Що таке якісна гідроізоляція для басейну на вашій ділянці? Це гарантія того, що водойма прослужить без ремонту і реконструкції довго і за прямим призначенням.
Під гідроізоляцією басейну розуміють систему заходів, які забезпечують комфортну експлуатацію резервуара. Для відкритих штучних водойм виділяють два типи гідроізоляції: внутрішня і зовнішня.
зовнішня гідроізоляція
Поверхня конструкції басейну, що контактує з грунтом, необхідно захищати від впливу грунтових вод. Це і є зовнішня гідроізоляція. Якщо донна плита чаші залягає нижче рівня, на який піднімаються ґрунтові води, то потрібно подбати ще й про систему відведення води (дренажі).
Вибір матеріалу для зовнішньої гідроізоляції визначається бюджетом і досвідом проектувальника. Найчастіше використовують такі матеріали:
- плівки і мембрани;
- рулонну гідроізоляцію;
- проникаючі суміші;
- ін'єкційну гідроізоляцію.
Можна комбінувати ці матеріали, наприклад, мастику і мембрани. Також корисно використовувати так званий глиняний замок, який служить допоміжним елементом для основної гідроізоляції.
Внутрішня гідроізоляція басейну
У чаші басейну необхідно створити такий водовідштовхувальний бар'єр, який не пропустить навіть найменшої частинки вологи в мікропори бетону. Гідроізоляція чаші - це ще й міра збереження внутрішнього каркаса і монолітності всієї конструкції в цілому.
Чим обробляти чашу басейну?
Вибір матеріалів для внутрішньої гідроізоляції басейну можна сміливо назвати різноманітним. Ось найпопулярніші представники.
- Проникаючі склади. Особливі суміші діють на структуру бетону, заповнюючи все мікропори і закупорюючи їх. Переваги даного варіанту - довговічність і простота нанесення. Така гідроізоляція прослужить стільки ж, скільки бетонна основа басейну. Проте у такий спосіб не можна ізолювати від вологи місця з'єднань бетону з комунікаціями та обладнанням з металу і пластика.
- Мембрани. Спеціальна рідина і армуючі тканини повністю закривають днище, стінки, стики басейну декількома ізолюючими шарами. Мембрана міцна, еластична, витримує тріщини, покриває шви і вставки з пластика. Єдине «але»: це досить дорогий вид гідроізоляції.
- Полімери. Поліуретанові мастики та інші склади на основі полімерів утворюють на чаші безшовну паропроницаемую плівку. Їх просто наносити, і виглядають вони досить естетично. Але треба врахувати, що такий шар складно буде облицювати плиткою через що містяться в мастиці розчинників.