Відомості, опис
Туф вулканічний (має походження від італійського tufo * a.volcaniktuff explosion tuff) - осадова гірська порода, з вулканічного попелу, вулканічних бомб і інших уламків, викинутих під час виверження вулкана і ущільнити.
Розглянемо докладніше питання: Природний камінь туф.
Має дуже велику щільність і твердість.
Характерна особливість туфів вулканічних - незграбність уламків і їх неотсортірованность, поділяються за складом, характером і розмірами уламків.
Туфи вулканічні досить різноманітні за забарвленням: жовті, помаранчеві, фіолетові, рожеві, червоні, коричневі, сірі та чорні.
Від інших порід оздоблювального каменю вулканічний туф відрізняється широким діапазоном яскравих і насичених відтінків. Існує більше 40 відтінків від чорного до білого.
Застосовується як будівельний матеріал, служить прекрасним стінових каменем, завдяки невеликій вазі і морозостійкості.
Володіючи високими декоративними якостями, невеликий об'ємною масою і досить високою міцністю, туфи вулканічні, застосовуються в якості облицювального і стінового матеріалу, заповнювача в м'яких бетонах і для отримання архітектурних деталей складного профілю.
різновиди туфів
Якщо говорити в цілому про різновиди туфу, то виділяють дві великі групи (не плутати їх з вулканічним туфом): кремнистий (або гейзерит) і вапняний туф (травертин). Перший утворюється після випадання з гарячих джерел (гейзерів) в ході пароутворення і охолодження з'єднань кремнію на поверхні землі.
Вапняний туф відкладається у природних бар'єрів, біля прісноводних джерел. Утворюється шляхом насичення води вуглекислої вапном. Саме тому в цих місцях можна зустріти наявність «каскадів». Зазвичай має коричневий або оранжево-жовтий колір.
Окремо варто сказати про вулканічний туф, який утворюється при виверженні вулканів. Містить в своєму складі вулканічне скло, мінерали (піроксени, польові шпати), уламки ефузивних порід і деякі вторинні освіти.
Кожен з цих видів в однаковій мірі підходить як для будівництва, так і для оздоблювальних робіт. Відрізняються вони один від одного родовищем, а також фізико-хімічним складом, який визначається на кожному конкретному джерелі. Тобто в кожному місці (в Вірменії, Італії, США) туф має свої характеристики.
Матеріали до теми:
застосування туфу
Використовується туф для обробки внутрішніх і зовнішніх стін. Їм облицьовують фасади будівель і прикрашають внутрішній інтер'єр. Це стало можливим завдяки його пористій структурі і різноманіттю забарвлень. Наприклад, найбільш популярним вважається білий, помаранчевий, червоний, чорний, жовтий, коричневий, фіолетовий, рожевий туф. У внутрішньому інтер'єрі його застосовують для обробки камінів, винних льохів, стін кімнат відпочинку.
Також туф, завдяки гідравлічним властивостями, використовується в якості добавки для різних сумішей (цементу, розчину для штукатурки, в тому числі цементної, повітряного вапна). Ще з нього роблять стійкі фарби. Окремо варто сказати і про виробництво будівельних каменів, блоків. Все про ландшафтному дизайні.
Архітектурні споруди, церкви і будинки з туфу виходять незвичайно теплими і міцними. Він досить легко обробляється (розрізається і шліфується), що спрощує процес монтажних робіт.
З найбільш відомих будівель можна виділити: Церква Святої Богородиці в місті Гюмрі, монастирський комплекс Нораванк поблизу ущелини річки Арпа, Ечміадзінський монастир у Вірменії, церква Лалібеле на півночі Ефіопії. Для їх будівництва використовувався вулканічний туф.
Деякі види даного матеріалу (краще вапняний туф) використовують для створення об'єктів в ландшафтному дизайні (в тому числі водойм і альпійських гірок ) .
Крім естетичної привабливості туф дає можливість вирощування різноманітних рослин на своїй поверхні.
висновок: Сподіваємося, що матеріал статті допоміг Вам розібратися в питанні: Природний камінь туф.
Читайте цікаві статті по темі:
- Сланець природний камінь, опис, фото, застосування в дизайні саду
- Вапняк в ландшафті саду, властивості, характеристика, різновид, фото
- Основні види каменю
- Кварцит, златоліт в ландшафті саду, характеристика, види, фото
- Пісковик природний камінь в ландшафті саду, характеристика, види, фото
- Мощення натуральним каменем, використання в дизайні саду, вибір матеріалу, технологія мощення
Зверніть на це: