- Зона арктичних пустель
- зона тундри
- лісотундра
- зона тайги
- Зона напівпустель і пустель
- Потрібна допомога в навчанні?
У Росії розташовані всі природні зони, крім тропіческой.Ето - зона арктичних пустнь, тундра, лісотундра, тайга, змішані і широколисті ліси, лісостеп, степ, напівпустелі і пустелі.
Зона арктичних пустель
Для цієї зони характерно багато снігу і льоду в усі пори року. Середні температури липня тут 4-2 градуса.Осадкі випадають в твердому вигляді, це сприяє виникненню ледніков.Почвообразовательний процес знаходиться на началной стадії развітія.В арктичних пустелях майже немає боліт, озер.На поверхні грунту в суху погоду з вітром утворюються сольові плями.
Рослинний покрив тут роздратований і плямистого. Річне зростання мохів та лишайників приблизно 1-2мм.Із вищих рослин характерні в цій місцевості полярний мак, зірочник, ломикамінь та інші. Тваринний світ невеликий, зустрічаються писар, лемінг, північний олень, білий олень. З птахів: полярна сова і куріпка.
зона тундри
Тундра - холодна зона з сильними вітрами тому розташована уздовж морів Північного Льодовитого океану. У будь-який місяць можливі заморозки і випадання снега.В тундрі панує надмірно вологий клімат через вплив Атлантікі.Характерен холодний, вологий арктичний і субарктичний клімат.
Низька температура ускладнює почвообразованіе.Почви содержут мало гумусу і мають грубий механічний склад.
Тундра - безлісна зона.Тут ростуть мохи, лишайники; низькорослі рослини - трави, чагарники. Чагарники - карликова береза та верби, які трохи підносяться над снігом.
Тундра ділиться на три підзони - арктична тундра, типова лишайниково-Мохова тундра, південна чагарникова тундра.
лісотундра
На відміну від Тунде тут тепліше лето.Зіма холодна і досить снежная.Важной рисою цієї Зоня є наявність острівних виряджених лісів. Вони складаються з сибірської ялини, модрини та сибірської берези.
Луга влітку і восени служать хорошим пасовищем для оленів. У лісотундрі поширені песци.На зиму з птахів тут залишаються тільки куріпки і білі сови.Около 9 місяців тундра і лісотундра покрита снігом. Для оленів сприятливі території, де мало снігу.
зона тайги
Тайга розташована в двох кліматичних поясах - субарктическом і умеренном.Средняя температура в січні на заході приблизно -10 ...- 16.Температура липня не нижче 10 градусів на півночі і не вище 20 на півдні. У зоні тайги багато боліт, річок, озер.Тайга багата підземними водами.
Тут розвинені різні типи грунтів: підзолисті, тайгові мерзлотние, болотно-підзолисті.
Часто зустрічаються модрини, рідкісні тут лісу з сосни, піхти.Распространени дрібнолисті ліси.
Панують сибірські тайгові види тварин - соболь, кам'яних глухар, рябчик, і інші.В європейської тайзі поширені такі, як лось, білка, глухар, заєць-беляк.Таежние види в європейській тайзі - бурий ведмідь, рись, белка.Обітает безліч комах.
Зона напівпустель і пустель
Займають невелику терріторію.Лето спекотне, температура липня - від 22 до 25 градусов.Зіма холодна, малосніжна, температура січня від -12 до -16.Большую площу займають засолені почви.В деяких місцях грунти містять більше гумусу і мають зернисту структуру.
У напівпустелях багато гризунів: тушканчики, ховрахи, піщанки. Хижаки: вовк, лисиця, хорек.Птіци: жайворонки, кречетка.Пресмикающіеся: змії щитомордник і стріла, ящірки-круглоголовки.
Більшу частину пустель використовують для того, щоб пасти худобу.
Потрібна допомога в навчанні?
Попередня тема: Природно-ресурсний потенціал Росії: характеристика і оцінка ресурсів
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Лісові зони Росії: широко- і дрібнолисті ліси, тайга і лісотундра