- Декоративно-квітучі кімнатні рослини (фото і назви) Домашні рослини бувають найрізноманітнішими....
- гібіскус
- сенполія
- Домашні гіацинти
- вимоглива азалія
- герань
- бегонія Бауера
- Декоративно-листяні кімнатні рослини (фото і назви)
- диффенбахія
- Венерин волосся
- фікус Бенджаміна
- Тещин язик
- Сукулентні кімнатні рослини (фото і назви)
- Догляд за толстянка
- очиток
- ехеверія Лау
Декоративно-квітучі кімнатні рослини (фото і назви)
Домашні рослини бувають найрізноманітнішими. Однак особливою любов'ю користуються квіти.
кімнатний жасмин
Серед квітучих представників світу флори на окрему увагу заслуговує кімнатний жасмин. Це декоративно-квітучі рослини, при вирощуванні яких слід дотримуватися кількох правил. Вони вимогливі до догляду, особливо в плані грунту. Жасмин слід садити в грунт, представлену поєднанням:
- піску;
- хвойної землі;
- раскисленного торфу;
- листового дерну.
Цьому кімнатній рослині потрібна щільна і нейтральна грунтосуміш з високим вмістом поживних елементів і гумусу. Доросла рослина необхідно пересаджувати через кожну весну.
Також жасмин любить підживлення. Він відмінно реагує на добавки, внесені в період цвітіння. Дуже добре, якщо є можливість балувати ці квіти раз в 8-10 днів.
гібіскус
Інші відомі кімнатні рослини - це гібіскуси, які часто називають китайською трояндою. Це красиві і яскраві квіти. Їм необхідне сонячне світло. Саме тому кашпо рекомендується встановити на відмінно освітленій ділянці будинку. Також варто враховувати, що гібіскус активно і швидко росте. Оскільки такі декоративно-квітучі різновиди погано переносять тісноту, про їхнє розміщення варто подумати заздалегідь.
Крім того, особина любить полив. Саме тому зрошувати зелень потрібно часто і рясно. Грунт повинен бути повністю зволожений. Китайської троянді подобається підгодівля. Однак не варто зловживати внесенням поживних добавок. У період зростання гибискуса рекомендується використовувати калійно-фосфорні сполуки.
На замітку! Китайська троянда погано реагує на використання азотовмісних поживних сумішей.
сенполія
Ще один яскравий представник категорії декоративно-квітучих кімнатних рослин - це сенполія, яка більш відома як фіалка. Ця квітка протягом довгих років залишається дуже популярним. Фіалка зростає дуже швидко і набиває колір протягом цілого року. Ще одна привабливість цього виду - широка кольорова гама. Сенполія буває:
- білої;
- рожевої;
- блакитний;
- фіолетовою;
- синьою.
Листя у них збираються в розетку. Вирощування цієї квітки під силу навіть початківцям квітникарям. Головне - пам'ятати про необхідний рівень освітлення і вибрати правильне місце розташування. Сонячне світло фіалки дуже люблять. При цьому від попадання прямих ультрафіолетових променів їх потрібно берегти. Ці кімнатні рослини бездоганно себе почувають при температурі повітря в межах від 20 до 24 градусів. При цьому повинна дотримуватися мінімальна різниця між нічний і денний температурою без різких коливань. Також квітка слід берегти від протягів.
Сенполії потрібен помірний полив. Для зрошення рекомендується брати тільки снігову, дощову або відстояну воду. Не варто допускати попадання вологи в центр розетки з листя.
Домашні гіацинти
Список декоративно-квітучих кімнатних рослин не буде повним без гіацинтів, які можна успішно вирощувати не тільки на присадибній ділянці. Знаючи деякі тонкощі догляду, можна виростити чудові яскраві і ніжні квіти в кашпо на підвіконні. Цей вид зелені вимагає створення умов, по максимуму наближених до природних. Взимку гіацинт рекомендується тримати в грунті на лоджії. Рослина вимагає помірний полив. У літній період воно гостро потребує спокою і теплі, щоб перехід між сезонами виявився плавним і безболісним.
вимоглива азалія
Дуже вимоглива рослина - це азалія. Однак при дотриманні всіх нюансів догляду за нею квітка порадує розкішним, пишним і яскравим цвітінням. Попадання прямого ультрафіолету в даній ситуації буває згубним. Азалія вимагає постійної підтримки субстрату у вологому стані. При цьому вогкість тут неприпустима. Для зрошення потрібно брати м'яку воду. Відмінно реагує азалія на рідину, отриману від талого снігу або від дощу.
Зверніть увагу! Ключове правило догляду за цією «красунею» - щоденне обприскування в період цвітіння. Причому, робити це потрібно дрібно. В іншому випадку листя покриються плямами.
герань
Не можна обійти увагою герань, яка ще називається пеларгонії. Вона є практично в кожній квартирі. Найчастіше з пеларгонії в одному горщику можна отримати оригінальний букет, якщо одночасно висадити кілька видів.
Щоб виростити красиву і здорову герань, потрібно забезпечити їй:
- температурний режим в межах 20 градусів тепла;
- неприпустимість обприскування листя;
- оптимальну вологість грунту.
бегонія Бауера
Бегонія Бауера - особливий гість на підвіконні. Це пишний, але мініатюрний кущик, що відрізняється наявністю листя зі світло-зеленими, червоними і смарагдовими розводами. Бегонія Бауера часто іменується тигровим видом. Такі кімнатні рослини не можуть похвалитися рясним цвітінням, яке найчастіше відбувається в зимовий період.
Принадність квітки полягає в тому, що він гарний і невибагливий. Бегонія потребує високої вологості і теплі в межах +20 градусів. Встановити кашпо з цієї зеленої красунею, як і з бальзаміном, найкраще там, де вуличне світло буде розсіюватися. Тигрова бегонія любить півтінь, а пряме сонячне світло для неї згубний. Доросла рослина можна поставити на терасі або на балконі, в куточку, надійно закритому від вітру і ультрафіолету. Квітка чудово сусідить з лобелією, бальзамін і Немезія.
Декоративно-листяні кімнатні рослини (фото і назви)
Декоративно-листяні кімнатні рослини можуть бути не менш привабливими, ніж їх квітучі побратими. Існує величезна кількість видів таких представників світу флори.
диффенбахія
Одним з найяскравіших і відомих є диффенбахія. Вирішивши вирощувати її будинку, варто подумати двічі. Вона може бути небезпечною. Диффенбахія містить в своєму листі отруйний сік. Рослина може спровокувати виникнення:
- почервоніння на тілі;
- алергічних висипань;
- сльозоточивості.
Саме тому оптимально встановити його в холі або передпокої.
Зверніть увагу! У дитячій кімнаті або вітальні диффенбахію ставити не можна!
Венерин волосся
Серед декоративно-листяних обійти увагою не можна венерин волосся. Це напрочуд гарна різновид папороті, яка навіть без цвітіння виглядає ефектно і пишно. Венерин волосся часто називають адіантум. Рослина привносить в інтер'єр нотки весняної свіжості, затишку, легкості.
Однак його вирощування передбачає створення правильного режиму освітлення. Адиантум вимагає півтінь. В іншому випадку його ніжні листи втратять насичений тон і можуть впасти. Найкраще поставити венерин волосся в східній або північній частині квартири. Ще цей декоративно-листяний вид потребує чистому кисні і високої вологості. Інакше листя рослини втратять свою витончену форму і почнуть відмирати.
На замітку! Венерин волосся негативно реагує на нікотиновий дим, протяги і спеку.
фікус Бенджаміна
Кімнатні рослини бувають найрізноманітнішими. Одним з найпопулярніших серед них протягом останніх декількох десятиліть виступає фікус Бенджаміна. Він став своєрідною візитною карткою приватних будинків, дач, міських квартир і навіть офісів.
Чому фікус Бенджаміна настільки затребуваний? Його широка поширеність пояснюється простотою в догляді. Головне - уникати попадання на його листя агресивного ультрафіолету.
Тещин язик
Серед декоративно-листяних тещин язик зайняття особливе місце. Сансев'єра, як правильно називається рослина, дуже невибаглива. До речі, квітка має і масу інших назв:
- зміїна шкіра;
- кукушкин хвіст;
- мова диявола;
- щучий хвіст;
- лілія леопардова.
Тещин язик стійкий до протягів, не боїться сонця і тіні. Сухе повітря і відсутність поливу теж для нього не є причиною для в'янення і загибелі. Єдине, чого побоюється цей декоративно-листяний вигляд, - надлишку вологи в почвосмеси.
Сукулентні кімнатні рослини (фото і назви)
Сукулентні кімнатні рослини - це особливий світ, повний нетривіальних форм, несподіваних відтінків і контрастів.
Догляд за толстянка
Толстянка - найпопулярніша квітка з цієї категорії. Найчастіше його називають «грошовим деревом» і асоціюють з культурою фен-шуй. Щоб толстянка допомогла у відновленні фінансового благополуччя, вважається, що її потрібно перев'язати ниткою. Однак при вирощуванні грошового дерева все в рази прозаїчніше. Його не потрібно піддавати дії прямих сонячних променів. Приміщення, де стоять такі кімнатні рослини, слід періодично провітрювати. В іншому випадку форма листя товстянки зміниться. Вони почервоніють, зів'януть і опаде.
очиток
Ще один популярний представник сукулентів - седум, який також відомий як очиток. Це побратим грошового дерева. Однак саме цей варіант має близько 6 сотень різновидів, велика частина яких виростає тільки в природних умовах.
ехеверія Лау
Ехеверія Лау є ще одним типом сукулентів. Такі кімнатні рослини мають мініатюрні м'ясисті листя. Їх форма є округлої з невеликим загостренням з одного краю. Листя ехеверіі покриті тоненькою оболонкою. Її не можна порушувати. Це блакитно-сіра плівка воскового типу виступає акумулятором корисних речовин і вологи.
Навіть легкий дотик до листя призведе до порушення цілісності цієї плівки. Це вимоглива рослина може почати хворіти після такого втручання в його життя. Щоб уберегти квітку від загибелі, його рекомендується накрити куполом зі скла. Можна скористатися простим прозорим поліетиленовим пакетом. У такій імпровізованій теплиці ехеверія міститься до повного одужання.