб самостійно змайструвати таку ширму, необхідно провести масу розрахунків - вага скла, розмітка, профілі, кріплення і т.д. Як правило, новачку, що не обізнаному в інженерних роботах, таке завдання здається непосильним, тому багато хто воліє купувати готові системи. По суті, це набагато полегшує роботу, і ви економите на установці - впоратися з готовою системою зможе будь-хто.
Як зробити скляну перегородку у ванній з цілісного листа:
- Зробіть розмітку на стінах, стелі та підлозі. В даному випадку перегородка буде досягати стелі.
- Перевірте рівність розмітки за допомогою схилу, щоб лінії на стелі і на підлозі знаходилися в одній площині, інакше перегородка просто не встане в кріплення.
- Зробіть режим, прикрутивши шини по лініях розмітки дюбелями.
- Під шини укладіть гумові прокладки, щоб знизити тиск на поверхні, створити шумоізоляційний бар'єр і запобігти руйнуванню перегородки від усадки будинку.
- Дюбелями зафіксуйте на шинах косинці, встановивши по 2 шт. через кожен метр. Це потрібно для того, щоб перегородка була максимально стійкою і не завалилась.
- Прикрутіть до кутника притиски, які не закручуючи до кінця.
- Закріпіть скло в коннекторах за допомогою шестигранного ключа. Спершу встановіть полотно в нижні коннектори, потім - в верхні і в останню чергу - в бічні. Цю роботу краще робити вдвох, а ще краще - втрьох (двоє тримають скло з кожного боку, а третій направляє).
- Скорегуйте висоту перегородки регульованими опорами або підкладками і до кінця закрутіть притиски.
- Для перегородок з декількох секцій скла слід встановлювати в 1-3 см один від одного, після чого залити щілини герметиком.
- Встановіть декоративні накладки, защелкнув з одного боку на косинці, з іншого - на притиски. При необхідності пріладьте торцеву кришку на профіль.
Детальний відео з монтажу перегородок з листового скла допоможе вам краще зрозуміти порядок дій:
Скляні перегородки для ванни: фото
За традицією в кінці статті пропонуємо вам подивитися, як скляні перегородки можуть перетворити інтер'єр самих звичайних ванних кімнат.
Наочний приклад, коли скляна перегородка служить маскуванням для пральної машини: