Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Димохід з цегли своїми руками - як зробити і утеплити

  1. Плюси і мінуси цегляного димоходу
  2. Оптимальна конфігурація і розрахунок пічної труби з цегли
  3. пристрій димоходу
  4. Висота і інші конструктивні параметри
  5. Яка цегла підійде для будівництва
  6. Відео: як вибрати цегла для печі або каміна
  7. Цегляний димохід своїми руками: всі етапи будівництва
  8. Які матеріали та інструменти знадобляться
  9. Особливості будівництва надсадний труби
  10. Відео: кладка труби і розпалювання печі
  11. Відео: захист цегляного димоходу від дощу

Тенденція до збільшення частки заміського будівництва сприяє зростанню популярності камінів, печей, котлів і інших теплогенераторів - вони все так само необхідні для обігріву житлових і господарських приміщень, як і багато років тому. При бажанні в торговій мережі можна знайти будь-яке готове рішення, будь то булерьян, піролізний котел або агрегат тривалого горіння. Так само легко можна підібрати і димар - від простої сталевий, керамічної або азбестоцементної труби до теплоизолированной сендвіч-конструкції. Саме тому з'являється багато питань про те, чому при такій великій кількості простих і більш технологічних варіантів не здає своїх позицій пічна труба з цегли. Сьогодні ми розглянемо причини популярності традиційного цегляного димоходу і розповімо про те, як його побудувати своїми руками.

Плюси і мінуси цегляного димоходу

Оповідання про достоїнства цегляної пічної труби слід було б почати з того, що переважна більшість класичних печей, камінів і виручених плит просто не зможуть створити органічну конструкцію зі сталевим димоходом. Подібний симбіоз вбиває всю індивідуальність по-домашньому теплого і затишного опалювального приладу - в цьому випадку доведеться забути про красу, естетику і єдності стилю. При цьому можна було б привести фото красиво складених «шведок», «голландок» або російських печей, дизайн яких втратив всю свою привабливість через надмірну індустріальності пристикованого димоходу. Розглянемо, якими плюсами цегляний димохід порадує свого власника крім оригінального зовнішнього вигляду.

  1. Складене з шамотної цегли підстава газоходу здатне тривалий час функціонувати при температурі до 1000 ° C. З огляду на, що навіть на виході з прямоточних каналів камінних печей температура ніколи не досягає і 800 ° С, можна зробити висновки про термічної стійкості конструкції.
  2. Висока теплоакумулююча здатність споруди. Питома теплоємність червоної цегли становить 840-880 Дж / (кг × ° C), тому димохід нагрівається під час топки печі та поступово віддає енергію в процесі охолодження. Така особливість особливо актуальна в тому випадку, коли пічна труба проходить крізь утеплений горище або житлову мансарду - в цьому випадку теплова ефективність печі набере ще кілька пунктів.
  3. Коефіцієнт теплопровідності цегли становить всього 0,6-0,7 Вт / м, тому на відміну від металевих димарів конструкція не потребує додаткового утеплення.
  4. Хороша теплоизолирующая здатність додає і ще один плюс в скарбничку достоїнств - ризик отримати опік при торканні до цегляної димоходу непорівнянний з тією небезпекою, яку таїть в собі розпечена труба з металу.
  5. Потовщення стінок цегляного димоходу в місцях проходу крізь перекриття і покрівлю дозволяє обходитися без додаткових теплоізоляційних вузлів.
  6. При практично рівних теплотехнічних характеристиках цегляний димохід обходиться дешевше утепленій сендвіч-конструкції.
  7. Висока пожежна безпека споруди - цегла не горить і не підтримує горіння, як, втім, і сталь.
  8. Довговічність. Побудовані з якісної цегли димоходи здатні з легкістю подолати віковий рубіж - свідченням цього є пічні труби цегляних заводів, побудованих на рубежі XIX і XX століть. Тенденція до збільшення частки заміського будівництва сприяє зростанню популярності камінів, печей, котлів і інших теплогенераторів - вони все так само необхідні для обігріву житлових і господарських приміщень, як і багато років тому

    Популярність цегляних димоходів пояснюється не тільки хорошими експлуатаційними властивостями, але і здатністю виділяти найвигідніші сторони дизайну печі, створюючи з нею єдиний архітектурний ансамбль

Як бачите, плюсів на користь традиційної пічної труби більш ніж достатньо. Також варто згадати, що поверхня цегляного димоходу надає відмінну можливість обробити опалювальний прилад декоративною штукатуркою, облицювати кахлями або прикрасити розписом в етнічному стилі.

Але незважаючи на таку масу плюсів, цегляний димохід все ж має ряд недоліків.

  1. Через шорсткою поверхні цегляної кладки внутрішні стінки пічної труби швидко обростають сажею, що призводить до зменшення перерізу газоходу і ослаблення тяги.
  2. Наявність прямих кутів, кладок швів і виступаючих частин призводить до турбулентності газового потоку, через що погіршується відтік продуктів горіння.
  3. Більш складний монтаж в порівнянні зі сталевими грубними трубами або утепленими модульними конструкціями.
  4. Монументальність і громіздкість цегляної димової труби є не тільки візуальним ефектом - вага конструкції сягає 220-350 кг на 1 м висоти. З цієї причини при будівництві печі потрібно споруджувати більш міцну основу або навіть окремий фундамент під димохід.

Оптимальна конфігурація і розрахунок пічної труби з цегли

Вага цегельних димоходів може досягати 1 т і більше, тому для їх використання з печами того чи іншого типу вибирають одну з двох конструкцій:

  • корінну. Пічні труби цього типу мають власний фундамент, встановлюються поруч з опалювальним агрегатом і з'єднуються з ним окремим газоходів. Перевага окремо стоїть конструкції полягає в тому, що її можна використовувати для відводу продуктів горіння від печі будь-якого розміру і маси, включаючи сталеві і чавунні котли, буржуйки і т. Д. Причому таких обігрівальних приладів може бути кілька - головне, щоб перетин димового каналу відповідало їх параметрами і продуктивності;

    Корінний димохід вибудовується поруч з піччю на окремому фундаменті

  • надсадно. Димохід такого типу встановлюється безпосередньо на піч і є її продовженням.

    Надсадний труба являє собою отдельностоящую конструкцію, тому її можна використовувати з опалювальними приладами будь-якого типу

Фундамент корінного димоходу не може бути нижче 30 см, а його контур не повинен виступати за межі стояка менш ніж на 15 см. Якщо труба прилаштовується до зовнішньої стіни, то підстава заглиблюють на той же рівень, що і основний фундамент.

пристрій димоходу

Якщо не враховувати, що корінний димар потребує окремого підставі, то обидві конструкції можна вважати ідентичними. У загальному випадку вони складаються з таких частин:

  • шийка - відділ димоходу, який починається біля виходу печі і закінчується нижньою межею оброблення. Встановлена ​​в цьому місці металева засувка дозволяє регулювати тягу і перекривати димовий канал, щоб уникнути швидкого вихолоджування приміщення;
  • распушки (оброблення) - потовщення на тілі цегляної труби, яке облаштовують в місці проходу крізь перекриття. Ця частина конструкції має стінки завтовшки 30-40 мм, завдяки яким спалені елементи будівель надійно захищаються від високої температури;
  • стояк - основна частина, якої нарощується висота пічної труби;
  • видра - розширення труби в місці її проходу крізь дах, яке служить для захисту зовнішньої поверхні димоходу від стікає конденсату і атмосферних впливів;
  • оголовок - розширення над верхньою шийкою, необхідне для завершення конструкції.

Крім того, конструкція димоходу може доповнюватися встановленим на оголовке парасолькою або спеціальним відбивачем (дефлектором). Останній особливо рекомендується для районів з рвучкими вітрами або ж, навпаки, в місцях, які знаходяться в аеродинамічній тіні. У першому випадку дефлектор допоможе уникнути зворотного задування продуктів горіння в димар, а в другому послужить підсилювачем тяги.

У першому випадку дефлектор допоможе уникнути зворотного задування продуктів горіння в димар, а в другому послужить підсилювачем тяги

Цегляний димохід має кілька основних частин, які забезпечують функціональність конструкції, безпеку експлуатації і тривалий термін служби

Висота і інші конструктивні параметри

Щоб пічна труба не перебувала в аеродинамічній тіні даху, її висота повинна задовольняти декільком умовам.

  1. При монтажі димоходу ближче 1,5 м від коника оголовок піднімають на висоту не менше 0,5 м над найвищою точкою покрівлі.
  2. Якщо димохід встановлюється на відстані 1,5-3 м від коника, то він не повинен знаходитися нижче його рівня.
  3. При видаленні труби більше 3 м її висоту визначають по умовній лінії, яку проводять вниз від коника під кутом 10 ° до горизонту.

Крім того, слід враховувати тип матеріалу, який використовується на покрівлі. Для горючих покриттів необхідно робити поправку на 1-1,5 м в сторону збільшення. Якщо ж поруч розташовується вище будова, то оголовок труби повинен знаходитися на 0,5-1 м вище його піку.

Якщо ж поруч розташовується вище будова, то оголовок труби повинен знаходитися на 0,5-1 м вище його піку

Слід правильно розрахувати висоту димаря, інакше не виключено його аеродинамічний затінення дахом будівлі

Мінімальна висота пічної труби від колосникових грат або пода до верхнього зрізу повинна становити 5 м, інакше перепаду висот буде недостатньо для того, щоб забезпечити нормальну тягу.

При визначенні перетину димового каналу керуються чинними будівельними нормами. Залежно від продуктивності печі вибирають такі розміри газоходу:

  • 140х140 мм - для агрегатів потужністю до 3,5 кВт;
  • більше 140х200 мм - для опалювальних приладів з тепловіддачею 3,5-5,2 кВт;
  • Проте 140х280 мм - якщо теплова продуктивність складає 5,2-7 кВт;
  • більше 200х280 мм - для печей потужністю від 7 кВт і вище.

Для димоходів складної конфігурації не допускається відхилення окремих ділянок на кут більше 30 градусів від вертикалі. Крім того, перетин похилих газоходів повинна бути не менше, ніж у вертикальних каналів.

Крім того, перетин похилих газоходів повинна бути не менше, ніж у вертикальних каналів

Щоб уникнути постійної підрізування матеріалу, розміри внутрішнього каналу слід пов'язати з габаритами цегли

Як автор цих рядків, хочу нагадати вам один дуже важливий момент. Виконуючи свого часу розрахунок цегляного димоходу, я не врахував одну дуже важливу його особливість - необхідність прив'язки лінійних параметрів споруди до розмірів окремого елемента кладки. Щоб вам не довелося так само, як і мені, повторно все перераховувати, робіть отримані значення кратними довжині і ширині цегли, який буде використовуватися під час будівництва. Зрозуміло, цифри слід округляти в бік збільшення, інакше перетин димового каналу буде недостатнім для ефективного відведення продуктів горіння з печі.

Яка цегла підійде для будівництва

Пічна труба функціонує в режимі постійних змін температури і вологості, до того ж піддається постійному впливу атмосферних чинників. З цієї причини до вибору матеріалів для її будівництва слід підходити особливо ретельно - підійде лише добре обпалений, якісну цеглу. Фахівці рекомендують вибирати його за такими ознаками.

  1. Для кладки димоходів використовується тільки повнотіла цегла з червоної глини марок М150-250.
  2. Якщо матеріал має світлий відтінок і при простукуванні випромінює дзвінкий звук, то це свідчить про якісне відпалі. Така цегла підійде для кладки будь-якої ділянки - від заснування шийки до оголовка.
  3. Недопалена матеріал видає глухий звук і має насичений світло-червоний відтінок. Така цегла можна використовувати тільки на невідповідальних ділянках під покрівлею.
  4. Коричневий відтінок свідчить про те, що глиняний заготовку передержали в печі. Перепалений цегла має найвищу твердість - про це свідчить і виражений металевий призвук при його простукуванні. Незважаючи на те, що форма такого цегли нерідко викривляється через високу температуру, кращого матеріалу для фундаменту пічної труби годі й шукати.

Хоча при спорудженні димоходів найчастіше використовується цементно-піщана суміш, найкращі результати показують труби, викладені цементно-вапняним розчином. Саме його найчастіше вибирають досвідчені пічники при спорудженні зовнішніх димоходів, а також для кладки частин конструкції, що знаходяться вище рівня покрівлі.

Відео: як вибрати цегла для печі або каміна

схеми кладки

Приступаючи до будівництва пічної труби, не поспішайте замішувати розчин і робити розмітку під фундамент. Перш за все, слід вибрати креслення із зазначенням особливостей кожного ряду кладки (порядовой схему або, по-народному, порядовку). У мережі можна знайти готові проекти димоходів різного ступеня складності - від найпростіших конструкцій з одним каналом до споруд з кількома газоходами і вентильованими стінками. Як приклад наводимо схему порядовки стандартного димоходу з прямокутним перетином димового каналу. Ви можете взяти цю конструкцію за основу, або ж, детально розібравшись з нюансами, використовувати креслення при розробці димоходу індивідуальної конфігурації.

Ви можете взяти цю конструкцію за основу, або ж, детально розібравшись з нюансами, використовувати креслення при розробці димоходу індивідуальної конфігурації

Порядовая схема кладки значно спрощує процес будівництва і дозволяє уникнути помилок в роботі

Цегляний димохід своїми руками: всі етапи будівництва

Процес спорудження пічної труби необхідно розділити на кілька етапів - це дозволить систематизувати роботу і уникнути помилок. На стадії підготовки до будівництва виконують розрахунок і порядовку, запасаються інструментом і матеріалами, а також облаштовують фундамент, якщо такий передбачається проектом. Після цього готують робочий розчин і приступають безпосередньо до цегляної кладки частин димоходу в приміщенні, на горищі і над покрівлею. Завершальний крок - це роботи по гідро- і теплоізоляції конструкції, її обробка і випробування.

Які матеріали та інструменти знадобляться

Маючи схему порядовой кладки, ви зможете підрахувати необхідну кількість цегли з точністю до 1 штуки. Залежно від типу будівельного розчину вам знадобиться цемент, пісок і вапно. Що ж стосується інструментів, то треба буде підготувати:

  • молоток-кирку і гумову киянку;
  • розшивку для швів;
  • жорстку щітку;
  • рулетку;
  • схил, шнур і рівень;
  • кельму;
  • болгарку;
  • ємності для розчину і води;
  • сито;
  • електричну дриль зі змішує насадкою.

Якщо пічна труба буде встановлюватися на окремий фундамент, то необхідно подбати ще й про матеріали для дренажної відсипки, гідроізоляції, армування і приготування бетону.

Особливості будівництва надсадний труби

Якщо для печі планується використовувати надсадний димохід, то кладка її плечей повинна закінчуватися не ближче ніж 0,5 м до стельового перекриття - далі починається, власне, сама пічна труба. Конструкцію зводять за наступною схемою.

  1. Викладають шийку димової труби. Ця частина конструкції повинна містити не менше трьох рядів і включати в себе засувку. При установці останньої слід керуватися міркуваннями зручності, оскільки перекривати канал доведеться регулярно. Необхідно використовувати кладку з перев'язкою, коли середина кожного цегли знаходиться над вертикальним швом елементів нижнього рівня.

    При викладанні шийки необхідно закласти засувку, якій можна буде перекривати димовий канал

  2. Переходять до пристрою распушки. Для збільшення зовнішніх габаритів споруди кожний наступний ряд зрушують назовні на третину цегли. Щоб досягти максимально точного припасування, цегла розрізають уздовж або поперек болгаркою з алмазним кругом. Звуження або розширення внутрішнього каналу не допускається. Він повинен мати однаковий перетин по всій висоті димаря, інакше всередині газоходу можуть виникати завихрення. Їх небезпека полягає не тільки в зниженні тяги при топці печі, але і в прискореному засміченні димоходу сажею.
  3. З розширенням в зовнішню сторону викладають з третього по п'ятий рівень, компенсуючи збільшення розмірів внутрішнього каналу за рахунок підрізування цегли.
  4. Найширшу частину распушки виконують декількома однотипними рядами - все залежить від товщини стелі. Розглянутий нами димохід має два верхніх ряду распушки, що відповідає мінімальній товщині перекриття одноповерхових будівель в південних регіонах нашої країни. Ч об захистити перекриття від впливу високих температур, одного лише потовщення на тілі цегляної труби може не вистачити. З цієї причини місце проходу крізь конструкції, що згорають додатково теплоизолируют за допомогою жаростійких матеріалів - базальтової або скляної вати, керамзитовою засипки і т. Д.

    У місці безпосереднього проходу через перекриття распушки виконується кількома однаковими рядами кладки

  5. Починаючи від нижнього рівня горищного приміщення, використовують ту ж схему укладання, що і для шийки печі. Стояк піднімають доти, поки черговий ряд цегли не досягне покрівлі - далі приступають до спорудження видри.
  6. Вузол проходу крізь покрівлю викладають подібно распушку. Різниця полягає лише в тому, що розширення виконують не відразу по всьому периметру, а сходинками. Їх ширина залежить від рівня ряду над покрівлею, що відбивається в розробленій схемі порядовки.

    Зовнішнє розширення повинно якомога щільніше примикати до покрівлі і повторювати її форму - це дозволить надійно захистити комин від опадів

  7. Вузол проходу крізь покрівлю завершують два «повнорозмірніх» ряду. После цього трубу піднімають на необхідну висота за рахунок верхньої Шийки. Если Дімар НЕ буде обліцьовуватіся и утеплятіся, то одночасно з вігонкі стояка та патенти Виконувати декорування швів. Для цього бічну поверхню конструкції зачищають жорсткою щіткою, а потім за допомогою расшивочной інструменту і рівною дерев'яної рейки кладці надають завершеність.

Будівництво закінчують двома-трьома розширюються рядами, які буду грати роль оголовка. До установці парасольки або дефлектора приступають тільки після того, як схопиться розчин.

Пригадується власний досвід спорудження цегляних димоходів, а вірніше, самі прикрі промахи. Свою першу в житті комин я побудував з двома грубими помилками, через що незабаром довелося її розбирати і переробляти. По-перше, будучи перфекціоністом в душі, я намагався будувати не тільки надійно, але і красиво. Складність була в тому, що закуплений мною цегла хоч і дзвенів в руках, проте нерідко мав вигнуту форму. Щоб компенсувати подібний недолік, я намагався вирівнювати кладку за рахунок товстих швів, чого не варто робити ні в якому разі. Добре обпалена цегла здатний простояти під впливом опадів і вітру набагато довше самого якісного розчину, тому товщина швів повинна бути не більше 3-5 мм. У моєму ж димоході будівельна суміш незабаром почала розтріскуватися і висипатися, нагадуючи про неспроможність «майстра» тонкими струмками диму. По-друге, при кладці цегли я приділяв більше уваги естетичності зовнішнього боку, частенько забуваючи підібрати надлишки виступає ряду з боку газоходу. Помилка нагадувала про себе під час кожної сезонної чистки - через нерівності внутрішній канал дуже швидко забивався сажею. З цієї причини раджу не підбирати суміш зі стінок внутрішнього каналу, а навпаки, ретельно загладжувати розчином всі виступи і западини. Досвідчені пічники і зовсім радять скруглять кути, і я не бачу причин їм не довіряти. Як показує практика, канали круглої форми більш «тяговитости» і рідше забиваються сажею. І останнє, що хотілося б сказати, - не лінуйтеся на початку кожного сезону прочистити димар спеціальною щіткою. Витративши на це лише одну годину, ви зможете відчувати себе в безпеці і створите всі умови для гарної, економічної роботи опалювального приладу.

Відео: кладка труби і розпалювання печі

Гідроізоляція вузла проходу крізь покрівлю

Захист місця проходження димоходу крізь покрівлю є фінальним етапом будівництва. Від того, наскільки якісно буде виконана гідроізоляція, залежить довговічність димоходу, тому цього моменту приділяють найпильнішу увагу.

Від того, наскільки якісно буде виконана гідроізоляція, залежить довговічність димоходу, тому цього моменту приділяють найпильнішу увагу

Зовнішній фартух надійно захищає вузол проходу крізь покрівлю від опадів і конденсату

Закладати щілину між пічної трубою і покрівлею однієї лише мастикою або герметиком недостатньо. Згодом шар ущільнювача відходить від стояка, розтріскується і перестає виконувати свої функції. Для надійного захисту від вологи повинен виконуватися ряд умов.

  1. Місце виходу труби назовні розташовують якомога ближче до коника, щоб мінімізувати утворення снігових шапок в зимовий час.
  2. При монтажі покрівельного покриття місце примикання до стояка обладнають системою відведення вологи, вологостійкої мембраною і захисним фартухом.
  3. У місці кріплення фартуха до труби виконують штробу глибиною 1-2 см. Цього буде достатньо, щоб опади і конденсат не потрапляли в місце стику.
  4. Для гідроізоляції використовується герметик, стійкий до постійних змін температури.

При бажанні конструкцію можна прикрити ще одним кожухом, який зробить її більш естетичною.

Відео: захист цегляного димоходу від дощу

Не слід думати, що цегляний димохід - це спорудження минулого століття. Навпаки, самі технологічні пічні труби являють собою подвійну конструкцію з цегельного кожуха, всередині якого встановлено сталева гільза. Такі труби відрізняються максимальним терміном служби і здатні додати кілька пунктів в скарбничку теплової ефективності печі. Як ви самі могли переконатися, будівництво димоходу з цегли не вимагає яких-небудь специфічних умінь і цілком під силу людині, яка звикла все робити своїми руками. Так що приступайте до розрахунків і сміливо беріться за справу!

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама