- клинові ліси
- рамні лісу
- штирові лісу
- хомутові лісу
- Самостійне виготовлення приставних риштувань
- Що необхідно врахувати при виборі будівельних лісів?
Більшість людей знають, що риштування виготовляються з дерева. Однак, дерево - це не єдиний матеріал в їх виробництві. Все частіше, сьогодні можна зустріти лісу, які зроблені з металевих конструкцій. Металеві відрізняються більшою міцністю.
З іншого боку, при самостійному виготовленні будівельних лісів, краще віддати перевагу дерев'яним. Цей матеріал набагато легше обробляється і кріпиться один з одним. Хоча дерев'яні лісу простіше, вони мають різні класифікації, кожна з яких відрізняється за своїм методом монтажу. Існує 4 основних варіантів збірки таких лісів.
Розглянемо кожен з них детальніше.
Проведемо аналіз деяких понять.
Черевик - пристосування, що використовується в якості підставки під кожну ногу лісів для збільшення відстані між лісами. Іноді, під черевик кріплять дерев'яні прокладки.
На такі дерев'яні конструкції стелиться настил, який виготовляється, з підготовлених дерев'яних щитів. Є також металеві та алюмінієві настили. Всі вони призначені для підстави, по якому ходять працівники. Настили виготовлені з дерева, обробляються певними хімічними складами, для захисту від згоряння та інших причин
Деякі будівельники нехтують технікою безпеки і не користуються сходами, яка є важливим елементом в даній конструкції. Також, важливо мати синтетичну сітку, яка захищає працівників від падінь. Завдяки їй, будівельникам не потрібно лізти вниз, щоб підібрати впали інструменти. Така сітка є хорошим захистом від пилу і променів сонця і дуже полегшує багато робочі процеси. Вибирати необхідно виходячи з власного смаку і вартості.
Тепер поговоримо про вибір самого каркаса для лісів. Як зазначалося вище, існує чотири основних види таких конструкцій.
клинові ліси
Такі ліси мають спеціальні, клинові з'єднання. Вони досить просто розбираються і збираються. Здатні витримувати великий вантаж. З цієї причини, їх застосування найбільш актуально на тих будівельних об'єктах, де на них необхідно розміщувати будівельні матеріали і різні інструменти, які мають важку вагу.
рамні лісу
В їх основу входить жорстка рама, і чотири стійки, які закріплюються між собою сполучними елементами. Така конструкція має легку вагу і недорого коштують. В основному, їх застосовують в окремих роботах.
штирові лісу
Також досить легко збираються. Мають просту конструкцію. Кожен елемент монтується за допомогою спеціальних штирів. Як і рамні лісу, вони легко збираються і розбираються і використовуються для таких робіт, як: шпаклівка і штукатурка стін і їх фарбування.
хомутові лісу
На відміну від попередніх лісів, ці можна назвати серйозним обладнанням в будівельних цілях. Їх збирають за допомогою з'єднаних хомутів. В основному вони експлуатуються на великих будівельних майданчиках. Якщо планується будівництво приватного характеру, то ліси можна виготовити самостійно. Найкращим варіантом, в такому випадку, будуть дерев'яні лісу, зроблені з нескладної конструкції. Вони підійдуть для більшості виконуваних робіт в обробці, де не буде особливих навантажень на їх конструкцію. .
Самостійне виготовлення приставних риштувань
Приступаючи до складання лісів, варто звернути увагу на те, що що зазначені розміри в цій статті дано приблизно. Всі розміри, кожен працівник повинен вибрати самостійно. Отже, щоб приступити до виготовлення будівельних лісів, спочатку потрібно сформулювати конверт. Ця частина лісів є підставою всієї конструкції і складається з опорних паль, з'єднаних єднальними елементами.
Щоб зібрати конверт, знадобляться дві дошки по одному метру завдовжки, ширина кожної з 30см і зробити з них конструкцію у вигляді букви Г. Після цього, збоку вийшла заготовки, прибиваємо навскіс невеликі бруски, ширина кожного по 2 см. Це додасть всієї конструкції додаткову жорсткість . Ширина полиці повинна вийде близько одного метра. Для обробної роботи, такий розмір цілком підійде.
Наступний етап - це монтаж опорних стійок в кожен з кутів готових конвертів. Кожну стійку, перед її установкою, необхідно загострити знизу. Після того, як конструкція готова, її можна піднімати вгору. Загострені кінці стійок необхідно занурити в землю і для більшої стійкості, закріпити дошками.
Кожен кронштейн необхідно зміцнити на стіні за допомогою простих цвяхів. Тепер приступаємо до укладання настилу на кронштейни. Бажано, щоб він був з дошки 40х100 мм необхідної довжини. На цьому все! Можна підставляти сходи, затягує потрібні матеріали і починаємо працювати.
Скільки буде коштувати будівельні ліси якщо зробити їх самостійно? Все буде залежати від того який обраний матеріал а також розміри лісів.
Наприклад, якщо ліси будуть мати розміри 3метра довжина, 2 висота і 40см ширина, то для їх виготовлення знадобиться:
- 36 погонних метрів бруса, щоб виготовити стійки 150х25 мм;
- 6 погонних метрів обрізної дошки 200х40 мм для настилу.
Виходячи з даних розмірів, можна дізнатися вартість на матеріали і буде відома загальна сума. Звичайно ж, її вартість також буде залежати від того, в якому регіоні будуть купуватися матеріали, однак різниця в цілому буде невелика.
Що необхідно врахувати при виборі будівельних лісів?
Отже, що ж вигідніше, купити будівельні ліси або зробити їх самостійно? Це питання необхідно розглянути об'єктивно.
1. Фінансова складова. Вартість готової секції лісів більше, ніж необхідних матеріалів. А якщо є можливість використовувати старі будівельні матеріали у вигляді дощок і брусків, то самостійне виготовлення буде ще дешевше. Рекомендуємо купувати будівельні ліси за цінами від пріозводітеля на http://rsk-spb.com/ .
2. Трудовитрати. Важать готові лісу, які зроблені зі сталі, набагато менше, ніж саморобні з дерева. Їх монтаж досить легкий і простий, займає всього кілька годин робочого часу. Розбирати їх також набагато легше, ніж дерев'яні. Зроблені самостійно, в рази важче, а їх збирання та розбирання, може зайняти цілий день. Слід також врахувати, що будівельні ліси не обов'язково купувати, їх можна взяти в оренду. Як видно, щоб прийняти правильне рішення, необхідно врахувати перераховані вище моменти.
Скільки буде коштувати будівельні ліси якщо зробити їх самостійно?Що необхідно врахувати при виборі будівельних лісів?
Отже, що ж вигідніше, купити будівельні ліси або зробити їх самостійно?